Verujete li da su Adam i Eva postojali?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svakako da je morao da postoji neki pracovek, otac svih ljudi. Danas se predvidja da je ziveo negde u istocnoj Africi. Konkretno za Adama i Evu prema Bibliji postoji crkveno tumacenje. Naravno da Bibliju svako drugacije tumaci ali i crkva je protumacila. Svako ko cita Bibliju bez ikakvih tumacenja mora da se stasno smeje. Ne znam tacno tumacenje crkve, ali sam siguran da ga ima. Evo pre 2 sata profesor veronauke mi je objasnjavao vezi prvih 10-ak stihova Biblije sa testiranjima u Cernu i prilicno je dobro povezao fiziku, hemiju i ostale nauke u to, jer neko ko je pre 4 hiljade gonina sastavljao Stari zavet sigurno nije znao za danasnje izraze i shvatanja (nekad nam je tesko da razimemo shatanje naseg dede, a ne tek onog k je ziveo pre 4 hiljade godina) tako da je i zmija verovatno neki simbol.
Neko ko kaze da ne veruje u bajke mora sam da prosudi da je to bajka, a ne da mu neko kaze (a najbolji nacin je da procita taj deo Starog Zaveta pa da prosudi. Ko garantuje da je glavni grad Rusije Moskva kad ja nisam bio tamo,samo mi svi kazu da jeste, a ja im verujem i dobro je sto sumnjam)
 
pa ne bas..... njegovo je samo rebro ostalo je "nov materijal" dakle genetski nisu slicni....al glupo je usustini mesati genetiku u te bajke...

ma glupo je uostalom o tome i raspravljati....kud otvori ovo...samo se iznerviram

da nisu oni bili genetski slicni, a kako se dalje razmnozavili, sa kim se pario njihov sin da bi se moglo dalje razmnozit covjecanstvo :???:
 
:nono:....da je svet samo od njih poceo.....svi bi bili pold incestualnih veza...zar ne?:roll:

не...:roll: још је горе..

Сви смо потомци братоубице и неке непознате особе...:sad2:

Posle govoraše Kajin s Aveljem bratom svojim. Ali kad behu u polju, skoèi Kajin na Avelja brata svog, i ubi ga.

4:9 Tada reèe Gospod Kajinu: Gde ti je brat Avelj? A on odgovori: Ne znam; zar sam ja èuvar brata svog?
(пази овог свемогућег, не зна где је Авељ...:mrgreen: :lol:)
4:10 A Bog reèe: Šta uèini! Glas krvi brata tvog vièe sa zemlje k meni.

4:11 I sada, da si proklet na zemlji, koja je otvorila usta svoja da primi krv brata tvog iz ruke tvoje.

4:12 Kad zemlju uzradiš, neæe ti više davati blaga svog. Biæeš potukaè i begunac na zemlji.

4:13 A Kajin reèe Gospodu: Krivica je moja velika da mi se ne može oprostiti.

4:14 Evo me teraš danas iz ove zemlje da se krijem ispred Tebe, i da se skitam i potucam po zemlji, pa æe me ubiti ko me udesi.

4:15 A Gospod mu reèe: Zato ko ubije Kajina, sedam æe se puta to pokajati. I naèini Gospod znak na Kajinu da ga ne ubije ko ga udesi.

4:16 I otide Kajin ispred Gospoda, i naseli se u zemlji naidskoj na istoku prema Edemu.

4:17 I pozna Kajin ženu svoju, a ona zatrudne i rodi Enoha. I sazida grad i prozva ga po imenu sina svog Enoh.

Откуд жена у тој земљи? :???: Ма шта откуд жена.. откуд земља? ни село, ни насеље већ земља читава...:eek:
 
Sva sreca te sam isao u komunisticki sistem skolstva :lol:

meni mama zapretila smrcu da ako ne odem na veronauku nego na gradjansko ima da me nema i ja jadna sta cu ajde da je poslusam....a njen cilj je bio da se "procistim" mislila je da to sto sam pocela da bivam u to doba ateista da je to samo faza i uticaj drustva koko je ona to zvala...a znas sta je samo postigla time....da sam se ja uverila da su to samo teske gluposti kako sam do tad sumljala...hvala ti mama:cmok:
 
не...:roll: још је горе..

Сви смо потомци братоубице и неке непознате особе...:sad2:

Posle govoraše Kajin s Aveljem bratom svojim. Ali kad behu u polju, skoèi Kajin na Avelja brata svog, i ubi ga.

4:9 Tada reèe Gospod Kajinu: Gde ti je brat Avelj? A on odgovori: Ne znam; zar sam ja èuvar brata svog?
(пази овог свемогућег, не зна где је Авељ...:mrgreen: :lol:)
4:10 A Bog reèe: Šta uèini! Glas krvi brata tvog vièe sa zemlje k meni.

4:11 I sada, da si proklet na zemlji, koja je otvorila usta svoja da primi krv brata tvog iz ruke tvoje.

4:12 Kad zemlju uzradiš, neæe ti više davati blaga svog. Biæeš potukaè i begunac na zemlji.

4:13 A Kajin reèe Gospodu: Krivica je moja velika da mi se ne može oprostiti.

4:14 Evo me teraš danas iz ove zemlje da se krijem ispred Tebe, i da se skitam i potucam po zemlji, pa æe me ubiti ko me udesi.

4:15 A Gospod mu reèe: Zato ko ubije Kajina, sedam æe se puta to pokajati. I naèini Gospod znak na Kajinu da ga ne ubije ko ga udesi.

4:16 I otide Kajin ispred Gospoda, i naseli se u zemlji naidskoj na istoku prema Edemu.

4:17 I pozna Kajin ženu svoju, a ona zatrudne i rodi Enoha. I sazida grad i prozva ga po imenu sina svog Enoh.

Откуд жена у тој земљи? :???: Ма шта откуд жена.. откуд земља? ни село, ни насеље већ земља читава...:eek:

A ti trazis logiku u Bibliji :eek:

Neka druga pisanija religijska (drugih religija) su jos crnja :dash:
 
meni mama zapretila smrcu da ako ne odem na veronauku nego na gradjansko ima da me nema i ja jadna sta cu ajde da je poslusam....a njen cilj je bio da se "procistim" mislila je da to sto sam pocela da bivam u to doba ateista da je to samo faza i uticaj drustva koko je ona to zvala...a znas sta je samo postigla time....da sam se ja uverila da su to samo teske gluposti kako sam do tad sumljala...hvala ti mama:cmok:

:klap:

И ја се надам да ће моја деца мени овако да захвале. :D
А до тад има да седе тамо и пажљиво слушају вероучитеља. :mrgreen:
 
mico pa reci mi, stvarno me interesuje...ne zezam te i nisam cinicna...stvarno me interesuje...jer ja sam sretala ljude koji su verovali u ono sto je napisano za njih i one koji nisu a to sto si ti rekla nikad nisam cula pa me zbunjuje...aj kazi...ne kontam ako verujes u njih ali ne u ono sto pise, u sta onda?
 
pa u bajke sigurno ne :)
"adam i eva" je samo naziv za ljudska bica...pitanje je i dal su bili prvi ljudi......verovatno nisu...
mislim cela prica da je eva nastala od adamovog rebra...misim stvarno...a adam buduci da ga je bog stvorio,nema pupak....
vazi

znaci verujes u evoluciju?

Kao poznavalac zivotinja moras da verujes :mrgreen:

Samo neko ko nikad nista nije odgajio ne veruje u evoluciju
 
pa u bajke sigurno ne :)
"adam i eva" je samo naziv za ljudska bica...pitanje je i dal su bili prvi ljudi......verovatno nisu...
mislim cela prica da je eva nastala od adamovog rebra...misim stvarno...a adam buduci da ga je bog stvorio,nema pupak....
vazi

aha kontam...oki....a cekaj ti si vernik, nisi vernik,...sta si?...pitam cisti informativno...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top