Мистерија мушког оргазма

Dijenek

Elita
Poruka
22.033
Прелистах неколико тема и приметих да се говори искључиво о оргазму код жена...
О техникама и проблемима које треба превазићи на том путу.

С друге стране, чини ми се да се мушки оргазам узима као готова ствар.
Наиме, термин свршавање кад су мушкарци у питању као да подразумева и оргазам.
А то делимично или уопште није тачно.
Свршавање само по себи представља само избацивање семена (ејакулацију), које може али и не мора бити праћено оргазмом.

Први од предуслова за мушки оргазам јесте ејакулација у жени јер онанија (која је погрешно чак и у психологији изједначена с мастурбацијом) прекида хармонију и склад односа и оставља мушкарце на неком нижем нивоу уживања.
Најчешће не превазилази ниво просте мастурбације.
С друге стране, мушки оргазам кад је заиста досегнут представља стање статичности и буквално захтева свако одсуство покрета.

Ја лично познајем неколико ниво интензитета али их категоришем у три групе...
Но, не бих овде, бар за сада, да говорим о томе. Можда кад и ако се тема развије.

Оно што ме занима јесте како други мушкарци разликују, ако разлику, оргазам од ејакулације и, с друге сране, како жене доживљавају и препознају то њихово искуство...
 
Mene? :rumenko:
P.S. I Dijeneka, ochigledno :)
P.P.S. Brinemo za nashe orgazme :D
P.P.P.S. Koga briga, za zenski orgazam? :plez:
@tema: Ja, iskreno, ne razlikujem orgazam kod onanisanja i orgazam kod seksa. Samo shto je ovaj drugi jachi, i duze traje. Stidim se svoga neiskustva :rumenko: No dobro, znacu i ja to sve kad' porastem :)
 
Poslednja izmena:
Mene? :rumenko:
P.S. I Dijeneka, ochigledno :)
P.P.S. Brinemo za nashe orgazme :D
P.P.P.S. Koga briga, za zenski orgazme? :plez:

Ја не бринем за моје...
Научио сам понешто о томе за све ове године...
А бринем и о женским...
Необично је колико су мушкарци неспремни да говоре о детаљима свог сексуалног живота, за разлику од жена...
 
Ја не бринем за моје...
Научио сам понешто о томе за све ове године...
А бринем и о женским...
Необично је колико су мушкарци неспремни да говоре о детаљима свог сексуалног живота, за разлику од жена...

Chovece, to je shala i sprdnja :) Samo je poslednji red ozbiljan :rumenko: I da si ga shvatio ozbiljno, video bi priznanje poshteno. Rekoh: " Neiskusan sam. Ne znam nishta o tome, za razliku od tebe. Ali, nije mi teshko da govorim o tome, naprotiv. Samo shto se pomalo stidim toga. Bez shale. Ali, nema smisla bez iskrenosti, zar ne? "
 
Chovece, to je shala i sprdnja :) Samo je poslednji red ozbiljan :rumenko: I da si ga shvatio ozbiljno, video bi priznanje poshteno. Rekoh: " Neiskusan sam. Ne znam nishta o tome, za razliku od tebe. Ali, nije mi teshko da govorim o tome, naprotiv. Samo shto se pomalo stidim toga. Bez shale. Ali, nema smisla bez iskrenosti, zar ne? "

e si nam naso zenu za trojku? :mrgreen:
 
Chovece, to je shala i sprdnja :) Samo je poslednji red ozbiljan :rumenko: I da si ga shvatio ozbiljno, video bi priznanje poshteno. Rekoh: " Neiskusan sam. Ne znam nishta o tome, za razliku od tebe. Ali, nije mi teshko da govorim o tome, naprotiv. Samo shto se pomalo stidim toga. Bez shale. Ali, nema smisla bez iskrenosti, zar ne? "

Схватио сам ја да је само последњи ред озбиљан.
Код мене је проглем што често заборавим да убацим смајлије...
Извини, друже, огреших се о тебе.
Наравно, човек који жели да напредује пре свега мора да призна своје незнање у одређеној области.
Након тога мора да прихвати да не може све да зна у тој области...
Ја крећемо од тога да знам понешто али увек у виду имам и чињеницу да се од сваког може нешто научити.
Небитно колико има година и којег је нивоа образовања.
То су предрасуде.
 
Схватио сам ја да је само последњи ред озбиљан.
Код мене је проглем што често заборавим да убацим смајлије...
Извини, друже, огреших се о тебе.
Наравно, човек који жели да напредује пре свега мора да призна своје незнање у одређеној области.
Након тога мора да прихвати да не може све да зна у тој области...
Ја крећемо од тога да знам понешто али увек у виду имам и чињеницу да се од сваког може нешто научити.
Небитно колико има година и којег је нивоа образовања.
То су предрасуде.

Primetio sam da nemash smajlija u tekstu. Nego, nema potrebe da se izvinjavash, mislim da se nisi ogreshio ni o koga, a i da jesi, sada si se ispravio. Ali nisi. No, to nije ni bitno. Ono shto je bitno je da ti je svaka rech na mestu, i da si uistinu mudar chovek. Ja zaista zelim da nauchim neshto od tebe. I nadam se da postoji neshto chemu ja tebe mogu da nauchim. I priznao sam poshteno, shto se ove teme tiche. Zato shto je nisam shvatio kao zaje*avanje. Zato shto ne mislim da je zaje*avanje, ono shto ti imash da kazesh. Tako da cu se pridruziti forumashicama, i reci: Slusham :D
P.S. U stvari, imam odmah jedno pitanje. Ummm... Khm... Ovaj :rumenko: a po chemu se razlikuje, onanija od masturbacije? :rumenko:
 
Poslednja izmena:
Uopste ne kapiram ovu temu. Jel vi to ozbiljno ili...? Ako je tako nikad do sad nisam svrsio "suvo",jedino dok sam bio klinac dok nisam dobio spermice. :)

Не разумем шта мислиш под тим "суво".
Ја сам нагласио да се ејакулација углавном изједначава са огразмом.
Међутим, чињеница је да оргазам увек подразумева ејакулацију (макар ја нисам чуо за случај у ком се то није десило, али моје искуство је ограничено) док ејакулација не подразумева оргазам.

Сад сам уморан али чим будем имао времена описаћу оне три групе које сам поменуо у уводном посту.
 
Kako žene prepoznaju?
Pa ako se okrene i odmah zahrče onda je to znak da je dobro svršio...
he he
malo sam iskarikirala, ali ja kod njega razlikujem pa po govoru tela, grčenju, i sl.
a najbolje kada verbalno to i potvrdi... :)
u suštini mislim da kao što ni muškarci nisu sigurni za orgazme kod žena 100%,
isto važi i obrnuto...
 
P.S. U stvari, imam odmah jedno pitanje. Ummm... Khm... Ovaj :rumenko: a po chemu se razlikuje, onanija od masturbacije? :rumenko:

Термин онанија настао је од имена човека који се помиње у Старом завету (1. Мој. 38. 8-9) и који се зове Онан (У Даничићевом преводу Авнан али његови превод имена је више него дискутабилан.). Наиме, код јеврејског народа постојао је закон по коме ако се деси да неко умре без потомства, његов брат или најближи сродник ако нема брата има обавезу да спава с његовом женом и да се сва деца рођена из тог односа сматрају за децу преминулог.

Када је Онану умро брат, он је од оца добио обавезу да подигне децу своме брату.
Међутим он је ејакулирао ван жене и она није могла да остане трудна.
Тако да би овај термин у најужем смислу требало да означава оно што ми зовемо жаргонски "вађење", а тек у ширем мастурбацију.
Међутим, кад људи користее термине без разумевања њиховог настанка, онда се дешава да дође до губљељња правог значења.

Прецизније, свака мастурбација јесте онананија, али није свака онанија мастурбација.
 
'онанија - неприродно задовољавање сполног
нагона надраживањем спољашњих спол-
них органа, самоблуд, самоблуђе, дркање;
назив по старозаветном Онану (I Мојс,
38,9), који „знајући да неће бити његов
пород, кад лијегаше са женом брата своје-
га, просипаше на земљу, да не роди дјецу
брату својему"; уп мастурбација.'

izvor: Vujaklija
 
Три типске групе.

Прву групу осећања коју изазива ејакулација чине реакције везане за пенис и тестисе.
То значи да се при свршавању све реакције одигравају у овој регији и не дотичу остале делове тела. Ради се о разливању топлоте која се манифестује кроз болну осетљивост главића, На неки начин, то је основни ниво који се постиже и мастурбацијом, а најчеће га не прелази ни онанија.

Друга група јесу реакције које су везане за доњи део кичмене мождине и који изгледају као одатле креће топлотни удар који се "излива" из мушкарца кроз врх пениса при ејакулацији.
Подразумева манифестацију као и прва група али на много вишем и осетљивијем нивоу.

Трећа група има свој корен у малом мозгу и врату. Тај "топлотни удар" (немам бољи термин да то опишем) креће у два правца, ка мозгу и ка пенису. Овај ниво захтева сваки прекид кретања због осетљивости пениса на исто.

Моје искуство је следеће.
На другом и трећем нивоу у моменту свршавања/ејакулирања потуно се губе границе између мушког и женског тела, настаје и краткотрајни прекид свести (наравно, трећи ниво је много интензивнији). Ово је исувише благ опис за оно што се дешава у том тренутку.
 

Back
Top