Obrazovanje

scufitza

Početnik
Poruka
25
kako su razliciti nivoi obrazovanja rasporedjeni po kucama?
da li je ovako, ako se prati princip svake druge kuce:
3. osnovna
5. srednja
7. visa skola
9.studije
11.magistratura
1. doktorat
???
najvise me zanima gde se posmatra doktorat, posto vidim da ga gledaju u razlicitim kucama - 11, 12, 1?!?!
 
kako su razliciti nivoi obrazovanja rasporedjeni po kucama?
da li je ovako, ako se prati princip svake druge kuce:
3. osnovna
5. srednja
7. visa skola
9.studije
11.magistratura
1. doktorat
???
najvise me zanima gde se posmatra doktorat, posto vidim da ga gledaju u razlicitim kucama - 11, 12, 1?!?!

11. Magistratura ...
1. Doktorat ... ovo za dvanestu mi nije ni poznato ni logicno :S :) ...
Dobro si navela sve ...
 
Ne znam koliko zvezde prate promene u sistemu obrazovanja ;)
Ali ako neko nema magistraturu (vise ne postoji, vec posle diplomskih mozete odmah na doktorat), da li se gleda naredni nivo, 11. kuca, ili se ipak preskace, pa dolazi do 1?
:???:
 
svashta? a sta onda predstavlja 5 kuca po obrazovanju? obrazovanje kod kuce? :lol:

elem meni je merkur u konjukciji sa jupiterom i imam velike ambicije i josh vecu volju za obrazovanjem a da ne govorim o radoznalosti. moram da se pohvalim.
 
pa dobro, kad smo kod hvalisanja... ;) Me0Ur, So0Ur u 6 kuci (Skorpija), Mesec iz 3 (Lav) u trigonu sa Ur... Proka pronalazac!!!
eto, takodje dosta ambicija, jos je i MC u Vodoliji, u sekstilu sa Ju i Sa... nije lose, ah?

elem, prethodno pitanje postavih jer sam videla da neko na forumu, mislim na temi profesionalna orijentacija i natal, gleda 11. kucu kao kucu doktorata...

planiram da upisem doktorske, pa sam htela da se "konsultujem" sa natalom, ali nisam znala odakle da pocnem...

:???:
 
moram da se pohvalim.

Zaista ne moras :lol: ... a ono prvo pitanje nisam shhvatio :S ?

@ scufitza - Pa ja mislim da ako mozes odmah posle diplomskih na doktorat da se onda gleda 11. ... to je sledeci stepen obrazovanja posle dimplomskih sada i preksacu se kuce normalno, dakle 11., taj nacin preskakanja se koristi u jos dosta slucajeva u astrologiji :D ... mada nisam siguran, neka potvrdi jos neko ...
 
Diplomski u toku....imam ambicija ici dalje....sunce na MC-u ..Jupiter tranzitira trenutno 1.kucom,mozda me strefi i neka sreca s novcem pa uspem u necemu sto sam zelela oduvek,a do sada nisam uspela...?..jer "para vrti,gde burgija nece...:lol:"
mozda lupam gluposti,ali ko pita ne skita...
 
Uf uf meni je najbolje kada neko dode sa savrshenim aspektima i onda se hvalishe, a neko sa ne bash najboljim postigne neshto mnogo mnogo bolje. Mislim da je najbolje kada imate sto loshije apskete pa se trudite shto vishe za razliku od nekoga ko ima npr. IQ 200 a ne uci nishta.
 
@immph
hm, pa da, tako je logicno, ja sam posle diplomiranja zavrsila master, i ma sta ministarstvo obrazovanja mislilo o tom stepenu (da je isto kao diplomski), to bih racunala kao 11, a doktorat kao 1.

mislim da je webhanuma gledala 11. za doktorat, potrazila sam malo po forumu...

a mozda mi je bolje da pogledam solar i vidim ima li nastavka skolovanja ili ne... ;)
 
Ne znam koliko zvezde prate promene u sistemu obrazovanja ;)
Ali ako neko nema magistraturu (vise ne postoji, vec posle diplomskih mozete odmah na doktorat), da li se gleda naredni nivo, 11. kuca, ili se ipak preskace, pa dolazi do 1?
:???:
Moras mnogo bolje poznavati astrologiju i njena osnovna pravila da bi se upustila u derivatni sistem kuca uopste.
Astrologija je proucavana kad fakulteti kao institucije nisu postojali, pa "koliko zvezde prate promene u sistemu obrazovanja" zaista nema neki smisao.
Osnov verovatno imas pa cu pokusati da ti priblizim.
Treca kuca je komunikacija, osnovno obrazovanje i mogucnost sticanja znanja. Imala ili nemala dobro polozene vladare devete, sa dobro polozenim merkurom ili samim vladaocem trece uvek cemo imati pametne ljude. Da li stignu ili ne do diplome.... to zavisi od mnogo faktora. Ako je tu negde saturn u konjunkciji.. on je tezak... ali saturn voli formalna zvanja, jupiter voli da uci, opozicija saturna ne moze da pomogne ni naopako....
Da skratim pricu, od te trece, kuce komunikacije, usvajanja znanja, verbalizovanja istog, tj. osnovne skole ako hoces po skolskom sistemu, kao i svih kurseva jezika ili bilo cega prakticnog s cim stvoris osnov koji se da nadograditi; pomeras se na trecu od trece tada -znanje i komunikaciju koja proistice iz svega toga = peta kuca je srednja skola
Istim principom doci ces do broja 7, pa 9, pa 11.

Ono sto je dalje vazno razmotriti je odnos 3:7, 3:9, 9:11

Recimo da imas sjajnu 11tu kucu... na koji nacin ti to mozes da steknes obrazovanje koje je dalje od fakulteta ako 9ta kuca ima vladara u izgonu, pa pored urana i recimo u opoziciji sa saturnom -ama ni naopako.

9ta kuca je kuca dalekog puta i visokog obrazovanja, dal' je to tebi prvi ili drugi fakultet... nije bitno, aspekti ili tranziti ce pokazati, ali neces menjati kucu ako promenis fakultet.

Shodno tome 11ta kuca je sve sto dalje od visokog skolstva mozes dobiti ali mislim da je neophodno da razumes kako funkcionise derivatni sistem jer je lako primenjiv. Nije to druga od cega god pa udri... mmmmjok!
Deseta kuca je karijera, javni nastup ili kako te drugi vide.
11ta kuca je druga od desete -to je novac od tvoje karijere
ili.... 11ta je 9ta od trece -najdalje dokle tvoje znanje seze
11ta je kuca dostignuca, prijatelja, nasih ocekivanja... nasih najdaljih stremljenja i nada, a to jeste i doktorat kod ljudi kojima je deveta kuca jaka.

Mozes ti i od nje derivatno dalje da brojis, ali ko zna, mozda promene obrazovni sistem pa sta onda -treca bi bila recimo dva doktorata tada?! :whistling:

Nije ni vazno sta ko na forumu kaze uostalom. Postoje kompetentniji ljudi koji su postavili temelje astrologiji i dali svoje misljenje na tu temu. Super je i ako oboris neku od teza, ali obrazlozi je necim vise od brojanja da bi bila prihvacena/odbacena.
pa dobro, kad smo kod hvalisanja... ;) Me0Ur, So0Ur u 6 kuci (Skorpija), Mesec iz 3 (Lav) u trigonu sa Ur... Proka pronalazac!!!
eto, takodje dosta ambicija, jos je i MC u Vodoliji, u sekstilu sa Ju i Sa... nije lose, ah?
Mesec iz trece prica, na lavovski nacin (hvalise se), tigon urana... bi opisao ovako nesto kao ambijent...:klap:
Pa cemu hvalisavost? Me0Ur nije dobar za toliko mnogo stvari, da se pitam jel' moguce da je toliko vazno sto si pametna? Ima smisla zivota i bez genijalnosti, a ima i genijalnosti koja ne vodi uspehu :cmok:
Uf uf meni je najbolje kada neko dode sa savrshenim aspektima i onda se hvalishe, a neko sa ne bash najboljim postigne neshto mnogo mnogo bolje. Mislim da je najbolje kada imate sto loshije apskete pa se trudite shto vishe za razliku od nekoga ko ima npr. IQ 200 a ne uci nishta.
Apsolutno!
Kvadrati su jake pokretacke sile, dok trigoni pre daju olaksice i mogucnosti.... ali bez ulaganja i bez mogucnosti da se ulozi energija, ako tranzit ne omoguci.
 
Pa cemu hvalisavost? Me0Ur nije dobar za toliko mnogo stvari .

Koje negativne osobine donosi Merkur konjunkcija Uran?:think:
Naime, i sama imam doticni aspekt u natalu, mogu da ga opisem kao nekakvu britkost, ostrinu u razumijevanju svega, intuiciju... itd. Negativno ga osjetim kao nagle, nekontrolirane i poprilicno explozivne napade nervoze, nepromisljenost, nestrpljivost i nemogucnost metodicnog ucenja. Inace, prilikom ucenja mi se desi neki "klik" i onda sa prvog odmah idem na deseti korak, bez da sam u stanju objasniti devet koraka izmedju... :thumbdown:
 
Da li se u mojoj karti vidi mogucnost nastavka skolovanja posle zavrsetka fakulteta? Pretpostavljam da bi trebalo pogledati 11. polje.. Moje planete u ovom polju mahom prave neke kvadrate..

Ako neko upuceniji odvoji malo vremena i napise mi koju rec, zahvaljujem..

 
Pretpostavljam da je trebalo da budem konkretnija.. Naime, ako sve bude teklo po planu, sledece godine na leto ili u jesen bih trebalo da zavrsim fakultet.. I ne bih se ja toliko ranije zamarala ovim pitanjem.. Medjutim, nude mi se neke opcije da idem na postdiplomske u inostranstvo.. a ako se odlucim za to, trebalo bi u narednih par meseci da odradim dosta toga (da ne davim sa tim).. u suprotnom, ako bih ostajala ovde, ne znam da li da idem na postdiplomske na svom faxu, ili na nekom drugom, srodnom..
a u to inostranstvo mi se nesto ne ide..

Pa, ako neko vidi sta bi bila bolja opcija..

eh..kako mrzim neodlucnost.. :(
 
Uf uf meni je najbolje kada neko dode sa savrshenim aspektima i onda se hvalishe, a neko sa ne bash najboljim postigne neshto mnogo mnogo bolje. Mislim da je najbolje kada imate sto loshije apskete pa se trudite shto vishe za razliku od nekoga ko ima npr. IQ 200 a ne uci nishta.

slazem se
znam devojku vl 9 u 9 u sedistu! u sve trignima
ne moze da se makne od prve godine
dva puta obnavljala

ja imam vl 9 u izgonu retro u 12...:whistling:
onako....guram:mrgreen:...mada mi je faks prilicno zagorcao zivot
vise mi se svidja moja 11. kuca
jel bi drugi faks bio 11. kuca, kada bih upisala?
 

Back
Top