zadaci help??
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: zadaci help??

Domaćin koca chemist (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Question zadaci help??

1.Sol kadmijeva sulfida je dobiven taloženjem u suvišku kadmijevih iona. Koji će od slijedećih elektrolita imati najjače koagulacijsko djelovanje na taj sol: NaNO3, Ba(NO3)2, Na3PO4 ili KHSO4 ?
    2."Instant hladne vrećice" sastoje se od dva dijela: u jednome je voda, a u drugome kruti amonijev nitrat. Kad se vrećica stisne, pukne pregrada između soli i vode. Koji je predznak entalpije, Gibbsove energije, i entropije sustava i okoline pri otapanju amonijevog nitrata u vodi?
    3.Na proizvoljnom primjeru objasni negativno odstupanje od Raoultovog zakona.
    4.Koliko će (teoretski) biti sniženje točke smrzavanja vode ako se u 25 mola vode otopi 10g 72%-tne sulfatne kiseline (stupnja disocijacije α=0.64) i 10g natrijevog bromida (α = 1)? Krioskopska konstanta za vodu iznosi 1,86 K kg mol-1.
    Skromnost se daruje veličinama.
    Kako je teško biti skroman,
    kad si nitko i ništa.

Aktivan član winkler (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Re: zadaci help??

Citat Original postavio koca chiemist Pogledaj poruku
    1.Sol kadmijeva sulfida je dobiven taloženjem u suvišku kadmijevih iona. Koji će od slijedećih elektrolita imati najjače koagulacijsko djelovanje na taj sol: NaNO3, Ba(NO3)2, Na3PO4 ili KHSO4 ?
    2."Instant hladne vrećice" sastoje se od dva dijela: u jednome je voda, a u drugome kruti amonijev nitrat. Kad se vrećica stisne, pukne pregrada između soli i vode. Koji je predznak entalpije, Gibbsove energije, i entropije sustava i okoline pri otapanju amonijevog nitrata u vodi?
    3.Na proizvoljnom primjeru objasni negativno odstupanje od Raoultovog zakona.
    4.Koliko će (teoretski) biti sniženje točke smrzavanja vode ako se u 25 mola vode otopi 10g 72%-tne sulfatne kiseline (stupnja disocijacije α=0.64) i 10g natrijevog bromida (α = 1)? Krioskopska konstanta za vodu iznosi 1,86 K kg mol-1.

Posto se u visku nalaze kadmijumovi joni to ce se oni prema Penet-Fajans-Hanovom pravilu najjace i apsorbovati u primarni adsorpcioni sloj.Da bi se postigla elektro neutralnost potrebno je dodati koagulans koji ce disocijacijom dati anjon koji ce neutralisati pozitivno naelektrisanje nastalo adsorpcijom katjona.Ato je vece naelektrisanje anjona to ce i elektroneutralisanje biti kvantitativnije.Odatle sledi da bi najbolje bilo dodati rastvor natrijum-fosfata.

Amonijum-nitrat je so koja ima izuzetno veliku rastvorljivost u vodi.Energija razaranja kristalne resetke amonijum-nitrata je veca od energije hidratacije jona(amonijum i nitratnog) te ce rastvaranje amonijum-nitrata biti ENDOTERMAN proces(delta H vece od nule).Posto je proces difuzionog rastvaranja ove soli spontan proces(velika rastvorljivost) Gibsova funkcija je manja od nule.Kako se rastvaranjem povecava neuredjenoist sistema ENTROPIJA je veca od nule.

Negativno odstupanje od Raulovog zakona se javlja kada su privlacne sile izmedju molekula u rastvoru vece od privlacnih sila koje vladaju izmedju molekula u pojedinacnim komponentama.Primer-etanol-ugljentetrahlorid

Treci zadatak je lak al trenutno nemam digitron a i mrzi me da kucam po tastaturi vise.............

Učlanjen
    21.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

hvala to puno brate!!imas li neki mail da mogu da te kontaktiram kad mi zatraba jos neka pomoc?inace ja sam ucenik gimnazije!!
    kad si nitko i ništa.

Učlanjen
    21.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

puno hvala za odgovore nego jel imas ti neki mail na koji mogu da te kontaktiram ako mi zatreba pomoc???inace ja sam ucenik gimnazije!!
    kad si nitko i ništa.

Slične teme

1. zadaci iz genetike
    Autor ikamika u forumu Arhiva
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 22.06.2009., 16:08
  2. ZADACI
    Autor Transcendental u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 21.01.2009., 18:36