Novi UBUNTU na Amilo A7620?

Darko201

Zainteresovan član
Poruka
173
Poz ljudi. Imam sledeci problem. Na svoj laptop jednostavno ne mogu da instaliram ni jednu od novijih distribucija linuxa. Poslednja distribucija koju uspevam da instaliram je Ubuntu 7.04 i ona radi bez problema. Posle njega sam probao i isti 7.10 i 8.04 bez uspeha. Takodje sam probao i Fedoru 8 i 9, SUSE 10.2, 10.3, 11.0 ali isto bez uspeha. Kod svih pokushaja javljao mi se isti problem - LAPTOP SE SMRZNE U TOKU INSTALACIJE!!! Znachi ne daje znake zhivota. Obichno u momentu kad pochne da radi bilo shta sa hard diskom, kad pochne da kopira fajlove ili u toku particioniranja. Jedina razlika koju sam ja primetio izmedju one jedne verzije koja radi i ovih koje ne rade, a vezana je za hard disk, je da ga verzije koje ne rade prepoznaju kao sd0, dok ova distribucija koja radi normalno kao hd0. Hard disk je inache ATA.

Nemam pojma shta je po sredi. Windows radi perfektno, kao i linuxi stariji od Ubuntu 7.04. Ovi noviji nece da prismrde.
Znam da nisam mnogo rekao ovim, ali dokaza i logova nemam. Nadam se samo da je mozhda neko imao slichan problem. Znachi, jedino shto sam primetio je da ovi shto nerade kontaju hard kao sd, ovi shto rade kao hd. To je sve. :S
Ako neko zna, molio bih da javi. Hvala, pozzzz
 
Не знам како да ти помогнем, сем да је сд ваљда носи ознаку усб меморије или ти преносне меморије, једино да не брљају новије дистрибуције због некакве сата подршке или нешто слично... Погледај које параметре имаш кад бутујше, има ли шта да се искључи сата подршка... То је чисто нагађање...
 
Не знам како да ти помогнем, сем да је сд ваљда носи ознаку усб меморије или ти преносне меморије, једино да не брљају новије дистрибуције због некакве сата подршке или нешто слично... Погледај које параметре имаш кад бутујше, има ли шта да се искључи сата подршка... То је чисто нагађање...

Imaju parametri bash vezani za hard disk, ali sve shto sam postigao njihovom izmenom je to da mi instalacija samo zapuca malo kasnije, nishta vishe... Kada su na default vrednostima zaglavi se brzo, sa izmenom samo malo kasnije. Sad da ih se setim nema shanse...***

Ako se ja dobro razumem, u sd grupu spadaju i SCSI uredjaji, mada sam verovatno lupio...:S
 
Probao sam ubuntu ultimate i isti sluchaj. Smrzo se na 24% pri kopiranju fajlova. Ne kontam zashto mi konta hard kao SCSI? Hard je ATA, laptop ima podrshku samo za ATA diskove. :S:(

Definitivno odustajem od linuxa....
Možda bi trebalo da probaš instalaciju sa nekog drugug , tj eksternoga cd ili dvd medijuma. Mislim ovo je samo pusta logika, 4 godine star laptop , i smrzava se PRI KOPIRANJU fajlova (ne očitava ih kako treba).
 
Poslednja izmena:
amaaaaa breeeee.....rade svi ostali diskovi. I ubuntu 7.04 instalira bez problemaaaaaa.....da ne mozhe da prochita disk ne bi skroz zakuco komp nego bi reko "ej ne mogu da prochitam fajl" itd....nisam bash toliki laik da to ne mogu da prepoznam. znachi DVD uredjaj je ispravan!!! tu nema dileme.

Kada sam reko da je zakuco na 24%, nisam mislio da na 24% zakuca svaki put, tu se zaglavio poslednji put. rekao sam gore u tekstu da zapucava na raznim mestima.

ma nebitno, necu da smaram ni vas niti ja vishe da se smaram. ako nece nece ko ga jb! tera windows.
 

Back
Top