Kako besplatno reklamirati?

@ Gill_Bates

zavisi johny, ako pravish PR na tekstovima mozes brze da se ugradish u PR4 ako to gradish linkovima onda posle 4 - 5 dodje samo jer linkovi sami sebe povuku dalje

Isto nije isto na koju temu jurish PR. Lako je doci do nekog local PR za neku relativno google like it temu dok na recimo "shopping online" moze dosta na 2, 3 dugo vremena da se provede

sto vodi do same sustine stvari da PR sam po sebi ne znaci ama bash nishta kad je u pitanju traffic ili monetizacija sajta. Imam sajtove/blogove sa PR 0 bez backlinkova i ne stariji od 2,3 meseca sto mi prave pare dok neki top level .com sa pr 3,4 cute i na traffic i na kintu

tako da targeted traffic je sve sto se "stvarno" rachuna a PR je manje vishe samo refleksija koliko google gotivi temu sajta a nema bash direktne veze sa saobracajem osim da u istom pulu dobija bolju poziciju
 
Kako se moze besplatno reklamirati sajt?

Zavisi čime se bavi sajt i šta mu je cilj...

A što se tiče besplatnih metoda...ovako uopšteno...

1. da na sajtu daješ nešto korisno za dž...što ima tvoju reklamu
npr. mnogi "bezobrazni" sajtovi za skidanje klipova puštaju u
opticaj klipove na kojima ima njihova adresa...mada može i nešto
fino...freeware, ili koristan članak sa linkom ka autoru...baš zavisi o čemu je sajt.

2. imaj neke korisne i ažurne informacije na sajtu koje interesuju tvoju ciljnu grupu
i zbog kojih će dolaziti stalno da provere novo stanje...

3. razmena linkova...to svi znaju, to i nije neki savet... i naravno u automatskom potpisu svog mejla...

4. sajt ne mora da se reklamira samo online...mozes da imas link
na vizit karti, promo materijalu...ili ako si divljak (ili radiš takav sajt) ispiši negde auto lakom:)))
(reklama je reklama, ja kad vidim neki "zidni link" baš me zanima šta je:))
 

Back
Top