У новим преговорима све опције
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: У новим преговорима све опције

Iskusan systemofadown (avatar)
    Učlanjen
    13.01.2006.
    Pol
    muški
    У Пријепољу смо прошли цензус резултати нису тачни.
    Reputaciona moć
    104

Podrazumevano У новим преговорима све опције

У том разговору, који је потрајао четрдесетак минута, Тадић је, рекло би се, дао нови нацрт етапног, могућног, пута ка будућем решењу за Космет: ако буде изгласана резолуција Генералне скупштине уследиће разматрање Међународног суда правде и његово саветодавно мишљење о једнострано проглашеној независности покрајине, чиме би се смањили спољни притисци на Београд, а што би олакшало нове преговоре и постизање компромисног исхода. Изнео је при томе и тезу да „постоји много правих решења, а не само једно, за Косово”, а међу њима „свакако није једнострано проглашена независност, којом једна страна добија све, а друга губи све”.
    http://www.politika.rs/rubrike/Svet/U-novim-pregovorima-sve-opcije.sr.html

Sve mi se cini da je igra oko ove rezolucije i medjunarodnog suda u stvari igra oko podele Kosova, i da se na taj nacin stavi tacka na to.

E sad, ono sto me zanima je vase misljenje po pitanju podele Kosova.
    Znamo kakva je situacija sada.

Da li bi bili zadovoljni sa podelom na 2 dela kao konacnim resenjem?
    Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Podrazumevano Re: У новим преговорима све опције

Ma kakva podela Kosova.

Poenta je da mi to dovedemo pred taj sud koji bi normalno trebalo da presudi u nashu korist posto je tu sve jasno samim tim Srbija ima pravo da povrati to Kosovo bilo kojim sredstvima pa i vojnim i niko tu ne moze da nam zameri nista . Naravno sve to kada se steknu pravi uslovi za to a kako se krecu stvari nece se bas dugo cekati. U svakom slucaju ne bih voleo da sam neki siptar sa Kosova.
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Veoma poznat Eric Draven (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    165

Pa nije na nama da odgovaramo na to....ali opet neka sredine naseljene Srbima idu nama.....a njhiove njima(to je po meni i najbolje resenje)....ali sta mi znamo....mi i ne zivimo tamo....tako da bi najbolje bilo cuti forumase koji zive na Kosovu....pa onda proceniti!
    "Men dont faint,we take unintended,decisive naps!"
    Bob Kelso

http://9gag.com/gag/aD0GXDO

Ističe se Karamazov (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

moje misljenje je da ce se tesko ista promeniti kada je u pitanju Kosovo, bar ne u skorije vreme, na zalost, ali podela je mozda najrealnije resenje, mnogo smo gresaka napravili oko Kosova, pre svega mislim na one pre 2000, s obzirom da ovi posle 2000 na Kosovu nemaju sta da traze, i Djindjic je cini mi se spremao teren za pokretanje price oko neke vrste podele Kosova, to je svakako bolje od ovoga, a da se celo Kosovo vrati u granice Srbije, to nema sanse bar u neko dogledno vreme
    Postoje 2 vrste ljudi:oni koji se suocavaju sa problemom i oni koji se skrivaju. Skrivanje je bolje.

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Bolje i privremena podela, da se zastiti nase stanovnistvo, nego ovako. Ali samo privremeno!

Iskusan systemofadown (avatar)
    Učlanjen
    13.01.2006.
    Pol
    muški
    У Пријепољу смо прошли цензус резултати нису тачни.
    Reputaciona moć
    104

Citat Original postavio Torrente Bgd Pogledaj poruku
    Ma kakva podela Kosova.

Poenta je da mi to dovedemo pred taj sud koji bi normalno trebalo da presudi u nashu korist posto je tu sve jasno samim tim Srbija ima pravo da povrati to Kosovo bilo kojim sredstvima pa i vojnim i niko tu ne moze da nam zameri nista . Naravno sve to kada se steknu pravi uslovi za to a kako se krecu stvari nece se bas dugo cekati. U svakom slucaju ne bih voleo da sam neki siptar sa Kosova.
    Za ocekivati je da sud presudi u nasu korist. Mada ono sto me cudi je da za sada nema i nije ni bilo zesceg lobiranja SAD protiv rezolucije. Cak i EU nema stav protiv, vec ce izgleda biti uzdrzani.

E sad sto se vojne intervencije tice, da se ne lazemo, prosli bi kao Gruzija, tako da to nije opcija.
    Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.

Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Citat Original postavio Eric Draven Pogledaj poruku
    Pa nije na nama da odgovaramo na to....ali opet neka sredine naseljene Srbima idu nama.....a njhiove njima(to je po meni i najbolje resenje)....ali sta mi znamo....mi i ne zivimo tamo....tako da bi najbolje bilo cuti forumase koji zive na Kosovu....pa onda proceniti!
    Koje glupo razmisljanje. Kosovo i Metohija je nashe i nema tu podele. Kao sto ja zivim na NBGD i nemam veze Karaburmom ali i Karaburma je moja kao i NBGD.
    Stvarno ne razumem to glediste ..ja ne zivim tamo pa me ne zanima

Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Citat Original postavio systemofadown Pogledaj poruku
    Za ocekivati je da sud presudi u nasu korist. Mada ono sto me cudi je da za sada nema i nije ni bilo zesceg lobiranja SAD protiv rezolucije. Cak i EU nema stav protiv, vec ce izgleda biti uzdrzani.

E sad sto se vojne intervencije tice, da se ne lazemo, prosli bi kao Gruzija, tako da to nije opcija.
    Pa poenta je sto realno nije bash da niko ne sme protiv da glasa ali ako bi glasali protiv naseg zahteva to znaci kraj UN , medjunarodnog suda pravde i svega tj dolazi do stanja da vise u svetu zakoni ne postoje vec ko koga zajasi.

Takodje ako nasi budu nastavili pametno da igraju a pre svega su tu bitni mediji tj da se inostrani mediji prosto bombarduju informacijama o siptarskim zlocinima a veruj mi jako malo je potrebno da se neki Nemac,Englez ..itd preokrenu protiv siptara posto i ovako niko nema neko misljenje o njima posto siptari jedino sto su dali toj Evropi jeste narko mafija,trgovina belim robljem i prostitucija.

Takodje pitanje je i u toj USA sta ce se sve desavati ali definitivno tamo ce doci isto do mnogih promena.Dosta toga se izdesavalo u zadnje vreme sto ide nama na ruku pa cak i ono samaranje Gruzije od strane Rusije.
    Tako da posle pozitivne odluke MSP u nasu korist Srbija dobija zestok vetar u ledja i kazen ne bi bio u siptarskoj kozi tada.

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    160

Citat Original postavio systemofadown Pogledaj poruku
    http://www.politika.rs/rubrike/Svet/U-novim-pregovorima-sve-opcije.sr.html

Sve mi se cini da je igra oko ove rezolucije i medjunarodnog suda u stvari igra oko podele Kosova, i da se na taj nacin stavi tacka na to.

E sad, ono sto me zanima je vase misljenje po pitanju podele Kosova.
    Znamo kakva je situacija sada.

Da li bi bili zadovoljni sa podelom na 2 dela kao konacnim resenjem?
    ako bi Srbija uspjela da to postigne bio bi to ogroman uspijeh srpske diplomacije...
    samo ne razumijem zasto su cekali godinama da to prihvate...:???:
    i zasto eto vec godinama vode pravi diplomatski "rat" (sto nije jednostavno s obzirom na status Srbije u svijetu) da bi se evtl. izborili za nesto sto im je vec nudeno i sto su odbili...
    nadam se da nije kasno...

Veoma poznat manje_zlo (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

Vremena se menjaju, a sa njima i granice.

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    160

Citat Original postavio systemofadown;7618882[B
    ]Za ocekivati je da sud presudi u nasu korist[/B]. Mada ono sto me cudi je da za sada nema i nije ni bilo zesceg lobiranja SAD protiv rezolucije. Cak i EU nema stav protiv, vec ce izgleda biti uzdrzani.

mislim da si optimista...
    mene bi cudilo kad nebi uspijeli napraviti presidenz slucaj (pravno) kao ono konstutivni dio Sfrj, samo formalno Srbija i sl., a sto se tice pravde poceti ce vec poznata prica o etnickom ciscenju Albanaca...itd. (sve vec poznato)

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

siptari su politiske neznalice, extremisti i nato poltroni

umesto da prihvate sta im nudi nas `demokratski` rezim, a sto je deset puta vise nego sto je pravda i normalitet, oni odbijaju sve osim tzv `nezavisnosti`

kada dodje do poraza ove rezimske politike i do promena, nadam se da ce im biti ponudjeno samo nesto realno sto uvazava i interese srbije i srba sa kosova, npr nesto manje od sadasnjeg statusa vojvodine, ali i to posle npr 10 godina vojne uprave na kosovu
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Slične teme

1. Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 13.06.2009., 22:48
  2. Odgovora: 197
    Poslednja poruka: 06.08.2008., 17:16
  3. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 09.06.2008., 00:18
  4. Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 01.06.2008., 18:20
  5. Судар с новим момком