Windows 7

E, bre ala smo neki... Mislim, OK, gledao sam neku pre-beta verziju 7-ice, jeste da je jako slična Visti, ali, ako nastavimo u stilu "ista Vista" i "isto ne valja kao Vista", onda, batice uzmi lepo 98-cu, ME, i slično, pa kupi neki polovni Pentium II i šljakaj... Jes` da nadolazi kriza, ali onda treba iskoristiti dok nisu sve cene otišle da ne kažem gde... E, hoće li opet prosečni komp biti 2000 evra, hehe...
 
Nadovezao bih se na temu testiranja Windows 7 OS, od skora sam instalirao isti 64-bitni i mogu reći da je u svakom slučaju unapredjen u odnosu na 64-bitnu Vistu, ali moram reći i to da sam ranije imao prilike da se susretnem i sa XP kako 32 tako isa 64-bitnim, te sa 32 i 64-bitnim Linuks Ubuntu OS. Sažimajući sva iskustva došao sam do zaključka da kada bi se obuhvatilo sve ono najbolje što nudi Windows 7 i Linux Ubuntu, a naravno mislim na 64-bitne verzije dobili bi smo savršen OS dostupan svakom prosečnom korisniku računara, a naveo bih i poneke mane istih: što se tiče Windows 7 nisu dostupni drajveri za štampače skenere i kozna još kakvih hardvera, dok se u Linuxu svi hardveri prepoznaju besprekorno, a što se tiče Linuksa za neke aplikacije koje podržava Windows nisu dostupni Linuxu. Nadam se da će finalna verzija ispraviti te nedostatke, jer potrebno je uz što manje napora svakom korisniku olakšati korišćenje računara.
 

Back
Top