pitanje za doktora neurologa

S

salemi

Gost
:?: molim doktora da mi odgovori da li postoji i koliki je rizik za željenu trudnoću a u okolnostima urođenog začepljenja vratne arterije, i završne dijagnoze od 09.03.1990. god.: occlusiae a.cerberi post.dex.et rr. temporales a.cer.med.dex.434.,Hemiparesis 1.sin.342
napominjem da imam 34 godine.
pozdrav, i hvala unapred :cry:
 
Vama je potreban pregled kod neurologa,molim vas nemojte mi reci da od 1990.nista bili nijednom kod neurologa :? ?
Pitanje moguce trudnoce se razmatra danas a ne pre 14 godina,znaci morate imati kompletno neurolosko ispitivanje,pa sa nalazom neurologa i njegovim savetom kod ginekologa,da se vide da li postoje uslovi da se trudnoca iznese bez opasnosti po vase zdravlje.
U svakom slucaju takva trudnoca bi bila visoko rizicna.Morala bi da se odvija pod stalnim nadzorom lekara,i da se zavrsi carskim rezom(naravno ako neuroloska ipsitivanja pokazu da ne postoji mogucnost da trudnoca previse ugrozi vase zdravlje).
 
Zahvaljujem se na odzivu!
Poslednji nalaz datira od 26.08.2003.god.
Navodim sledeće zaključke:
1. Nalaz BEAR odgovara je u granicama normalnog,
2. Nalaz c-sep-a ukazuje na postojanje smetnji provođenja centralno (od c7 rostralno) pri levostranoj stimulaciji.
3. nalaz (l-sep) ukazuje na postojanje smetnji provođenja centralno i to pri d. stimulaciji kvantitativnih a pri l. stimulaciji u smislu kašnjenja kort. odgovora.
Možete li mi reći da li se iz prakse može predvideti moguće komplikacije i koliki je stepen rizika u slučaju trudnoće, nešto oko praćenja zdravstvenog stanja u trudnoći kao i da li postoje pozitivni primeri u dosadašnjem iskustvu. Veliko Vam hvala :!:
 
Ovo prevazilazi znanje lekara opste prakse.Zao mi je!
Ne bih da lupam!
Moj vam je savet da zatrazite uput za GAK u Visegradskoj,odeljenje visoko rizicne trudnoce.Od lekara koji tamo rade dobicete sve potrebne informacije o tome,oni se svaki dan srecu sa tim stvarima.
 
Dosta cesto,probudim se zadihana i imam osecaj kao da propadam.Preko dana imam ceste vrtoglavice,
nekako sam zasamucena i pritisak(tegobe u predelu tila i grudima).Osim vratne spondiloze, lekari specijalisti nisu dijagnosticirali nista ozbilnije.Jedino se trudim da ostanem smirena i pomalo mi pomaze masaza.Neznam vise gde da potrazim pomoc,pamozda bi mi VI nekim savetom pomogli.
Hvala Vam.
 
Bila sam pacijent dr. Zvonimira Levića, neurologa, koji je imao ordinaciju u Beogradu, Hadži Milentijeva 26, koji je nažalost prije par mjeseci preminuo.

Htjela bih zamoliti za mišljenje, odnosno ima li neko da mi preporuči drugog doktora-neurologa u Beogradu.
 
Bila sam pacijent dr. Zvonimira Levića, neurologa, koji je imao ordinaciju u Beogradu, Hadži Milentijeva 26, koji je nažalost prije par mjeseci preminuo.

Htjela bih zamoliti za mišljenje, odnosno ima li neko da mi preporuči drugog doktora-neurologa u Beogradu.
Прво нам морате рећи од чега се лечите јер ћемо Вас тако најбоље упутити на неуролога који се бави највише том врстом болести.
Ако се не варам, др Левић се бавио неуро-мишићном спојницом...
 
Прво нам морате рећи од чега се лечите јер ћемо Вас тако најбоље упутити на неуролога који се бави највише том врстом болести.
Ако се не варам, др Левић се бавио неуро-мишићном спојницом...
Da ne znate nekog dobrog neurologa u Novom Sadu?
 
Da li neko moze da mi kaze nesto više o Ataxia spinocerebellaris,Paraplegija extr.inf.moja majka ima 70 godina,ne stoji,sedi sa potporom(jastuci sa svake strane),otezano guta,nerazumljivo govori,depresivna?Još me interesuje i prognoza bolesti,kao i mogućnost nasledjivanja,za koju ona poriče da postoji,jer je mene i brata vodila kod lekara koji je utvrdio da smo zdravi,ali,mogu li nasa deca oboleti?
 
dr.house stvarno nemam reci...problem sa nervom..kojim nervom..kakve su vam tegobe...rec dve o tome..no ako vas mrzi da pisete i ako imate knjizucu, trazite uput za polikliniku u klinickom centru vojvodine, i zakazite pregled na neurologiji....kao sto sam vec rekla domove zdravlja zaobidjite i pravo u kcv...
 
Da li neko moze da mi kaze nesto više o Ataxia spinocerebellaris,Paraplegija extr.inf.moja majka ima 70 godina,ne stoji,sedi sa potporom(jastuci sa svake strane),otezano guta,nerazumljivo govori,depresivna?Još me interesuje i prognoza bolesti,kao i mogućnost nasledjivanja,za koju ona poriče da postoji,jer je mene i brata vodila kod lekara koji je utvrdio da smo zdravi,ali,mogu li nasa deca oboleti?
Атаксија је недостатк усклађености вољних покрета и последица је поремећаја у централном нервном систему, параплегија се односи на доње екстремитете и значи да су одузети.
Прогноза није повољна, чак је све ово склоно прогресији.

Како било, бројне неуролошке болести имају генетску предиспозицију, али то не значи да ће неко од деце или унука оболети.;)
 
Ne mrzi me da pisem samo nisam hteo da smaram :)
Imam bolove sa unutrasnje strane kolena, i to prilicno jako, no u poslednje vreme se pojavilo i neko cudno "krckanje"...hrskavicu je doktor pregledao i nista joj ne fali pa hoce da me uputi kod neurologa a ni sam ne zna kod kog...Ja njemu moram da cupam reci iz usta tako da ga mozda i nisam najbolje razumeo...Uglavnom on mi je rekao da se i ja malo raspitam kod koga bih mogao otici...
 
SOFIJA,hvala .Ja primećujem da joj je sa vremenom sve losije,znam da nemoze da joj bude bolje.Da li znate da li se tokom trudnoće može utvrditi da li ce beba naslediti ataksiju?I moze li se takva trudnoća prekinuti?Ja sam protivnik abortusa,ali,mislim,bolje tako,nego patnjacelog života.
 
Draga Vesna,na sledecem linku imas tekst o ovoj bolesti koji govori o njenom nasledjivanju.Postoji jako veliki broj oblika ove bolesti,i ti moras znati tacno koji je prisutan kod tvoje majke.
Tekst je na engleskom,ako ti je to problem,ja cu ti prevesti.

http://depts.washington.edu/neurogen/downloads/ataxia.pdf

konkretno ,odgovor na tvoje pitanje je sadrzan u tekstu koji sledi a koji je samo deo citavog teksa navedenog pod linkom:

"Genetic testing can be done during pregnancy to find out if a fetus has inherited a gene change for SCA if a parent has tested positive. This type of testing raises difficult ethical questions. If a fetus is found to have inherited SCA, the options are to terminate the pregnancy, or carry the pregnancy to term knowing the child will someday develop SCA. For some people, termination of pregnancy or abortion is not an option under any circumstances. Others feel that a child should not be brought into the world if he or she will someday suffer from SCA. If the parents choose not to terminate an affected pregnancy, then genetic testing will have been done on a child. For this reason, prenatal testing for SCA is strongly discour-aged unless the parents plan to end an affected pregnancy. Also, with few exceptions, SCA is an adult onset condition, and most people enjoy a meaningful and productive life both before and after the onset of the condition. Whether or not to terminate a preg-nancy for SCA is a very difficult decision; ideally this issue, as well as the risks of the prenatal diagnosis techniques of amniocentesis and chorionic villi sampling (CVS), should be thoroughly discussed prior to pregnancy and before undertaking prenatal testing. Genetic counselors have special training to help people make decisions about reproductive choices."
 
Poslednja izmena:
Draga Doors of Perceptoin,ja neznam engleski,molim te da mi prevedeš tekst.Inače,na jednoj otpusnoj listi piše Morbus Fridreih,ako to nešto bliže objašnjava.Bitno mi je to nasledjivanje zbog moje dece koja s stasala za brak.
 
Poslednja izmena:

Back
Top