Lice i naličje gradonačelnika Beograda

27E

Legenda
Poruka
52.416
Đilas: Ne blokirati srce Beograda 26. septembar 2008. | 03:23 | Izvor: Beta
Beograd -- Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas apeluje na sve demonstrante da ne blokiraju raskršće ulica Kneza Miloša i Nemanjine, jer su one "srce saobraćaja Beograda".

Povodom kolapsa u saobraćaju izazvanom protestima ratnih veterana, Đilas je rekao da će, ako se jučerašnje scene ponove, biti primoran da traži od nadležnih državnih organa da u skladu sa zakonom spreče takva okupljanja, saopštila je Gradska uprava.

"Blokada raskrsnice ispred zgrade Vlade Srbije parališe saobraćaj u čitavom gradu stvarajući probleme ne samo građanima već i hitnoj pomoći, vatrogascima i policiji", naveo je Đilas.

On je naveo da je nekorektno da zbog nekoliko stotina demonstranata ispašta gotovo dva miliona Beograđana, navedeno je u saopštenju.

Prema njegovim rečima, vojni rezervisti su juče izrazili protest zbog ugrožavanja svojih prava, ali su istovremeno i ugrožavali prava Beograđana.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=09&dd=26&nav_id=320600


novi gradonacelnik nastavlja sa politikom `sto je milo mojoj partiji milo ce biti i vama`.
dva dogadjaja u roku od dvadesetak dana i stavovi beogradske vlasti prema njima govore sami za sebe.

rolerijada i celodnevna blokada najstrozeg centra bgd, e , to moze

protest vojnih rezervista
( uperen protiv vlade) e, to ne moze,

dugogodisnja praksa demokratske gradske vlade je da se za razne potrebe zatvara saobracaj u centru grada, ponekad i sirem centru, uglavnom celodnevno, a sve to ne vodeci racuna da se blokiraju ulice i centar koji su inace napravljeni da se mora proci kroz njih.
da se podsetimo nekoliko `jakih` razloga za zatvaranje saobracaja i blokade centra grada

rolerijada
biciklisticke trke
ples maturanata
ulicni basket
pesacka subota
vezba osoblja americke ambasade u kn.milosa
i sta sve ne i ko ce svega da se seti

da zakljucim, zatvaranje saobracaja na potezu slavija-trg-studentski trg od strane gradskih vlasti je krajnje laicko vidjenje saobracaja i neodgovorno prema ucesnicimau saobracaju, a sve zbog politickih potreba vladajuce stranke. saobracaj se ne sme zatvarati nikada, osim za komunalne potrebe ili npr zbog razloga bezbednosti kao sto je prolazak nekog visokog stranog politicara.
drugo, sve te manifestacije koje se odrzavaju na asfaltu terazijskom, mogu bez problema ili sa vrlo maloim posledicama za saobracaj beograda da se odrzavaju na niz lokacija. pa bar je beograd veliki

ali, oces. ono sto `nama` treba za politicku propagandu, `vama` ce se desiti reakcija nadležnih državnih organa da u skladu sa zakonom spreče takva okupljanja, saopštila je Gradska uprava.
 
Juce je Beograd , sa sve beogradjanima imao jednu od najzescih saobracajnih guzvi , odnosno kolapsa kojih mogu da se prisetim .......Deca su iz skole kuci dolazila u kasnim vecernjim casovima, ljudi su sa posla duze putovali do kuce nego sto su efektivno radili u firmi, a najveci deo beogradjana, od 7 do 777 godina je bio prisiljen da pesaci po kisi i po nekoliko kilometara , ne bi li se nekako izbavili iz kolapsa izazvanog "nicim opravdanim " shatro strajkom gladju , shatro vojnih , shatro rezervista , koji su se ulogorili u centru grada, trazeci za svoju shatro borbu za shatro im otadzbinu , prave ( nikako shatro ) pare...........

Elem, "ratni veterani " ( kako to gordo zvuci ) , a uistinu, samo gomila polupijanih i pijanih rezervista , koja je prisilno ( a kako drugo ) mobilisana na Kosovo , i koja se tamo krila i bezala od grma do sumice sedamdesetak dana, trazi od Srbije i njenih gradjana , da im plate debelo neuspesnu odbranu Kosova , i isto tako uspesno cuvanje vlastite goozice.......

Cifra koju traze se krece oko nekoliko tisuca omrazenih, neprijateljskih evrica ( rublje kazu, ne primaju ) .......te se radni dan jednog patriJote , ceni otprilike u nivou dnevnice dobro obucenog legionara iz "legije stranaca" ili neke druge placenicke armade.......

Cime su nasi "heroji na magarcu" zasluzili tolike pare???.......zestokom borbom, uspesno odbranjenom zemljom, ili jednostavno, gejackom alavoscu na pare, koje su osetili???

anyway.........da li ce im se zaista dati te pare, za "odbranu otadzbine" , i da li ce se ubuduce ustanoviti neki cenovnik za slicne situacije.....ostaje da vidimo.......

Moj problem je, sto ne mogu normalno da odem na posao, sto mi deca kasne u skolu, sto je grad u kojem zivim paralisan nekoliko dana od grupe alavih "ratnih veterinara" ( svaki sa po dva svedoka)..........te cu , morati ovih dana, ako dacic i ekipa nista ne preduzmu po pitanju ciscenja grada od takvih, zaboraviti da prikocim sledeci put kada naidjem na iste kako sede na sred kneza milosa, cuclajuci rakiju i cekajuci nekoliko somicha evricha na foru.........:evil:
 
Meni jedino iz njegovog obracanja zvuci logicno da nije u redu da desetine nezadovoljnih gradjana blokiraju grad od dva miliona ljudi...Ali? ni ovi jadnici sto strajkuju, ne samo rezervisti, drugi nacin nemaju jer nikog ne zanima ocigledno. Pa 99a je bila pre jedne decenije i nema odgovora .ustvari sve ima i lice i nalicje.
 
Juce je Beograd , sa sve beogradjanima imao jednu od najzescih saobracajnih guzvi , odnosno kolapsa kojih mogu da se prisetim .......Deca su iz skole kuci dolazila u kasnim vecernjim casovima, ljudi su sa posla duze putovali do kuce nego sto su efektivno radili u firmi, a najveci deo beogradjana, od 7 do 777 godina je bio prisiljen da pesaci po kisi i po nekoliko kilometara , ne bi li se nekako izbavili iz kolapsa izazvanog "nicim opravdanim " shatro strajkom gladju , shatro vojnih , shatro rezervista , koji su se ulogorili u centru grada, trazeci za svoju shatro borbu za shatro im otadzbinu , prave ( nikako shatro ) pare...........

Elem, "ratni veterani " ( kako to gordo zvuci ) , a uistinu, samo gomila polupijanih i pijanih rezervista , koja je prisilno ( a kako drugo ) mobilisana na Kosovo , i koja se tamo krila i bezala od grma do sumice sedamdesetak dana, trazi od Srbije i njenih gradjana , da im plate debelo neuspesnu odbranu Kosova , i isto tako uspesno cuvanje vlastite goozice.......

Cifra koju traze se krece oko nekoliko tisuca omrazenih, neprijateljskih evrica ( rublje kazu, ne primaju ) .......te se radni dan jednog patriJote , ceni otprilike u nivou dnevnice dobro obucenog legionara iz "legije stranaca" ili neke druge placenicke armade.......

Cime su nasi "heroji na magarcu" zasluzili tolike pare???.......zestokom borbom, uspesno odbranjenom zemljom, ili jednostavno, gejackom alavoscu na pare, koje su osetili???

anyway.........da li ce im se zaista dati te pare, za "odbranu otadzbine" , i da li ce se ubuduce ustanoviti neki cenovnik za slicne situacije.....ostaje da vidimo.......

Moj problem je, sto ne mogu normalno da odem na posao, sto mi deca kasne u skolu, sto je grad u kojem zivim paralisan nekoliko dana od grupe alavih "ratnih veterinara" ( svaki sa po dva svedoka)..........te cu , morati ovih dana, ako dacic i ekipa nista ne preduzmu po pitanju ciscenja grada od takvih, zaboraviti da prikocim sledeci put kada naidjem na iste kako sede na sred kneza milosa, cuclajuci rakiju i cekajuci nekoliko somicha evricha na foru.........:evil:


Vojska SRJ je ispunila svoje obaveze i odbranila drzavu od nelegitimnog i neprijateljskog napada NATO, a to sto je POLITICKI VRH potpisao kapitulaciju nema nikakve veze sa ljudima koji su obavili svoj posao i sada traze isplatu za ono sto im drzava duguje.
 
Ne treba biti sebičan i posmatrati samo iz svog ugla. Da su imali protest, na primer u Kuršumliji, ljudi bi mogli da skapu protestvujući, niko se ne bi ni osvrnuo na njih.:thumbdown:

Bas to! Ko sta ,kome cemu , sve u Beograd... da je resorno ministarstvo koje je nekima isplatilo enormne dnevnice, u recimo zasto da ne Boru, saobracaj u Bgd bi bio pesma.A ovamo nekima isplacene pare na ruke ,ovi drugi osecaju da su prevareni i gde ce nego u Beograd. Sami Beogradjani treba da traze dislokacije institucija inace da je neka socijala blokirala i NBgd licilo bi na 45u.
 
Dobro je i to s'obzirom da bi im ova grupica maloumnika sa krstarice priredila stravicnu smrt pod tockovima a imaju i podrsku tima imbecila koji vode ovaj pdf. :thumbdown:

:mrgreen:.....stravicna smrt je kada te pojede morski pas, yebote........sta je tako strasno kada te pogazi auto??:???:

btw.......ako ti ovaj "tim imbecila" sto vodi ovaj pdf progleda kroz prste za ovaj bezobrazluk, da ih ljubis tamo gde su najtanji.......:mrgreen:
 
Vojska SRJ je ispunila svoje obaveze i odbranila drzavu od nelegitimnog i neprijateljskog napada NATO, a to sto je POLITICKI VRH potpisao kapitulaciju nema nikakve veze sa ljudima koji su obavili svoj posao i sada traze isplatu za ono sto im drzava duguje.


prvo, kako je odbranila , kada neprijatelja nije ni videla???:???:

i drugo.......da li se odbrana zemlje , naplacuje ili je to obaveza po ustavu svakog punoletnog gradjanina??.......ako se placa, onda ok.........samo ko pare uzme, nema pravo da prdi o patriJotskoj borbi i slicnim glupostima.........ratovao je za pare , i gotovo.....fiskalni racun.........imali ste cetiri pucanja u vazduh, bacanje bombi niste imali, dva puta hleba i shopska..........dodje vam drzava toliko i toliko......:rtfm:


cist racun , duga ljubav......nema patetike o "herojskoj odbrani zemlje od nato agresorskih krvozednih hordi":roll:
 
:mrgreen:.....stravicna smrt je kada te pojede morski pas, yebote........sta je tako strasno kada te pogazi auto??:???:

btw.......ako ti ovaj "tim imbecila" sto vodi ovaj pdf progleda kroz prste za ovaj bezobrazluk, da ih ljubis tamo gde su najtanji.......:mrgreen:
Ajde više i ti batali "gaženje kolima" ... Ako pogledaš to nije različito od "metak u čelo", "nož pod grlo" i sl.

Ne bi ostao nem kad bi neko "gazio" demokrate, NVO i slične.
 
Juce je Beograd , sa sve beogradjanima imao jednu od najzescih saobracajnih guzvi , odnosno kolapsa kojih mogu da se prisetim .......Deca su iz skole kuci dolazila u kasnim vecernjim casovima, ljudi su sa posla duze putovali do kuce nego sto su efektivno radili u firmi, a najveci deo beogradjana, od 7 do 777 godina je bio prisiljen da pesaci po kisi i po nekoliko kilometara , ne bi li se nekako izbavili iz kolapsa izazvanog "nicim opravdanim " shatro strajkom gladju , shatro vojnih , shatro rezervista , koji su se ulogorili u centru grada, trazeci za svoju shatro borbu za shatro im otadzbinu , prave ( nikako shatro ) pare...........

Elem, "ratni veterani " ( kako to gordo zvuci ) , a uistinu, samo gomila polupijanih i pijanih rezervista , koja je prisilno ( a kako drugo ) mobilisana na Kosovo , i koja se tamo krila i bezala od grma do sumice sedamdesetak dana, trazi od Srbije i njenih gradjana , da im plate debelo neuspesnu odbranu Kosova , i isto tako uspesno cuvanje vlastite goozice.......

Cifra koju traze se krece oko nekoliko tisuca omrazenih, neprijateljskih evrica ( rublje kazu, ne primaju ) .......te se radni dan jednog patriJote , ceni otprilike u nivou dnevnice dobro obucenog legionara iz "legije stranaca" ili neke druge placenicke armade.......

Cime su nasi "heroji na magarcu" zasluzili tolike pare???.......zestokom borbom, uspesno odbranjenom zemljom, ili jednostavno, gejackom alavoscu na pare, koje su osetili???

anyway.........da li ce im se zaista dati te pare, za "odbranu otadzbine" , i da li ce se ubuduce ustanoviti neki cenovnik za slicne situacije.....ostaje da vidimo.......

Moj problem je, sto ne mogu normalno da odem na posao, sto mi deca kasne u skolu, sto je grad u kojem zivim paralisan nekoliko dana od grupe alavih "ratnih veterinara" ( svaki sa po dva svedoka)..........te cu , morati ovih dana, ako dacic i ekipa nista ne preduzmu po pitanju ciscenja grada od takvih, zaboraviti da prikocim sledeci put kada naidjem na iste kako sede na sred kneza milosa, cuclajuci rakiju i cekajuci nekoliko somicha evricha na foru.........:evil:

bas mi je drago sto vi beogradski seljoberi crkavate u guzvama.

e pa da si ti seljoberu ostao u svom rodnom selu guzvi ne bi bilo.

nego tako se to desava kad oce svi seljoberi srbije bosne i hrvatske da zive u gradu koji ima infrastrukturu za efektivno 500.000 ljudi a ima u praksi 5 puta vise.

zakljucak: vrati se u rodno selo i slicnih problema vise neces imati
 
prvo, kako je odbranila , kada neprijatelja nije ni videla???:???:

i drugo.......da li se odbrana zemlje , naplacuje ili je to obaveza po ustavu svakog punoletnog gradjanina??.......ako se placa, onda ok.........samo ko pare uzme, nema pravo da prdi o patriJotskoj borbi i slicnim glupostima.........ratovao je za pare , i gotovo.....fiskalni racun.........imali ste cetiri pucanja u vazduh, bacanje bombi niste imali, dva puta hleba i shopska..........dodje vam drzava toliko i toliko......:rtfm:


cist racun , duga ljubav......nema patetike o "herojskoj odbrani zemlje od nato agresorskih krvozednih hordi":roll:

*(prvo) da, mora da su sami bombardovali svoje ciljeve, a s'obzirom da nisu "videli" neprijatelja, to mora da je zato sto su oni bili "izmisljeni likovi iz bajke" u koje je neprijatelj poverovao pa se uplasio da umarsira svojim trupama pre nego sto je potpisana kapitulacija za koju su bili spremni da poravnaju i tebe i ceo Beograd zbog tih "rezervista iz bajke" ;)

**(drugo) naravno da se naplacuje, jel tezite profesionalnoj (placenoj) vojsci ili ne :ok:
 
prvo, kako je odbranila , kada neprijatelja nije ni videla???:???:

i drugo.......da li se odbrana zemlje , naplacuje ili je to obaveza po ustavu svakog punoletnog gradjanina??.......ako se placa, onda ok.........samo ko pare uzme, nema pravo da prdi o patriJotskoj borbi i slicnim glupostima.........ratovao je za pare , i gotovo.....fiskalni racun.........imali ste cetiri pucanja u vazduh, bacanje bombi niste imali, dva puta hleba i shopska..........dodje vam drzava toliko i toliko......:rtfm:


cist racun , duga ljubav......nema patetike o "herojskoj odbrani zemlje od nato agresorskih krvozednih hordi":roll:

Čekaj, nisam siguran šta te nervira u stvari.... To što rezervisti tarže pare ili to što su blokirali saobraćaj?

Ili i jedno i drugo...

Samo da se ova priča ne pretvori u prepucavanje Beograda protiv centralne Srbije ili Obratno.

P.S.
KORISTIM OVU PRILIKU DA IZRAZIM PODRŠKU REZERVISTIMA
 
E, pa sledeći put neka stvarno i prave protest u Kuršumliji, nama se više smučilo da ispaštamo zbog svih "nepravdi" nanetih ratnim veteranima. Dokle bre više? :evil:

pa ima da ispastate jos kako :)

nemaju ovi rezervisti mnogo veze juce ti je bio kolaps zato sto je padala kisa. uvek kad je kisa u beogradu bude saobracajni kolaps. znam to odlicno ziveo sam dosta godina u bg.

ja sam negde u februaru dolazio nesto poslovno za bg i stigao na bubanj potok, i od negde medaka 3 do nbgd-a trebalo mi autoputem 55 minuta. isli smo 10 km na sat u proseku.

autoput nisu blokirali tada nikakavi rezervisti vec je jednostavno pala kisa svi izasli sa kolima , jutarnji spic i to je to.

sve u svemu meni je vas beogradjana zao. vi pola zivota provedete u prevozu. ja koji ne zivim u beogradu zivim mnogo kvalitetnije od 90% vas samo iz razloga sto imam svaki dan makar 2 sata vremena vise da se posvetim stvarima koje ja volim , a vi ta 2 sata dnevno minimalno ostavite u prevozu.

ova ljudmila putovala do konjarnika 2 sata a ja za 2 sata stignem do kragujevca :thumbdown:

yebo ti to....

beograd je sjeban i bice sjeban dok god se taj narod ne raseli i broj stanovnika ne padne ispod 1 milion ili dok god vlasti beogradske ne sagrade jos 2-3 autoputa kroz bg kao i metro....
 
pa ima da ispastate jos kako :)

nemaju ovi rezervisti mnogo veze juce ti je bio kolaps zato sto je padala kisa. uvek kad je kisa u beogradu bude saobracajni kolaps. znam to odlicno ziveo sam dosta godina u bg.

ja sam negde u februaru dolazio nesto poslovno za bg i stigao na bubanj potok, i od negde medaka 3 do nbgd-a trebalo mi autoputem 55 minuta. isli smo 10 km na sat u proseku.

autoput nisu blokirali tada nikakavi rezervisti vec je jednostavno pala kisa svi izasli sa kolima , jutarnji spic i to je to.

sve u svemu meni je vas beogradjana zao. vi pola zivota provedete u prevozu. ja koji ne zivim u beogradu zivim mnogo kvalitetnije od 90% vas samo iz razloga sto imam svaki dan makar 2 sata vremena vise da se posvetim stvarima koje ja volim , a vi ta 2 sata dnevno minimalno ostavite u prevozu.

ova ljudmila putovala do konjarnika 2 sata a ja za 2 sata stignem do kragujevca :thumbdown:

yebo ti to....

beograd je sjeban i bice sjeban dok god se taj narod ne raseli i broj stanovnika ne padne ispod 1 milion ili dok god vlasti beogradske ne sagrade jos 2-3 autoputa kroz bg kao i metro....


Pa naravno da je inače haos, a onda možeš da zamisliš na šta sve to liči kad padne kiša i još kad neki nezadovoljni zatvore ulice u Beogradu. Zatvaraju ulice kad dolaze neki važni gosti, kad se nekom, da izviniš, nadigne da se buni protiv nečega, kad se nešto radi... kako god okreneš mi kažnjeni. Normalno da sam besna kad mi je dete juče išlo s Novog Beograda u školu 2 sata i to uglavnom peške.:evil:
 
pa ima da ispastate jos kako :)

nemaju ovi rezervisti mnogo veze juce ti je bio kolaps zato sto je padala kisa. uvek kad je kisa u beogradu bude saobracajni kolaps. znam to odlicno ziveo sam dosta godina u bg.

ja sam negde u februaru dolazio nesto poslovno za bg i stigao na bubanj potok, i od negde medaka 3 do nbgd-a trebalo mi autoputem 55 minuta. isli smo 10 km na sat u proseku.

autoput nisu blokirali tada nikakavi rezervisti vec je jednostavno pala kisa svi izasli sa kolima , jutarnji spic i to je to.

sve u svemu meni je vas beogradjana zao. vi pola zivota provedete u prevozu. ja koji ne zivim u beogradu zivim mnogo kvalitetnije od 90% vas samo iz razloga sto imam svaki dan makar 2 sata vremena vise da se posvetim stvarima koje ja volim , a vi ta 2 sata dnevno minimalno ostavite u prevozu.

ova ljudmila putovala do konjarnika 2 sata a ja za 2 sata stignem do kragujevca :thumbdown:

yebo ti to....

beograd je sjeban i bice sjeban dok god se taj narod ne raseli i broj stanovnika ne padne ispod 1 milion ili dok god vlasti beogradske ne sagrade jos 2-3 autoputa kroz bg kao i metro....


:worth::worth::worth:

Ja ne znam sta se prawite naiwni,ko ziwi u bg-u duze wremena zna da se BG paralizuje kad pocne kisa,moz' ga jebat' al' dalje neces moci:):)AL najjace je kad padne sneg pa na westima jawe-I OWE GODINE SNEG IZNENADIO PUTARE:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Čekaj, nisam siguran šta te nervira u stvari.... To što rezervisti tarže pare ili to što su blokirali saobraćaj?

Ili i jedno i drugo...

Samo da se ova priča ne pretvori u prepucavanje Beograda protiv centralne Srbije ili Obratno.

P.S.
KORISTIM OVU PRILIKU DA IZRAZIM PODRŠKU REZERVISTIMA
Pa nervira ga jednostavno sto neko dize svoj glas protiv vlasti,a to se ovde izgleda kaznjava ubistvom,tipicna demokratija.
PRIDRUZUJEM SE PODRSCI
 
Čekaj, nisam siguran šta te nervira u stvari.... To što rezervisti tarže pare ili to što su blokirali saobraćaj?

Ili i jedno i drugo...

Samo da se ova priča ne pretvori u prepucavanje Beograda protiv centralne Srbije ili Obratno.

P.S.
KORISTIM OVU PRILIKU DA IZRAZIM PODRŠKU REZERVISTIMA

nervira ga sto je ostavio juce 3 sata u prevozu jer je srpski ljakse naseljen iz rodne vukoyebine u selo u okolini beograda zvano naselje brace jerkovica :hahaha:

u tom naselju su se naseljavale uglavnom siromasnije radnicke porodice 80tih a 90tih su tamo kuce dizale izbeglice iz bosne i hrvatske uglavnom....

to je inace naselje bilo poznato 90tih po najvecem broju kriminalaca u beogradu :bye:

jer kad ididada krene recimo iz centra ka brace jerkovica jedini put do kuce mu vodi preko slavije i autokomande. a tu kad nastane kolaps batooo joooj....

ja sam jednom isao bas iz krunske do banjice i trebalo mi 45 minuta samo da stignem do slavije do autokomande :lol:

i to nije padala kisa :lol:

a mozes misliti koliko je njemu trebalo juce pre bi stigao siguran sam peske :)
 

Back
Top