Samo u Srbiji i mozda u nekoj africhkoj drzavi...

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.297
Monstrum uoči hapšenja spremao zimnicu
Autor: Veselin Pešić | Foto:Veselin Pešić | 28.09.2008. - 00:01
Žrtva i ubica: Suzana i Boban

Boban Mitić (34) iz Rataja kod Vranja, koga je policija posle višemesečne potrage prekjuče uhapsila zbog zločina počinjenog 16. marta ove godine u Krševici kod Bujanovca, kada je hicima iz pištolja ubio ćerku Anđelu (2), sina Lazara (4), suprugu Suzanu Mitić (25) i taštu Sunčicu Ristić (47), danju se krio u očevom dvorištu, a noću spavao u svojoj kući.

U šturom saopštenju vranjske Policijske uprave ne navodi se kako je policija otkrila i uhapsila Mitića u dvorištu njegove kuće, ali se pretpostavlja se da je višestrukog ubicu, koji se bavio čuvanjem ovaca, prijavio neko od meštana Rataja. Izvor „Blica nedelje“, blizak policiji, navodi da Mitić u trenucima hapšenja nije pružao otpor i da se vešto skrivao u blizini sela. Pretpostavlja se da se ratajski monstrum krio u nekoliko zemunica.
U zapuštenom dvorištu u Rataju juče ujutru smo zatekli Bobanovog oca Stojana (61), majku Miru (61) i brata Dalibora Mitića (24). Stojan kaže da su on i njegova supruga sve vreme krili sina.
- U poslednja dva meseca Boban je preko dana boravio u ovom malom objektu u kojem se nalazi hidrofor za vodu. Noću je spavao u svojoj kući. Povremeno nam je krišom pomagao u obavljanju poljskih i drugih poslova, ali je pazio da ga ne primeti neko od komšija ili prolaznika. Pre hapšenja seckao je paprike za večeru, a pomagao je i u pripremanju zimnice. O ubistvu i žrtvama ništa nam nije pričao. Čak nismo čuli da je pretio da će da ubije decu - kaže Stojan Mitić.
Iako je Mitićeva kuća bila pod stalnom prismotrom, policija nije uspela da mu ranije uđe u trag. Anonimni meštanin Rataja priča da je policiji pre petnaestak dana dojavljeno da se zločinac krije u svojoj kući, ali da tada nije usledilo hapšenje.
- Dobro je što je uhapšen. Neka istina najzad izbije na videlo. Nije trebalo da okrvavi ruke, pogotovo da ubije svoju decu. Znam ko ga je prijavio policiji. On je iz Rataja, stanuje blizu nas. Krili smo i čuvali Bobana. Morali smo, sin nam je. Davao je pare da kupujemo šta nam treba za kuću. Dok se krio, pomagao nam je - kaže Mira Mitić.
Susedi porodice Mitić o Bobanu govore biranim rečima i ističu da se nije zamerao s ljudima. Odbornik u vranjskog gradskoj skupštini Novica Mitić dalji je rođak višestrukog ubice.
- Posle hapšenja, laknulo je meštanima Rataja i okolnih sela. Ljudi su posle zločina bili opsednuti Bobanom Mitićem. Pojedini u selu primetili su da su Bobanova kola pomerana, da su čišćena, da je u dvorište dovozio seno. Dobro je što je uhapšen - priča Novica Mitić.
Bobanov tast Blagoje Ristić, u čijoj kući je zločinac priredio krvavi pir, s nevericom je primio vest o hapšenju Mitića, koji mu je pobio unučad, ćerku i suprugu. S Blagojem su bili sin Goran, snaha Violeta i unuka Kristina, koju je ubica hicem pogodio u oko.
- Boban je pripremao ubistvo. Kupio je pištolj, nabavio municiju. Pre zločina rekao mi je da će da ubije decu, moju ćerku Suzanu i sebe. Suzanu je često tukao i maltretirao. U novembru prošle godine došao je na slavu i tukao sve redom: mene, moju ženu i ćerku. Pre tri dana čuo sam u blizini kuće pucnje. Odmah sam obavestio policiju, koja je ubrzo stigla. Oko 21.30 ponovo su se čula tri pucnja. Siguran sam da je to bio Boban i pucnjima je zapretio da će da se vrati na mesto zločina i da nas dokusuri. U poslednjih desetak dana neko se noću šunjao oko naše kuće. Verujem da je to bio Boban. Sada nam je lakše. Ne moramo više da strahujemo, da se pazimo, zaključavamo - ističe Blagoje Ristić.
Četvorostruki ubica iz Rataja od petka uveče je stanar Okružnog zatvora u Vranju, ali još nije saslušan. U zatvor je dospeo u pocepanoj odeći i ima kratku bradu. Kako nezvanično saznajemo, trenutno je u dobrom psihofizičkom stanju i ne odbija hranu.

http://www.blic.co.yu/hronika.php?id=58665
:dash::dash:
Roditelji kriju sina koji im je pobio unuchad.
Monstrum sprema zimnicu i spava u svojoj kuci.
Policija shest meseci ne moze da ga nadje!!!

sAng_banghead2.gif
 
Mozes slobodno da izbacis onu Afriku iz naslova.
U Africi ne da ga roditelji ne bi stitili, nego bi mu seoski savet presudio i dosao glave pre nego sto bi panduri uopste stigli da privire.:otkacio:

Pa znaš kako, neki panduri u Srbiji teže da imaju status kao njihove kolege u Meksiku mada im ni sada ništa ne možeš ali što se tiče plemenskog saveta on se raspao na klan Šešejukse i Tomahavke
 

Back
Top