Control freak

macka vracarka

Veoma poznat
Poruka
13.094
Odma da priznam da ja jesam a pitanje je da li ste Vi?
Da li pravite spiskove i koliko su detljni kada se nekuda pakujete?I spiskovi za kupovinu tipa Vero,Tempo,Rodic se racunaju:roll:
Koliko ranije kupujete poklone za NG?
Da li vam je ves slozen po boji pa odvojeno gacice od bruseva ili sve dzumle na gomili!?
Znate li u po noci recimo gde su baterije za foto aparat ili rezervni kljucevi od strujnog sanduceta?
Placate racune na vreme i odlazete u posebne koverte?
Uvek imate rezervne sijalice,rezervne carape u tasni i uvek popravlajte ruz nakon sto ste popili kafu a van kuce ste!?
Mogu ja ovako do sutra al ostavljam prostora za vase control freak varijante..:)
(a da ne pominjem sto su mi knjige poredjane po autorima,i sto tacno znam gde mi je Anatomija sa prve godine,i sto su mi sve svece u dnevnoj sobi trenutno strogo ljubicaste...)
 
Ja sam ti totalno suprotno - funkcionišem u savršenom haosu!
Mm kad odlepi napravi reda, pa ga ja onda izludim šetajući po kući i zapitkujući gde se šta nalazi... Pa me tako pusti neko vreme da opet napravim haos dok ponovo ne odlepi :mrgreen:
Sad mi u tom haosu pomaže i beban. Zajedno smo jači :whistling:
 
Да.

Правим спискове за све живо. За путовања, за куповину, за трошкове, за задатке у току дана, месеца,...код мене је све написмено. Чувам све рачуне, упутства, гаранције,...веш сложен по боји, гардероба по сезонама, ...и све остало горе набројано.
 
sto se tice stana, znam na kojoj gomili na kojoj polici je sto.... nista detaljnije od toga ne idem
robu slazem po ucestalosti nosenja i po tome za koju je temperaturu sto

a planove pravim za sve
od liste za kupovinu, do toga sto trebam ili planiram da uradim, sa kim se nalazim, sto imam za ucenje....
sve radim najranije moguce jer uvijek racunam na to da nesto moze poci naopako i da mi u tom slucaju treba dodatnog vremena
vodim dnevnik

i tako.... inace, kada me uhvati panika, znam da u redu za salter panicno provjeravam koji je danas datum, koliko je sati, imam li kljuceve od stana, kisobran, novcanik, rezervnu uplatnicu, hemijsku, rokovnik..... phew...

zato fino napravim plan i sve radim na vrijeme pa nema panike :)
 
Napravim spisak uvek za sve ono što treba da kupim i ponesem 15ak dana pre puta. Tako ne dozvoljavam sebi da nešto zaboravim i da se zbog toga nerviram na putu. Dan ranije sam kompletno spakovana i spremna za put.

Rodjendanske poklone kupujem bar nedelju dana ranije ....

Račune plaćam redovno.

Kod mene mora da vlada besprekornost ... jer ja drugačije ne umem da se snadjem. Pedanterija sam po svakom životnom pitanju. Jedino mi ormani nisu pod konac sredjeni (ali nisu neuredni ... već onako blago talasasti :))
 
kad si ti mene slala u prodavnicu? :eek: :think:...tztztz...sad otkrivas 4umaske tajne....jooooooooooj :mrgreen:

Pa REKLA SI da kupim Ariel i ja sam kupio Ariel i u čemu je problem?
Pa mili kad si ti video kod nas u kući OVAJ Ariel? Vidiš da je za šareni veš?
Kao prvo ja nikada nisam ni video prašak kod nas i pojma nemam gde ti to stoji a.........
..................
....................................
jacqu? :lol:
 
Pa REKLA SI da kupim Ariel i ja sam kupio Ariel i u čemu je problem?
Pa mili kad si ti video kod nas u kući OVAJ Ariel? Vidiš da je za šareni veš?
Kao prvo ja nikada nisam ni video prašak kod nas i pojma nemam gde ti to stoji a.........
..................
....................................
jacqu? :lol:


Nemoj i ti preterivati .... čuj ariel za ovaj veš ... ariel za onaj veš ... pa ni ja kao žensko to ne razlikujem ... prašak je prašak :mrgreen:

Glasam za Žaka, u ovoj situaciji ..... :lol:
 
Ovde je uređeni haos. Imam malo nameštaja (postarala sam se za to) i puno prostora, pa ne izgleda neuredno, ali kad se malo zagrebe ispod površine prilično je nabacano sve. Jedino što me kolje je odeća, nju tako naređam na jedno (doduše :lol: ) mesto, ali ta gomila samo raste :confused:
Uglavnom, imam dobro foto pamćenje pa znam gde je šta baš u ovom haosu, da je savršeno sređeno verovatno bih sve opet razbacala.
Kao klinka sam skupljala toliko gluposti, dovlačila i čuvala neke sveske, spiskove, spomenare, knjige, olovke (auuu koje su to kolekcije bile) sličice, čuda..... sve što bi imalo minijaturnu sentimentalnu vrednost..... sve to zabodem u neke kutije i sakrijem od sebe. Onda sam se smorila i pobacala sve što se dalo baciti, sad nastojim da imam što manje posla a da stvari opet imaju neku svoju ulogu i lepotu. Dakle, bila sam izuzetan control freak i sad sam dosta normalnija i bolje se osećam.
Spisak pred put napravim pre nego što ću krenuti da pakujem stvari tek da imam uvid šta sam stavila u torbu a šta ne, inače otprilike negde u međuvremenu pokupujem ono što mi fali, obično u 5 do 12.

Po kompjuteru sa daa najbolje videti, kakav vam je desktop? Tek juče sam malo rasteretila particije, 6 meseci nisam imala gde sa skinem mail od par megabajta :lol: i tako.....
 
Poslednja izmena:
Da li pravite spiskove i koliko su detljni kada se nekuda pakujete?I spiskovi za kupovinu tipa Vero,Tempo,Rodic se racunaju:roll: - ne pravim spiskove

Koliko ranije kupujete poklone za NG? - u pet do dvanaest

Da li vam je ves slozen po boji pa odvojeno gacice od bruseva ili sve dzumle na gomili!? - graderoba i ves su mi uvek slozeni tu nema sanse da omanem

Znate li u po noci recimo gde su baterije za foto aparat ili rezervni kljucevi od strujnog sanduceta? - otprilike :roll:

Placate racune na vreme i odlazete u posebne koverte? - ne cuvam racune nikad

Uvek imate rezervne sijalice,rezervne carape u tasni i uvek popravlajte ruz nakon sto ste popili kafu a van kuce ste!? - not at all...


(a da ne pominjem sto su mi knjige poredjane po autorima, - pa i ne bas..

i sto tacno znam gde mi je Anatomija sa prve godine,- poslovna literatura znam i ono sto mi je neophodno znam tacno gde je

i sto su mi sve svece u dnevnoj sobi trenutno strogo ljubicaste..- kod mene su uvek razlicitih boja, ne volim jednobojno..
 
Pa REKLA SI da kupim Ariel i ja sam kupio Ariel i u čemu je problem?
Pa mili kad si ti video kod nas u kući OVAJ Ariel? Vidiš da je za šareni veš?
Kao prvo ja nikada nisam ni video prašak kod nas i pojma nemam gde ti to stoji a.........
..................
....................................
jacqu? :lol:

Nemoj i ti preterivati .... čuj ariel za ovaj veš ... ariel za onaj veš ... pa ni ja kao žensko to ne razlikujem ... prašak je prašak :mrgreen:

Glasam za Žaka, u ovoj situaciji ..... :lol:

:rotf::rotf:
sta je to prasak za vesh? :think: :lol:
 
Nemoj i ti preterivati .... čuj ariel za ovaj veš ... ariel za onaj veš ... pa ni ja kao žensko to ne razlikujem ... prašak je prašak :mrgreen:

Glasam za Žaka, u ovoj situaciji ..... :lol:

:rumenko::rumenko::rumenko:

ajd scena dva:
Mili kupi mi jednu onu kocku Sjeničkog sira treba nam za gibanicu....
Mili se vraća iz radnje i daje mi upakovan sir - već mi nešto sumnjivo i otvaram - Žak, šta je bre ovo?
- Pivnički sir.
- Mili, jel ti ja rekoh Sjenički - za gibanicu?
- Pa šta fali ,,Pivničkom"
- Pa verovatno ništa samo što je to kačkavalj a ne sir.
- O bre Majo, svaki put kad ja nešto kupim, tebi se to ne sviđa :lol:
 
Imam s vremena na vreme neke napade,ali uglavnom funkcionisem u haosu.
Spiskove ne pravim jer ionako ne kupim nista sa njih,kupim sve drugo sto mi ne treba.
Soba mi je ili u savrsenom redu ili preskacem preko stvari da bih dosla do kreveta.
E mogla bih danas malo da sredjujem sobu :think:
 
Imam s vremena na vreme neke napade,ali uglavnom funkcionisem u haosu.
Spiskove ne pravim jer ionako ne kupim nista sa njih,kupim sve drugo sto mi ne treba.
Soba mi je ili u savrsenom redu ili preskacem preko stvari da bih dosla do kreveta.
E mogla bih danas malo da sredjujem sobu :think:
Joj Nina uze mi kompletnu garnituru rečenica iz usta. Posebno ovu poslednju :lol:
 
naocare ostavljam na tri mesta u kuci i uvek mogu da ih nadjem,burmu ostavljam uvek na istom mestu,kljuceve uvek drzim u dzepu,brijac, penu i zel uvek redjam istim redosledom i na istom mestu,ako krivo parkiram uvek ispravljam auto i tako...
 
Odma da priznam da ja jesam a pitanje je da li ste Vi?
Da li pravite spiskove i koliko su detljni kada se nekuda pakujete?I spiskovi za kupovinu tipa Vero,Tempo,Rodic se racunaju:roll:
Koliko ranije kupujete poklone za NG?
Da li vam je ves slozen po boji pa odvojeno gacice od bruseva ili sve dzumle na gomili!?
Znate li u po noci recimo gde su baterije za foto aparat ili rezervni kljucevi od strujnog sanduceta?
Placate racune na vreme i odlazete u posebne koverte?
Uvek imate rezervne sijalice,rezervne carape u tasni i uvek popravlajte ruz nakon sto ste popili kafu a van kuce ste!?
Mogu ja ovako do sutra al ostavljam prostora za vase control freak varijante..:)
(a da ne pominjem sto su mi knjige poredjane po autorima,i sto tacno znam gde mi je Anatomija sa prve godine,i sto su mi sve svece u dnevnoj sobi trenutno strogo ljubicaste...)


Pravim sve pomenute spiskove, inače spiskam previše novca za stvari koje mi uopšte ne trebaju!
Poklone za NG i uopšte poklone, za sve prilike, kupujem kada naletim na nešto što me inspiriše, tokom cele godine.
Ja ...slažem veš, po vrstama, ali...on se, kad ja ne gledam, nekako...sav izmeša...:rumenko:
Znam gde se te razne baterije, ključevi i sl. nalaze "da me u po' noći probudiš" i ovde, i u predhodna 3-4 stana/kuće. Imam fotografsko pamćenje.
Rezervne sijalice uvek, čarape u tašni ponekad, a ruž pojedem još pre nego što stignem do kafe.
Meni su knjige poređane po inspiraciji - kada sam ih poslednji put slagala.
I, najgore od svega, mm i deca (koja ne žive sa nama) me obično pitaju i gde se nalaze njihove stvari (one koje ja ne koristim ).

U stvari, mislim da sam ja....jao! Kompjuter! :rumenko:
Samo, nikako ne shvatam odkuda sva ta prašina? I sudovi? :dontunderstand:
 

Back
Top