Pucnjava

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Da li ste ikada pucali na nekog ? Da li je neko nekad pucao na vas ? Da li ste možda bili svedok neke pucnjave ? Mislim živi svedok ? :) Ajmo malo da prodiskutujemo o tome.

Ako hoćete nekog momentalno da ubijete morate da mu pucate u čelo. Zašto ? Zato što ako mu pucate u srce on ima 7 sekundi da vam odgovori a ako se pogodi u čelo odma pada mrtav. Ako mu već pucate u srce pucajte mu u levu komoru srca zato što je leva komora najveća pregrada srca i ima najviše krvi i ako se ona pogodi najbrže će da iskrvari. Mislim oni koji se bave streljaštvom i snajperisti to najbolje znaju. U svakom slučaju njegova leva komora je vama desno.

Kada se puca u glavu, treba da se puca u čelo (eventualno slepoočnicu), znači u veliki mozak, opet zato što je to najveći deo mozga itd. Ako se pogodi negde pozadi, u potiljak ili tako nešto, postoji mogućnost da ostane živ, samo što će vući posledice, naravno, u smislu pareze ili teže.

Da li znate koji meci su razorniji, oštri ili tupi ? Veoma razorni meci (ne znam baš da li su najrazorniji) su dum-dum meci. To su tupi rasprskavajući meci, sa zaobljenim vrhom i njima je npr. ubijen i Zoran Djindjić. Znači odgovor na ono pitanje je tupi, zato što se tupi meci u dodiru sa tkivom raspadaju, rasprskavaju se po tkivu i izazivaju velika razaranja i veoma velike i ozbiljne rane dok se meci sa šiljatim, oštrim vrhom samo probiju kroz tkivo i izadju sa druge strane tako da, u zavisnosti od toga koji deo tela je pogodjen, ne izazivaju tako krupne povrede i ozbiljne posledice kao meci sa zaobljenim vrhom.

Evo primera dum-dum metaka:

32-1.jpg


Koje oružje vam se najviše svidja ? Pištolj CZ 99 jeste moćno oružje ali je CZ 999 još bolji i moćniji. To je inače pištolj novije proizvodnje. Inače mnogo me privlači uzi. To je mali automat za koji sam čuo, da ne može da se nabavi u Srbiji i evo nekoliko slika:

uzi.jpg


spring_uzi_jpg.jpg


uzi-micro.jpg


uzi.jpg


mini.gif



Uzi mi se svidja zato što je mali i praktičan i baš žestoko izgleda. Da li se vama svidjaju škorpioni i hekleri ? Šta mislite, šta je moćnije oružje od ta 2 ? Hajde malo da popričamo o svemu ovome !

Sad vi možda mislite da sam ja neki snajperista, atentator, egzekutor, likvitador ili plaćeni ubica koji ceo dan "visi" iza žbuna ili u šumarku, obučen u crno i sa čarapom na glavi, čekajući žrtvu, i držeću u rukama "dugu devetku" ali ne, grdno se varate, ja sam u suštini, mnoooooooogo dobar čovek, ma duša od čoveka. :rotf:

Predlažem vam da ove savete gore koristite ISKLJUČIVO u samoodbrani i kada vam je život neposredno ugrožen ali ako moderatori misle da se ovom temom ruši moral u društvu, izaziva krvoproliće po ulicama i ubistva po gradu, mogu slobodno da je obrišu. :bye:
 
Da li ste ikada pucali na nekog ? Da li je neko nekad pucao na vas ? Da li ste možda bili svedok neke pucnjave ? Mislim živi svedok ? :) Ajmo malo da prodiskutujemo o tome.

Ako hoćete nekog momentalno da ubijete morate da mu pucate u čelo. Zašto ? Zato što ako mu pucate u srce on ima 7 sekundi da vam odgovori a ako se pogodi u čelo odma pada mrtav. Ako mu već pucate u srce pucajte mu u levu komoru srca zato što je leva komora najveća pregrada srca i ima najviše krvi i ako se ona pogodi najbrže će da iskrvari. Mislim oni koji se bave streljaštvom i snajperisti to najbolje znaju. U svakom slučaju njegova leva komora je vama desno.

Kada se puca u glavu, treba da se puca u čelo (eventualno slepoočnicu), znači u veliki mozak, opet zato što je to najveći deo mozga itd. Ako se pogodi negde pozadi, u potiljak ili tako nešto, postoji mogućnost da ostane živ, samo što će vući posledice, naravno, u smislu pareze ili teže.

....

:rotf::rotf::rotf: A jesi li ti pucao u nekoga? Ajde malo da te prosvetlim. Obichno ti nisi tako dobar strelac da mozesh da pogodish oderedjenu srchanu komoru ( LOL ), i obichno se tvoje mete pokrecu i pucaju na tebe. Znachi ova pricha pije vodu u uslovima u kojima ti je meta prikucana za zid, bez mogucnosti da se pomeri makar milimetar, a ti stojish na par metara udaljenosti i nishanish satima. A ova teorija o sedam sekundi mi je ulepshala dan :mrgreen: Mislim, sve i da je tachno da chovek zivi bash josh sedam sekundi ako ga ustrelish u srce, o kom reagovoanju i kom odgovoru ti prichas? 99.99 % ljudi na planeti ne moze da odreaguje kada ih pogodish u nogu. Na ulici, u stvarnom svetu, obichno imash samo trenutak da odaberesh hocesh li ti biti onaj koji puca ili onaj koji je upucan. Obichno povlachish oroz srednjim prstom, a nishanish kaziprstom koji je prislonjen na cev, paralelno s' njome. I obichno molish boga, da cesh pogoditi bilo koji deo neprijateljske siluete. A to sve vazi za pucnjavu, koja je izuzetno retka pojava. Obichno te neko prosto upuca, ili ti nekoga upucash.
 
Pa pucnjava nije baš retka pojava. Koliko si puta čuo da je žrtva odgovorila na napad, tj. da je pucala na napadača. Koliko ima slučajeva kada dolazi do razmene vatre izmedju žrtve i napadača, obezbedjenja, drugova itd. Koliko puta žrtva bude promašena, uzvrati napad, puca i UBIJE napadača itd. Znači nije baš sve tako crno-belo.
 
Kolega Ivane.....ne znam da li da se smejem ili da placem.
Ne vazim se ti je vec dosta toga rekao.
Ako nekoga stvarno pogodis u srce, trebalo bi da znas da je krajnje nebitno u koju ga komoru pogodis te da to izaziva momentalni prestanak rada ili pak grozno krvarenje od koga coveku pritisak momentalno padne na tako nizak (ili na nulu) nivo da ce se srusiti, bez mogucnosti da ista uradi, kamo li da fire back to you.

To sto je akcionim junacima sve moguce, pa i da se bore kad prime deset metaka, ne bi trebalo da te zavarava

Pogledaj samo zalosni primer kako su pogodili bivseg premijera pa ce ti biti sve jasno o pogotku u srce i mogucnosti da neko tako pogodjen pozivi dovoljno da reaguje.....o ostajanju na nogama da ne govorim
 
Kolega Ivane.....ne znam da li da se smejem ili da placem.
Ne vazim se ti je vec dosta toga rekao.
Ako nekoga stvarno pogodis u srce, trebalo bi da znas da je krajnje nebitno u koju ga komoru pogodis te da to izaziva momentalni prestanak rada ili pak grozno krvarenje od koga coveku pritisak momentalno padne na tako nizak (ili na nulu) nivo da ce se srusiti, bez mogucnosti da ista uradi, kamo li da fire back to you.

To sto je akcionim junacima sve moguce, pa i da se bore kad prime deset metaka, ne bi trebalo da te zavarava

Pogledaj samo zalosni primer kako su pogodili bivseg premijera pa ce ti biti sve jasno o pogotku u srce i mogucnosti da neko tako pogodjen pozivi dovoljno da reaguje.....o ostajanju na nogama da ne govorim

Uglavnom si u pravu ali sve ovo što sam napisao gore je istina i nije baš svejedno u koju pregradu srca ga pogodiš. Sve zavisi od toga koga gadjaš. Nije svejedno kada gadjaš profesionalca koji već dugo barata sa oružjem i naoružan je, i običnog smrtnika. Ono sve što sam napisao se odnosi na profesionalce a za obične ljude je apsolutno svejedno.

Naravno da 95 i više % ljudi nemaju toliku preciznost da biraju pregradu srca koju će da gadjaju i da je to u normalnim uslovima nemoguće ali opet kažem snajperisti i neki profesionalci imaju SAMO u slučaju da žrtva stoji.
 
Pa pucnjava nije baš retka pojava. Koliko si puta čuo da je žrtva odgovorila na napad, tj. da je pucala na napadača. Koliko ima slučajeva kada dolazi do razmene vatre izmedju žrtve i napadača, obezbedjenja, drugova itd. Koliko puta žrtva bude promašena, uzvrati napad, puca i UBIJE napadača itd. Znači nije baš sve tako crno-belo.

Mnogo puta, ako se informishesh u novinama. A ako neke stvari vidish, shvatish da je razmena vatre vrlo retka pojava. Obichno neko nekome pridje sa ledja, i zavuche mu metak u potiljak. Ili sacheka neko nekog da udje u auto, i pusti par komada u njega, dok onako lepo ne moze da bezi. Kada gledash sa tachke naoruzanog profesionalca koji radi svoj posao, ti birash sigurniju varijantu. Logichno, zelish sebi dobro, ko god da si. I tako. I na sve to, u stvarnom zivotu je obichno dovoljan samo jedan metak... Ono :) Samo pokushavam da ti kazem da se vidi da ne znash puno o tome, i da nisi bio u takvim situacijama, shto nije nishta loshe, naprotiv. Ti si srecan shto su te sra*a zaobishla. Inache, lepo je shto se lozish na oruzije. Shta mislish o katani? Inache, batali CZ 99, i kupi tetku :) Ili, ako imash malo vishe kesha, the ultimate thing - Parabellum :D Shto se tiche ovih malih automata, nije uzi losh ni malo. Ai je to przachki skroz i ne efikasno. Mani uzi, i kupi Heklerovu bebicu :D Znachi, kolimatorski nishan, integrisani prigushivach, i trideset metaka u okviru, malo manjeg kalibra od metaka za Kalashnjikov. Inache je pushka kraca od Kalashnjikova, i ludilo je na do 400 m, kao i Kalash :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top