Nowi weznik Z

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
OVO JE EXTRA FORA, LJUDI ! Ovo je nov veznik u srpskom jeziku. Šalim se, nije baš home made, ali sam ja tu foru video od jednog druga koji mi je rečenice sa ovim "veznikom" slao u SMS porukama, e sad ne znam da li je to on izmislio.

O čemu se radi ? Radi se o tome da pored reči koje počinju slovima B, G, i D umesto veznika S ili SA stavljate Z a sve po onom pravilu Vuka Karadžića: Čitaj kao što govoriš-prepisuj kad stigneš ! :mrgreen: Zašto ? Pa zato što se posle više ponavljanja takvih rečenica umesto S ili SA zaista izgovara Z. E sad ne znam kako se zovu ovi suglasnici, i kako bi se zvala ovakva pojava, palatalizacija ili sibiralizacija, uglavnom evo primera:

Družim se z budalama.
Sadim drveće z goranima.
Izašao sam u grad z devojkom. A devojka mi se zove Dragana. Znači izašao sam z Draganom. :mrgreen:
Ležim u krevetu z golom ženom. Ili z devojkom, svejedno. :lol:
*eb'o sam devojku z'guza. Ili devojka hoda z guza na guz. :rotf:

Dobar primer za ovu zajebanciju su i oni početni stihovi nove pesme Ace Lukas: "Da li ti je mama rekla, goli pupak Z dijamantom kad se vidi poziva na seks, SEKS ?" Hehehe, a sad malo po seljački:

Udario sam ga z gov***vu motku.
On je udaren z dasku u glavu. Ma de z dasku, ubiven z gredu ! :hahaha:
Sedim z direktora i s poslovni partneri u kafanu, pijemo pivo i rakiju, jedemo kuvana jajca i pečenje i ugovaramo bizMis. :)
U zadnje vreme počeo mLogo da se druži z debili i z bitange. :D

I tako dalje i tako bliže, ima mnogo primera i cilj ove moje teme je da vi od sada počnete masovno da upotrebljavaze ovaj "veznik" Z uz reči sa navedenim početnim slovima kada šaljete SMS poruke šaljive i zajebantske prirode društvu, a možete da ga upotrebljavate i na forumima, četu, blogovima i gde god hoćete. E sad u dilemi sam za početno slovo Z i mislim da ne bi bilo prikladno da se napiše npr. Družim se z Zaječarcima. Znači ovaj "veznik" bi trebalo da se PIŠE samo uz one reči uz koje se tako bukvalno i čita, mislim u žargonu.

A koliko mi se svidela ta fora sa Z dovoljno dokazuje i moj trenutni potpis na ovom forumu. :rotf:
 
Poslednja izmena:
Evo još par primera malo srpski, malo engleski, malo seljački: :mrgreen:

Ljubim se z girlfriend. Izašla sam z boyfriendom u grad.
U'vatio sam devojku za kukove i igram joj se z du*etom.

Hehehe, ma ima bezbroj primera. Hajde da vidimo ko će prvi da se seti još nekog otkačenog primera ove zajebancije. :super:
 
OVO JE EXTRA FORA, LJUDI ! Ovo je nov veznik u srpskom jeziku. Šalim se, nije baš home made, ali sam ja tu foru video od jednog druga koji mi je rečenice sa ovim "veznikom" slao u SMS porukama, e sad ne znam da li je to on izmislio.

O čemu se radi ? Radi se o tome da pored reči koje počinju slovima B, G, i D umesto veznika S ili SA stavljate Z a sve po onom pravilu Vuka Karadžića: Čitaj kao što govoriš-prepisuj kad stigneš ! :mrgreen: Zašto ? Pa zato što se posle više ponavljanja takvih rečenica umesto S ili SA zaista izgovara Z. E sad ne znam kako se zovu ovi suglasnici, i kako bi se zvala ovakva pojava, palatalizacija ili sibiralizacija, uglavnom evo primera:

Družim se z budalama.
Sadim drveće z goranima.
Izašao sam u grad z devojkom. A devojka mi se zove Dragana. Znači izašao sam z Draganom. :mrgreen:
Ležim u krevetu z golom ženom. Ili z devojkom, svejedno. :lol:
*eb'o sam devojku z'guza. Ili devojka hoda z guza na guz. :rotf:

Dobar primer za ovu zajebanciju su i oni početni stihovi nove pesme Ace Lukas: "Da li ti je mama rekla, goli pupak Z dijamantom kad se vidi poziva na seks, SEKS ?" Hehehe, a sad malo po seljački:

Udario sam ga z gov***vu motku.
On je udaren z dasku u glavu. Ma de z dasku, ubiven z gredu ! :hahaha:
Sedim z direktora i s poslovni partneri u kafanu, pijemo pivo i rakiju, jedemo kuvana jajca i pečenje i ugovaramo bizMis. :)
U zadnje vreme počeo mLogo da se druži z debili i z bitange. :D

I tako dalje i tako bliže, ima mnogo primera i cilj ove moje teme je da vi od sada počnete masovno da upotrebljavaze ovaj "veznik" Z uz reči sa navedenim početnim slovima kada šaljete SMS poruke šaljive i zajebantske prirode društvu, a možete da ga upotrebljavate i na forumima, četu, blogovima i gde god hoćete. E sad u dilemi sam za početno slovo Z i mislim da ne bi bilo prikladno da se napiše npr. Družim se z Zaječarcima. Znači ovaj "veznik" bi trebalo da se PIŠE samo uz one reči uz koje se tako bukvalno i čita, mislim u žargonu.

A koliko mi se svidela ta fora sa Z dovoljno dokazuje i moj trenutni potpis na ovom forumu. :rotf:

Jednacenje suglasnika po zvucnosti, sta tu ima zanimljivo??? Ili siri pojam alofoni gde jedan glas dobija osobine drugog na osnovu njihove blizine (jedan do drugog) dvema recima u recenici.
 
Evo pronašao sam još 3 slova uz koje može da se koristi Z ali se ta slova retko koriste u našem jeZiku pa se možda može i reći da je ovakva upotreba Z Zanemarljiva. Radi se o početnim slovima Đ, Ž, i Dž. Znači radi se o svim onim suglasnicima koji ne mogu da se šapnu. Evo primera:

Družim se Z Đurom. Pijem kafu Z đubretarima.
Pijem pivo Z Željkom.
Igram basket Z Džordanom.

A pazite, sad kad se dopisujem Z drugarom, konkretno s tim od koga sam ovu foru video, ili Z drugaricama, ja podešavam reči i rečenice u porukama tako da bude što više veZnika Z. A ovako Z može da se upotrebi i uz devojku, dečka, druga, drugaricu itd.

Sedim Z drugaricom u kafiću. A može i: Sedim Z 2 drugarice u kafiću, ili Z 9, Z 10. Hehehe. Znači Z može da se upotrebi i uz neke brojeve, tako da možete da se igrate i Z brojevima a ne samo sa slovima i rečima.

Znači sve ovo sa slovom Z je jedna velika Zajebancija i ZeZanje na kvadrat. :super:
 

Back
Top