Oko instalacije xp-a

SXQ

Zainteresovan član
Poruka
113
Imam stari kompjuter na kojem je disk od 10gb. Na njem imam c particiju sa xp-om od 5gb i d particiju od 5gb za fajlove.

Htio bih instalirati novi xp, a nikad prije ovo nisam radio.

Zanima me jeli moguće jednostavno instalirati novi xp na c particiju, tako da ne moram ništa mijenjati oko particija pri instalaciji?

Dakle, jeli moguće instalirati xp na c particiju koju već imam na disku?
 
Imam stari kompjuter na kojem je disk od 10gb. Na njem imam c particiju sa xp-om od 5gb i d particiju od 5gb za fajlove.

Htio bih instalirati novi xp, a nikad prije ovo nisam radio.

Zanima me jeli moguće jednostavno instalirati novi xp na c particiju, tako da ne moram ništa mijenjati oko particija pri instalaciji?

Dakle, jeli moguće instalirati xp na c particiju koju već imam na disku?

Naravno, samo je formatiraj u udri. Sve ce ti XP objasniti.
 
Nisam još rješio, tek će mi za par dana stići cd-ovi sa xp-om... još se mućim sa ovim mojim starim izbagiranim xp-om što se stalno ruši.


Od svega što se tiče instalacije ja znam samo da u biosu trebam promijeniti redoslijed kojim se butaju drajvovi tako da mi prvi bude e: (dvd), onda da stavim xp install cd u drajv i dalje slijedim jednostavna instalacijska uputstva... To je varijanta kad se radi install na čisti disk, jel tako.

E, al ja bi htio da mi se sačuva d: particija. Nije me briga za c: sa windowsima i osnovnim programima, ta i sve na njoj može da se briše pri reinstalaciji.


Znači, koliko shvaćam, i prije spomenute izmjene boot rasporeda drajvova u biosu, trebao bih izbrisati / formatirati c: drajv iz dosa?

A odakle točno se izdaje ta naredba za brisanje - iz onog Dos prozora koji se može pokrenuti iz windowsa?


Ili, ako nisam u pravu, da li se ovo brisanje / formatiranje c: particije radi u sklopu same instalacije xp?
 
pre svake instalacije win sam FORMATIZIRA particiju na koju hoces da smestis OS,a nemoras je brisati da bi je FORMATIZIRAO.
Samo donekle tacno...sam biras da li ces je formatirati i to da li ces full format ili ne, naravno pri novoj instalaciji TREBA formatirati, ali ako je nov HDD(ili obrisan) onda i ne mora;)

@SXQ
Sve potrebno presnimi na D: , favorites, dokumenta, mail i sl.
Restartuj PS, startovace sa CDa(vec si promenio u BIOSu)
Prati uputstva a kad pita da li hoces da formatiras C:, kazi da i to FULL FORMAT...to je to.
Srecno
 
kad smo vec kod instalacije xp. zanima me da li postoji negde objasnjenje za ceo postupak instalacije ali kao sto covek rece za one koji ne da nisu to radili nego nisu ni videli kako neko radi? i sta je potrebno od diskova?
 

Back
Top