Misao dana

За нама самима, за тренуцима и приликама које нисмо ваљано искористили, и за онима које јесмо што нису дуже трајали.
 
Zašto tako misliš?
Zašto žalimo za lepim stvarima koje su prošle kad već znamo da su prošle? Žalimo li za tim "stvarima" ili za nama samima, kakvi smo bili?

Ta misao koju sam napisala je aforizam koji sam prochitala u shtampi...
Gledano sa distance vremena uvek nekako zhalimo za proshilm danima,valjda savladani zhivotom koji sa godinama donosi zrelost shvatamo koliko su ti proshli dani u sebi nosili bezazlenost...sada nam te proshle brige deluju tako lako reshive...
 
Danas mi je policajac uzeo novac i stavio u dzep za obilazenje na punoj liniji. Oboje smo bili srecni...ja - nije pisao prijavu, on - uzeo novac. Posle sam razmisljala...

Kad se vec kaljam da li moram i da se valjam? :think:
 
To podmicivanje je jedna fina igra gde svi znamo svoje uloge, postuju se pravila, pogledima se prica a izgovaraju se beznacajne recenice kako bi zabasurile citavo delo i dalo mu smisao kao neceg uobicajenog i neophodnog kako bi oba aktera dogadjaja bila zadovoljna.

Da, ostao bi mi novac...u pravu si...ali sad ide jos jedna misao dana...

Ako ne platis na mostu, platices na cupriji....
 
To uvek bude tako,jedva cekas da nesto prodje,a kada prodje onda zalis sto je proslo...........to je u bii svih ljudi..............:rtfm:
Pa to nije bash tako... Ako jedva chekam da neshto prodje to je onda mora biti da je neko stashno ˝muchenje˝ i kad prodje nikad ne zalim za tim. Zato nikada nisam ni jedva chekala da prodju mnoge stvari nego pokushavala u njima da izvuchem maximum.
 
... samo je vukovima vrijeme , kad je nevrijeme !
Oni koji opstaju u ledu i snijegu , oprastam ako su tamo rodjeni a o0stali ako isto prezive ledove i snjegove neokrznuti ,- led i snijeg je isto u njihovoj dusi !
 
1625819845464.png
 

Back
Top