Zasto je emocionalna bol jaca od fizicke?

super nezgodna

Zainteresovan član
Poruka
165
Bol. Sta je uopste bol i zasto mora da postoji? Kada nas boli nesto na telu, mozak salje signal tom delu tela da nas upozori kako bi obratili paznju.Posle neke terapije, fizicki bol popusti. Svakodnevne stresne situacije, takodje mogu telu dati adrenalin za podstrek ili dati upozorenje telu da uspori i odmori se.

Ali kada vas osine neki dramatican dogadjaj, i nastane onaj bol u stomaku i grudima koji vas para i cepa - zasto on? Zasto na tako dramatican i bolan nacin? Mozak vas je upozorio na emocionalnu bol.U redu. I vi sad hocete da prestane. Ali on ne popusta. Zasto je takav bol tako jak? Koja je korist vasem telu od takvog bola? Da li mozda ona stara izreka - sve sto me ne slomije to me jaca? Zasta da nas ojaca? Da budemo hrabriji i izdrzljiviji za narednu takvu situaciju...ili nesto drugo je u pitanju. Zasto je emocionalna bol jaca od fizicke? Sta vi mislite o tome?

Ne secam se da sam skoro kucala ovoliko ?:eek:
 
...ne mogu to dvoje odvojiti jer kad me zaboli neko, zaboli me isto po grudima i savijem se u kolutovima kao dobar imitator zmije .
Emocije su fizicke ,- kad se neko useli u arterije i pocne setati a onda ,-iz-seta !
Anatomija se pokarabasi ali dobar sedativ i miran san, s emocijama se i u snu borim ,- tako bar misli, Faraonn?
 
Poslednja izmena:
Au. Zasto mora da postoji nesto sto postoji?
Tacno znam o kom bolu pricas al se nikad nisam pitala zasto mora da postoji tako nesto.
Sad mi pade na pamet zakon akcije i reakcije. Prosto svaki potez izazove posledicu. Inace ovo bi bio neki , sta znam, virtuelni svet. A mi zivimo u stvarnom svetu u kom se dogadjaji zaista desavaju i imaju svoje posledice.
 
secam se jasno tih nekih desavanja u zivotu kada je emocionalna bo bila tako jaka, da je izgledalo da je nemoguce docekati sledeci dan..i taj je osecaj, bez preterivanja..
ali sad..kao da se to desavalo u nekom drugom zivotu...
na zalost , ili na srecu, emocije nisu trajne..pa ni bol uzrokovan njima
 
pa sad..emoionalni bol ima zadatak da nas obavesti..da sta?..nesto vazno nismo naucili ili smo nesto prevideli ili ili..inace bol ostaje sve dok se situacija ne resi..razresi..itd..inace ebol ima i jos jednu funkciju..oplemenjuje coveka..onaj covek koji nije osetio ebol nije u stanju ni human da bude..inace..postoji i duhovni bol..samo nisam siguran da ljudi jasno razdvajaju emocionalan od duhovnog..
 
kad se osetis odsecena izdvojena od celog sveta..samac u masi drugih ljudi..bez nade..veri i spasenja tones sve dublje u crnu noc...gledajuci kako se plavo nebo sklapa iznad tebe..a u tebi nema jasnih misli ..jer i na njih tama pada..i onaj osecaj vristanja svake celije u tvom telu..je bol duse odvojene od boga ..sustine..celovirosti..celokupnosti..sklada i toka zivota..
 
kad se osetis odsecena izdvojena od celog sveta..samac u masi drugih ljudi..bez nade..veri i spasenja tones sve dublje u crnu noc...gledajuci kako se plavo nebo sklapa iznad tebe..a u tebi nema jasnih misli ..jer i na njih tama pada..i onaj osecaj vristanja svake celije u tvom telu..je bol duse odvojene od boga ..sustine..celovirosti..celokupnosti..sklada i toka zivota..

I tada shvatis da si predugo pred kompjuterom i izadjes i pozoves drustvo ili druga.:super:
Nema potrebe za ovakvim pesimizmom, osim ako zelis da napises knjigu.
 
pa sad..emoionalni bol ima zadatak da nas obavesti..da sta?..nesto vazno nismo naucili ili smo nesto prevideli ili ili..inace bol ostaje sve dok se situacija ne resi..razresi..itd..inace ebol ima i jos jednu funkciju..oplemenjuje coveka..onaj covek koji nije osetio ebol nije u stanju ni human da bude..inace..postoji i duhovni bol..samo nisam siguran da ljudi jasno razdvajaju emocionalan od duhovnog..

Ja bih zeleo da vidim razliku izmedju duhovnog bola i emocjonalnog? Mozda se nesto dobro i izrodi iz takve distinkcije.
 

ne bih rekla da je emocionalna bol jaca od fizicke. da li bi da te ostavi neko ili da ti otkinu ruku?
samo se cini jacom, jer se za fizicku bol podrazumjeva anestezija, uzimanje medikamenata
dok se emocionalna lijeci sama ili se uopste ne smatra necim sto je potrebno lijeciti
doduse,
neki je lijece drugim ljudima, alkoholom, raznim drogama, kanalisanjem u fizicku......
ali poenta je trecoj recenici
 

Back
Top