ADSL 512?

Forma_Ideale

Aktivan član
Poruka
1.451
Imam ADSL 512. Za download 1 albuma mi u proseku treba oko 20-30 minuta, zavisi. Međutim, u poslednjih par dana primetila sam da brzina downloada tokom dana varira... dogodi se da kad kliknem na download nekog CD-a, pokaže da će download trajati 4 sata i slično, i to traje neko vreme, pa se normalizuje brzina downloada. Pojedinačne pesme uvek skidam brzo. Zna li neko do čega je ovo i je li "normalno"?
Hvala unapred! :)
 
Ma, mene je najviše interesovalo da li je to do provajdera, PTT-a ili nešto slično? Ako je do rapidshare-a, lakše mi je. :) Nemam baš Bog zna kakav komp, pa ga ne bih opterećivala sa dodatnim programima za dwl... :neutral:
 
Protok na rs zna povremeno za pojedine fajlove da varira.Ali oscilacije nisu velike.
Moze biti i provajder....Mislim,sa toliko podataka koliko si dala ne moze da se da konkretan,na cinjenicama zasnovan odgovor.
Koliki je album(u megabajtima),koji protok ostvarujes sa nekog drugog servera u trenutku kada je sa RS usporeno?

Dakle pokazatelj ti je poredjenje dl brzine koju ostvarujes sa RS i brzine koju ostvarujes skidajuci sa nekog drugog servera. ;)
 
Protok na rs zna povremeno za pojedine fajlove da varira.Ali oscilacije nisu velike.
Moze biti i provajder....Mislim,sa toliko podataka koliko si dala ne moze da se da konkretan,na cinjenicama zasnovan odgovor.
Koliki je album(u megabajtima),koji protok ostvarujes sa nekog drugog servera u trenutku kada je sa RS usporeno?

Dakle pokazatelj ti je poredjenje dl brzine koju ostvarujes sa RS i brzine koju ostvarujes skidajuci sa nekog drugog servera. ;)

Pa ne mogu da poredim, pošto gotovo sve skidam sa rapidshare-a. Samo neke pojedinačne pesme skinem sa nečeg drugog, ili i poneki CD, ali to je zanemarljivo, retko. Danas je brzina bila u redu.
 
Poslednja izmena:
Kako ne mozes?? Pa nadji nesto,bilo sta,i zapocni skidanje samo da vidis kakva je brzina...
Ako bas ne znas sta,evo ovo ce sigurno ici maksimalnom brzinom koju mozes da izvuces:http://www.mozilla.com/en-US/

Htela sam da kažem da nisam tražila druge servere, nisam se baktala oko proveravanja brzine, jer sam sve do pre par dana bez problema skidala sa rapida. :neutral: Uplašila sam se da nije neki veći "kvar" ili tako nešto, a pošto danas ceo dan funkcioniše normalno sa rapida, i pošto je taj "problem" trajao možda 3-4 dana od ukupno 2,5 meseca korišćenja ADSL-a, biće da ipak nema ozbiljnog problema. Jedino ako opet ne krene.

Svakako, hvala na trudu i odgovoru! Zlatan si! :ok:
 

Back
Top