DiSEqC Multi switcher 4/4

Fidelito_Castro

Obećava
Poruka
62
Pozdrav forumasi, da li neko zna gde ima da se kupi ovakav DiSEqC?
diseqc2.jpg


Imam 2 fiksne satelitske antene, na jednoj su 2 LNB-a i preko nje hvatam satelite HotBird13E i Astra 19.2E, dok mi je druga antena usmerena prema satelitu Eutelsat16E.Inace hteo bih da ta 3LNB-a povezem putem ovakvog DiSEqC switch-a, kako bi uspeo da taj signal izvedem na dva risiver,odnosno jedan u DM 500s a drugi na SkyStar 2 karticu.Okrenuo sam na desetine brojeva, neka firma ih ima na lageru ali za njih trazi dosta novca(DiSEqC 4/16 = 200E:D) dok druge nemaju.Zvao sam dosta firmi (Televes,Digitalcom,Roshe) i mrka kapa od svega toga.

Mada mi neka firma rece da to moze i nekako drugacije da se poveze, preko 3 Diseqc 4/1 i za to su mi trazili cak 9.000 din. (jedan 3000), a ja posle video da se cena jednog krece oko 800 din :hahaha: - lopovi!!!

Svaki savet je dobrodosao.
 
He he, nisi umeo da im objasnis u televesu su ti rekli lepu cenu ali to ej cena za muliswich da sa jenom antenom das izlaz da 6 risivera u 6 razlicitih soba npr.a tebi treba obican diseq 4/1 i putis kabl do Drima i ides u LNB in, zatim izvuces iz drima izlaz ka SS2 isto vezom f-konektor i mas to sto hoces a to ce te kostati nekih 800 dinara za diseq.
pozzz
 
Koliko sam te razumeo trebam samo da kupim Diseqc 4/1 koji je oko 800din. i da kupim f-konektor,jel' tako?

I onda na taj Diseqc 4/1 spojim 3 LNB-a,inace oni imaju samo po jedan izlaz, i vodim ih u dream 500s a onda iz drima kako da povezem sa ss2?

Inace pozz za ,verovatno imenjaka, Ivcha79...
 
Poslednja izmena:

Back
Top