Зашто о енергетском споразуму преговара министар полиције Ивица Дачић!?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
19.903
Како је могуће да са Шојгуом о енергетском споразуму преговара министар полиције Ивица Дачић?
Па где је надлежни министар Динкић?Зашто је напрасно побегао у САД?

Батић у Скупштини рече да је то зато јер су Руси ушли у чувену Еуроаксис банку,у којој су највећи акционари српски тајкуни који финансирају ову корумпирану и криминалну власт.
Системска корупција куља у Србији,и то на два нивоа.Једна ја везана за домаће тајкуне,а дрруга за инострани капитал и иностране политичке интересе.

Демократска странка,са својом корумпираном коалицијаом,је од ове државе створила најгору банана републику.
 
Како је могуће да са Шојгуом о енергетском споразуму преговара министар полиције Ивица Дачић?
Па где је надлежни министар Динкић?Зашто је напрасно побегао у САД?

Батић у Скупштини рече да је то зато јер су Руси ушли у чувену Еуроаксис банку,у којој су највећи акционари српски тајкуни који финансирају ову корумпирану и криминалну власт.
Системска корупција куља у Србији,и то на два нивоа.Једна ја везана за домаће тајкуне,а дрруга за инострани капитал и иностране политичке интересе.

Демократска странка,са својом корумпираном коалицијаом,је од ове државе створила најгору банана републику.



:dash::dash::dash:
:rotf::hahaha::rotf:

ima jedan vic o Muji...sjet' se bolan...
 
Dinkiću javi se!
Političari, ekonomisti i javnost očekuju od ministra ekonomije da se oglasi u vezi s pregovorima o novoj ceni NIS posle posete Sergeja Šojgua

BEOGRAD - Ministar ekonomije i regionalnog razvoja Mlađan Dinkić, koji je mesecima govorio da je cena od 400 miliona evra za 51 odsto NIS niska i obećavao kako će s Rusima uspeti da izdejstvuje pravu cenu za našu naftnu kompaniju, ne pojavljuje se u javnosti poslednjih dana, a posebno nakon posete ruskog ministra za vanredne situacije Sergeja Šojgua. Postavlja se pitanje da li se Dinkić uplašio ruskog ministra ili, možda, samo nema vremena zbog pripreme strategije za pregovore, od kojih nema ništa, a sve na konto procene „Dilojta i Tuša“. A možda razmišlja o podnošenju neopozive ostavke ili rušenju Vlade, što mu ne bi bilo prvi put.

Potpredsednica NS Dubravka Filipovski smatra da Mlađan Dinkić, zbog svega što se desilo u poslednje vreme, treba da podnese ostavku.

- I pored toga što je ostavka lični čin, apsolutno sam sigurna da treba da je podnese, jer su u pitanju interesi svih građana Srbije. Ako je Dinkić, kao ministar, učinio sve da se gasovod ne uradi, najmanje što je potrebno je da se on pozove na odgovornost. O tome, ipak, odlučuje premijer - ističe Filipovski i pita se zašto predsednik Srbije Boris Tadić i premijer Mirko Cvetković ćute.

Prema mišljenju političkog analitičara i urednika Nove srpske političke misli Đorđa Vukadinovića, Dinkić neće donositi radikalne poteze.

- Verovatno neće podneti ostavku, niti će uskratiti podršku Vladi. Zapravo, ostavku sigurno neće podneti, a za ovo drugo ćemo videti - kratak je Vukadinović.

Potpredsednik SRS Milorad Mirčić situaciju vidi nešto drugačije. Prema njegovom mišljenju, „ucenjivački potencijal Mlađana Dinkića“ uskoro će biti minimalizovan.

- Šta mislite, zašto je onda Boris Tadić obezbedio rezervnu poslaničku grupu „Forca, Srbijo“, ako ne da onemogući Dinkića da ga ucenjuje. Upravo zato su demokrate dale podršku Nikoliću, i zato se SRS i ne vraćaju mandati. Uostalom, koga više interesuje šta priča Dinkić?! - kaže Mirčić.

Stranački kolega ministra ekonomije Željko Ivanji, međutim, tvrdi da je njegov šef u pravu i da je Dinkićevo zalaganje za bolju cenu NIS potpuno opravdano.

- Mi u G17 plus uvek smo bili za višu cenu NIS i nastavićemo da insistiramo na tome. Neka Šojgu kaže da li je u pitanju magistralni vod ili nije i koja je cena. Ako nije magistralni, onda je to loše po Srbiju - objašnjava Ivanji i postavlja pitanje „ko se uopšte dogovorio o toj ceni od 400 miliona evra“.

Prema mišljenju Aleksandra Martona, visokog funkcionera LSV, jedino su u ovoj stranci bili iskreni povodom gasnog sporazuma sa Rusima.

- Mnogi drugi funkcioneri, naši koalicioni partneri, menjaju svoje mišljenje, i mi to pozdravljamo. Ne bih govorio o mogućnosti da Dinkić podnese ostavku. Svako ima pravo na političko delovanje i svako određuje svoj put. Ipak, ne bih mogao da zamerim Rusima jer su oni samo gledali svoj interes - istakao je Marton.

U Ministarstvu ekonomije i regionalnog razvoja rekli su nam da pošaljemo pitanja, na koja će nam blagovremeno odgovoriti. Do zaključenja ovog broja odgovori na pitanja o narednim potezima ministra Dinkića nisu stigli.



NEKA SAM ODLUČI ŠTA ĆE

Radomir Naumov, visoki funkcioner DSS i nekadašnji ministar energetike, kaže da bi ministar ekonomije i regionalnog razvoja trebalo sam da proceni šta će biti njegov naredni potez.
- Ne znam da li će da podnosi ostavku ili uskraćuje podršku Vladi, ali posmatrajući delovanje Vlade u energetici, vidim da je reč o nezreloj politici. Ovo sada je finale svega toga i na Dinkiću je da odluči sam - poručio je Naumov.


http://www.kurir-info.rs/clanak/politika/kurir-25-09-2008/dinkicu-javi-se
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top