Ruzno iz lazi - kriterijumi selekcije

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Koliko pogresnih i uvredljivih zakljucaka moze muskarac zakljuciti iz ponasanja zene, ponekad muskarca ucine zlobnim i zluradim , medjutim da li je sve tako?

Primer:
Kad pitate zene sta traze i zele kod muskarca, vecina ce biti zatvorena ili u odgovoru ili cak i prema sebi (potisnuti u podsvest).
Odgovori ce uglavnom biti lazni , nebitno da li u skladu sa moralom (tako je bilo bolje u proslosti, uskladjeno sa muskim ili opstim tumacenjem dobrog stava i ponasanja) ili u skladu sa lokalnim zenskim grupicama....(osecaj pripadnosti i strah od razolucenja).

Tako ce zene uglavnom precutati (neotvoreno,modifikovace u nesto drugo , neodredjeno ili odredjeno) da je presudna pozicija muskarca (ekonomska,drustvena)...Da li je ovo presudno kod svih , za ovu pricu je nebitno...
Uzmimo da za izabrane zene jeste....

Muskarci ce pratiti odgovore i na osnovu neodgovarajuceg kasnijeg ponasanja ce doneti zakljucak i cak dokazivati i sebi i svima da "zene su komplikovane","ne znaju sta hoce","jedno hoce, drugo pricaju , trece misle, cetvrto im treba",ili jednostavno "zene su lazljive jer su u osnovi sve sponzorushe, golddiggeri".

Tako dolazimo do malo uvredljivije slike zena, zena kod kojih je naglasena slika lazljivice i lovca na novac i pogodnosti, samo zbog teznje zena da ne budu istinite u svojim iskazima o kriterijumima selekcije.....
A tako se nebitno i nepotrebno gomilaju negativne emocije koje onemogucuju poverenje izmedju polova, jer unose laz, a ne sakrivanje u odnos muskarca i zene....

Pojacanje selektivnosti zena, zahtevniji kriterijumi su samo sprecili da postoji opcija skrivanja kriterijuma (zenski lobi danas tutnji na sve strane o otkrivanju kriterijuma) , dok lazne "nesponzoruse" placaju danak bilo kroz ruznije odnose ili manje poverenje M i Z ili kroz precutno prihvatanje kao sponzorusa bez titule....
Cak se i medju sobom obracunavaju takve "nesponzoruse" opanjkavajuci i optuzujuci jedna drugu , igrajuci uzivljeno tu izabranu laznu ulogu....

Muskarcu ostaje sa druge strane da bude namazan, da na jedno uvo cuje , a na drugo ne cuje, da taktizira i da ne tera do kraja sve izreceno, da odgovara da sve cuje, ali da ne razmislja o tome sta je cuo.....
Ostaju mladi muskarci kojima to nije blisko i onda nastupaju nesporazumi i izolovanje , jos veci gap izmedju M i Z.......Dosta stete zbog lazno prikazanih kriterijuma selekcije......
 
Razlika izmedju sponzorusa i nesponzorusa je u tome sto je sponzorusama presudna pozicija muskarca a nesponzorusama je presudan nacin na koji je muskarac dosao do pozicije u kojoj se nalazi.
Ako je muskarac sposoban da dostigne odredjenu poziciju i dorastao poziciji u kojoj se nalazi,nema potrebe da taktizira, da se sakriva ili da se maze svim bojama da bi bio zapazen.

Ali, uglavnom, nije da nisi u pravu.
 
nisam stekla utisak da zene kriju da im je bitna pozicija muskarca u koord sistemima profesije, finansijske uspesnosti i-ili cak pozicije moci u drustvu... ali ako vi kazete, moguce je...

:hahaha:

Mislim da Patak govori o uobicajenim situacijama, gde ce zena navesti da su joj bitne neke drugo osobine a ne ovo sto si navela.
Moje licno iskustvo govori da im je bitno u istoj meri kao i muskarcima.
Tj. nekima je bas bitno, a nekima je krajnje periferno, ako u muskarcu vide potencijal ili vide da nije lenj, da nije kukavica, da nije negativac, placljivko kome je ceo svet kriv za sve....u tom slucaju im nije bitna njegova trenutna pozicija, moc, zarada.......a opet, postoje zene koje su takve ne zato sto su zene, nego su takve licnosti, koje ce zanemariti sve ostale lose osobine ako je muskarac mocan ili bogat.....kao sto ce neki muskarci zanemariti sto je zena dno od karaktera samo ako je lepa
 
Mislim da Patak govori o uobicajenim situacijama, gde ce zena navesti da su joj bitne neke drugo osobine a ne ovo sto si navela.
Moje licno iskustvo govori da im je bitno u istoj meri kao i muskarcima.
i moje iskustvo govori isto sto i tvoje, i ne samo to - slicni se medjusobno biraju...

ne znam gde zene imaju prilike da navode sta ima je bitno kod muskaraca (sem mozda na forumu), ali u realnom zivotu te zene izlaze na mesta gde se skuplja socijalni profil koji im odgovara, imaju interesovanja koja ih opet upucuju na skup ljudi (i muskaraca) koji im odgovara itd... hocu da kazem - u zivotu je to dosta odredjeno...
 
Evo jedne skorasnje situacije....

Posle deset minuta price sa jednom devojkom , koja je bila profesionalna, ali i licna , bez flerta vec ljudska komunikacija....posle jedne sale koja mi je otkrila da devojka pocinje da posmatra mene kao osobu-muskarca....upitam kroz polusalu , da li sam ostavio dobar utisak , odgovor stize da jesam, odlican.....

Razgovor.....
-Ali mi pozicija nije bas sjajna, nemam posao, nemam kesha.
Utisak odlican, pozicija losa, potencijal dobar, ali danas potencijal nije znacajna stavka....
-Naravno
Malo sam se poigrao u 10 minuta i iskreno dobio odgovor od zenske osobe koja je nesponzorusa....
Dok se jos nije zagrejala , ona je zbog pozicije suspendovala utisak ......
------------------------------------------
Pitaju studente zasto prepisuju....
Oni odgovaraju , zato sto tako dolazim do prestizne pozicije (brze zavrsi, vise vremena za kriticne ispite, bolje ocene, vise vremena za poziciono upoznavanje ljudi).
Potencijal, nebitan, a znanje bi bilo taj potencijal.....
Sami morate sebi stvoriti priliku , a to nije preko potencijala, vec preko prilike....spleta okolnosti....
--------------------------------------------------
 
Dobro Patak, naucile smo vec odavno da zene lazu...
Imas li sta novo na meniju?
Ovakve zene treba ignorisati....
Koje svaku temu fiksiraju na sebi poznat teren....

Drago mi je sto postoje osobe koje su temu drugacije shvatili....

A opet nisam siguran da je puno ljudi shvatilo bas poentu koju sam zeleo da prikazem....
Zeleo sam da ukazem kako duh proslosti , provociran i naglasen modernim uticajima sa zenske strane, stvara problem kad se tumaci iz ugla muskaraca....dovodeci do zategnutih odnosa za koje obe strane smatraju da su "opravdano" krivi oni drugi....
A takva situacija se obicno zove NESPORAZUM, nerazumevanje ugla drugoga....

Moram da priznam da ugao nije lak za razumevanje....ni jednima ni drugima....Muskarci ce "razumeti" zasto se zene pretvaraju kod kriterijuma , ali nece razumeti koliko ce na kraju upak to tumaciti kao da zene lazu.Zene ce "razumeti" da ih muskarci trpaju i jedan kos, da su zatrovani , ali nece razumeti da ih njihovo zavlacenje ne dovodi u situaciju igre i zadirkivanja vec u situaciju obmane i prevare.....te sebe predstavljaju u ne bas pozitivnom svetlu , bas kao sto prevarant uvek nesto krije i uvek daje lazne informacije za svaki slucaj,mozda se ukaze sansa za prevaru....
 

Back
Top