kome se obratiti za pomoc
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: kome se obratiti za pomoc

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Podrazumevano kome se obratiti za pomoc

Ne znam bas gde da postavim ovu temu ,ako neko od administratora zna neka je prebaci. U pitanju je moja rodjena sestra ( 32 god) koja bi da se posle 18 godina braka razvede jer je muz maltretira i nju i decu svasta je prezivela sa njim i ne zeli vise to da trpi. Posto nije zaposlena za stalno nije stambeno obezbedjena ,zive u stanu koji jos nije otkupljen ,potrebna mi je pomoc pravnog lica i socijalnog radnika ,zvala sam na onaj SOS telefon ali se stalno javlja neka sekretarica. Ona bi podnela papire za razvod.Rekla je muzu on je sad jos gori i najvise je psihicki maltretira jer se dobro raspitao pa ne sme da je pipne sad vodi psiholoski rat. Da li moze moja sestra da podnese papire i da dodje da zivi kod mene i mame kuci ,ima prostora dok se ne snadje za prvu ruku ,da li sme da povede decu sa sobom a da to ne bude otmica ( deca imaju 7 i 13 god) imam puno pitanja a ne znam kome treba da se obratim. Znam samo da ne zelim da mi sestra izgubi zivce vise od svakodnevne borbe sa njim a deca su iskidana od svega toga.Mozda ce WdW znati odgovor na pitanje
    E da oni zive u ZR a ja u BG ....meni treba samo neko sa dobrim informacijama jer ne zelimo nepromisljenje postupke pa da joj sud oduzme decu jednog dana zbog ne znam ti ja cega
    Znaci zanima em sta se desava od momenta kad supruga recimo podnese zahtev za razvod braka da li moze da ode ako ima gde i povede decu sa sobom??

Hvala puno unapred

Veoma poznat Pussycat (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    480

Podrazumevano Re: kome se obratiti za pomoc

Centar za socijalni rad u Zrenjaninu! Tamo lepo može da objasni situaciju i da se posavetuje, a dobiće i besplatnu pravnu pomoć od njihovog tima za razvode, pogotovo zato što ima decu, pretpostavljam maloletnu...

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Vasa sestra treba da se javi Centru za socijalni rad - koji svakako postoji u Zrenjaninu pretpostavljam? Naravno d amoze da ode kod mame i Vas da zivi (ili nazovimo to 'dugotrajnijom posetom', decu moze d apovede i nece ih kidnapovati jer im je majka, i sve do donosenja privremenog ili trajnog resenja Centra i suda vezanog za vidjanje dece i kasnije starateljstvo nad decom - moze da ih vodi sa sobom sem van zemlje kada je potrebna saglasnost oca. Mozda je i najzgodnije da ga napusti i ode sa decom kad majke jer ce time naterati njega da ubrza proceduru u Centru i sudu oko razvoda braka i odluke o staranju nad decom. Neka se obavezno pre odlaska javi nadleznom Centru i podnese tuzbu za razvod braka, pa tek onda odlazak. Neka skupi sve dokaze o maltretiranju (ako isti postoji) (u tuzbi navod da je prijavljivan miliciji, ako jeste i zbog cega, da je fizicki zlostavljao nju i decu, ako jeste, cak i ako nema dokaze, nek se pozove na svedoke, na doktorske izvestaje itd itd).

Dalja procedura ide tako sto kad se podnese tuzba i ode u Centar Centar donosi privremenu meru starateljstva i vidjanja za decu (dakle deca su na primer sa majkom a on dobija pravo da ih vidja, no ukoliko se radi o zlostavljanju dece neka to naglasi Centru i u tuzbi). Ukoliko ne moze da se postigne sporazumno resenje, roditelji idu na procene i testiranja psihijatara vestaka i po njihovoj preporuci i preporuci Centra odredjuje se starateljstvo. Ukoliko se radi o nasilju, Vasa sestra nema sta da brine.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Hvala na odgovoru , ja se izvinjavam sto je mozda pitanje bilo banalno ali zaista ne znam kome treba da se obrati ...sad ste mi objasnili i hvala puno ja sam joj prenela i svakako ce se prvo obratiti centru za socijalni rad ....
    A sto se tice otmice muz ju je zaplasio da ako odvede decu da ce on prijaviti kao da ih je otela ...

Pozdrav i hvala jos jednom

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Ne moze ih oteti majka koja ih odvede kod babe i ostavi muzu poruku u sanducetu gde su deca i gde moze da ih vidi, zar ne? Aposebno ih ne moz eoteti majka koja podnese tuzbu z arazvod braka zbog zlostavljanja, i odvede decu i sebe s amesta zlostavljanja, javivsi se pri tome Centru. Nema razloga za strah.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Slične teme

1. RATEL će se obratiti Vrhovnom sudu
    Autor zeksiv u forumu Politika
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 17.06.2008., 12:45
  2. Sta je ovo-kom specijalisti se obratiti?
    Autor _Look_Of_Expectancy_ u forumu Zdravlje
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 11.07.2007., 23:50
  3. KOME ZVONI.KOME JE ODZVONILO A KOME ODZVANJA
    Autor opanak u forumu Politika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 14.01.2006., 18:28
  4. ZGRADA SE RASPADA! KOME SE OBRATITI?!?!?
    Autor pitalica u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 13.06.2005., 14:18
  5. Pisanje knjige - kome se obratiti?
    Autor DR u forumu Književnost
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 21.12.2003., 09:41

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku