Plate medicinskih sestara/tehnicara,radioloskih tehnicara,fizioterapeuta u Evropi
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Plate medicinskih sestara/tehnicara,radioloskih tehnicara,fizioterapeuta u Evropi

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Plate medicinskih sestara/tehnicara,radioloskih tehnicara,fizioterapeuta u Evropi

Posto se ovo pitanje za sve zemlje provlaci non stop unaokolo mozda bi bilo ok da napravimo temu kao pomoc svima zainteresovanima i da za zemlje za koje je moguce naci te informacije na netu ili za koje znate iz licnog iskustva napisemo prosecne plate za ove struke.ja mogu napisati nesto sto sam do sad cuo a drugi mogu da dopune za zemlje za koje znaju.takodje i koje zemlje imaju 13. platu.

Austria 1400-1500€ 13. i 14. plata
    Belgium 1100-1400€
    Cyprus
    Czech Republic
    Denmark
    France
    Germany
    Greece
    Italy 1200-1400€ 13. plata
    Ireland
    Luxembourg
    Malta
    Netherlands
    Norway
    Poland
    Portugal
    Russia
    Sweden
    Switzerland
    Spain
    Slovakia
    Slovenia 600-1000€
    UK-England

KOLEGA IVAN nije na forumu
    ПОМАЖЕ СВЕЦКУ ЕКОНОМИЈУ НА ГЛОБАЛНОМ НИВОУ
    Poznat KOLEGA IVAN (avatar)
    Učlanjen
    27.05.2008.
    Pol
    muški
    КОНТРАОБАВЕШТАЈНИ СЕКТОР БИА-Е, АНТИСУБВЕРЗИВНА УПРАВ
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    216

Podrazumevano Re: Plate medicinskih sestara/tehnicara,radioloskih tehnicara,fizioterapeuta u Evropi

Tema je odlična ali treba navesti i stepen priznate ili nostrifikovane stručne spreme sa kojom se radi tamo, da li se radi po smenama itd. pošto pretpostavljam da ima razlike u plati kada čovek radi sa srednjom, višom-visokom stručnom spremom ili npr. onim Koledžom za sestre a ne bi bilo loše da se ova zanimanja tretiraju odvojeno ako ima bitne razlike u plati. Takodje ne bi bilo loše da popričamo i o stepenu nostrifikacije diplome u pojedinim zemljama tj. o tome gde su, koliko i koje naše diplome u zdravstvu cenjene i priznate i u kojim zemljama još koliko treba da se uči i ide na dodatne studije da bi ti priznali diplomu.

Za Austriju sam znao i to je beda živa, za Belgiju još crnje i gore, mislim da su u Italiji manje plate, proveri ti to, a za Sloveniju tu je negde prosek 800 ojra, opet zavisi od stručne spreme.

Sve pohvale za temu.

Ističe se elleonora (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano Re: Plate medicinskih sestara/tehnicara,radioloskih tehnicara,fizioterapeuta u Evropi

u italiji medicinska sesta(sa srednjom strucnom spremom) sa skolom zavrsenom na nasim prostorima tesko ce se zaposliti u drzavnim bolnicama, u privatnim je vec lakse...
    plata moze doci i do 2 000 evra(sa nocnim smijenama...)
    13-a postoji a negdje cak i 14-a!!!!

Početnik
    Učlanjen
    31.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

njemacka- privatno do 2000 eura ( smjene naravno). Priznaju se diplome iz Hrvatske ( kolko je meni poznato) .Pozeljno poznavanje njemackog koje se provjerava u ambasadi u zemlji iz koje dolazite. Vecina pocinje po starackim domovima gdje se kicma puno. Ovdje u Njemackoj sestre vise rade kao pomocno osoblje, tj. nema inekcija i slicno-samo njega. toliko pa ako neko ima pitanja-----------

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Sta mislite koje su zemlje u Evropi dobre za odlazak i posao sa nekim od ovih zanimanja koja jos uvek za razliku od ostalih imaju prolaz u Evropi? Mislim na proceduru,njenu duzinu,dakle koliko je tesko srediti papire i otici.Sto se mene tice Austrija i Irska,ostalo je sve ili isto ili losije

Ističe se umrimuski (avatar)
    Učlanjen
    22.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

2000e U Parizu

Nov član
    Učlanjen
    16.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Cao svima!!!Vidim da se bavite jako interesantnom temom za mene.Ja sam trenutno u Londonu,turisticki i po struci sam med.sestra.NAravno zavrsila sam srednju skolu u Srbiji.Ovde je prosecna plata 15 funti po satu.Ali nemam informaciju sta je potrebno sve od papira za nase sestre....To bi volela da mi napisete ako ste u mogucnosti i ako imate takvu informaciju.Hvala vam!!!!!!

Slične teme

1. Ima li neko informaciju o odlasku medicinskih sestara za Australiju?
    Autor jakomi u forumu Azija, Afrika i Australija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 23.11.2007., 12:49
  2. Program podrske zaposljavanja medicinskih tehnicara u Norveskoj
    Autor Venner av BalkanForenning u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.09.2007., 17:50
  3. Zaposljavanje med. tehnicara u Sloveniji
    Autor deyann u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 28.05.2006., 16:36

Pravila za slanje poruka