Drage moje dame....:)

Peta W.

Veoma poznat
Poruka
10.038
...koliko su se stvari promenile od kako ste pochele da zhivite sa dechkom,verenikom ili muzhem...? I ono shto me najvishe zanima = koje su to stvari?... Koliko su se promenile stvari medju vama,a koliko vash nachin zhivota?....Da li vam je doshlo nekad da pobegnete glavom bez obzira i kako se borite sa tim? :heart:
 
Dok se ti tosiras da čujemo ostale, evo ja sam pod naponom, pretvorih se u
ear_drawing_1.jpg
 
Kod mene se nije ništa promenilo dok nam se nije rodilo dete.
E onda se sve preokrenulo, nemamo vremena jedno za drugo ni sami za sebe...:(
Što bi rek'o mm:"Samo do vojske da izdržimo..." :lol:

Ali sad bez zezanja, mi smo u braku 3 godine,a živimo zajedno 4. I malo po malo se menja odnos u smislu da mm polako počinje da mi nameće "omču" oko vrata pod izgovorom da sam ja sada majka i supruga i nije u redu da odsustvujem od kuće.
U redu mu je da izađem sa drugaricama i tako to, ali da odem na par dana, to mu se ne sviđa...
Ne sviđa se ni meni što se njemu to ne sviđa i sada se polako pojavljuje problem...
Koju god žensku osobu da pitam šta misli o tome svaka je na mojoj strani, a svaki muškarac je na njegovoj strani...
Da ne veruješ...
Eto ti okorelog Balkana...
 
...koliko su se stvari promenile od kako ste pochele da zhivite sa dechkom,verenikom ili muzhem...? I ono shto me najvishe zanima = koje su to stvari?... Koliko su se promenile stvari medju vama,a koliko vash nachin zhivota?....Da li vam je doshlo nekad da pobegnete glavom bez obzira i kako se borite sa tim? :heart:

Zdravo, Peta. :D

Davno je bilo :mrgreen:, ali, evo, prisećam se:
Da, promenilo se. Mislila sam da ničeg neću morati da se odričem, ali odricanje je došlo nekako samo od sebe, postepeno i spontano, i nije mi teško padalo. No, ipak je to - odricanje, makar bila reč o sitnicama (koje, u konačnom ishodu, život znače).
Vremenom se odvojiš od većine starog društva, i stekneš novo, koje živi sličnim životima. Posle par godina pokazuješ fotke svoje bebe, pa posle još par godina kreneš na roditeljske sastanke, a zatim razmenjuješ recepte za turšiju, i svaka faza ima svoje čari .. do dolaska sledeće.
Promene su, naravno, neminovne, i iznutra, i spolja, i imaju veze sa vremenom, tj. prolaznošću.

U svakoj vezi možeš i treba da ostaneš "svoja" (free minded, free spirit). E, al' to se uči, vremenom.
Evo ti pesmica, Peta :):
 
Ja nisam vise kompetentna da pisem o tome..Ni ne secam se..
Ali tebi mogu da posavetujem da se ne das i da se boris za sebe...Vecini muskaraca se to ne dopada...ali ako tebi znaci da povremeno odes nekuda bez njega sa prijateljicama,detetom ili roditeljima bori se za to.Tako oni malo po malo...A onda ta omca pocne toliko da steze da samo moze da rezultira krajem..A sve treba uraditi da do toga ne dodje...
 
Ja nisam vise kompetentna da pisem o tome..Ni ne secam se..
Ali tebi mogu da posavetujem da se ne das i da se boris za sebe...Vecini muskaraca se to ne dopada...ali ako tebi znaci da povremeno odes nekuda bez njega sa prijateljicama,detetom ili roditeljima bori se za to.Tako oni malo po malo...A onda ta omca pocne toliko da steze da samo moze da rezultira krajem..A sve treba uraditi da do toga ne dodje...

Ovo sto si napisala je surovo..ako si se ti borila za ovo, onda ti uopste ne zavidim...:roll::whistling:
 
Ovo sto si napisala je surovo..ako si se ti borila za ovo, onda ti uopste ne zavidim...:roll::whistling:
A sta je surovo?
Da,ja sam se borila da i ako udata imam svoj intergritet i svoju slobodu.Valjda sam imala neki zivot i pre njega i braka kojeg nisam zelela da se odreknem.Sta je strasno u tome sto bi recimo pozlela da ode sa dve tri drugarice na par dana recimo kod jedne u vikendicu..Mi smo konkretno to praktikovale..ismejemo se,pricamo do ujutru,ne kuvamo nista,ne spremamo,samo se druzimo i izadjemo iz svakodnevice..
Ne podrazumeva vikend bez muza avanturu sa drugim muskarcem...ima toliko lepsih stvari od toga.
A ako je surovo ono za omcu..pa zena je sama rekla da joj je nametnuta..u pocetku steze malo a onda sve vise i vise..i na kraju vise ne znas da li si u ponoru ili je ponor u tebi...
A onda..sta?Ili se udavis ili odes..A ni jedno ni drugo nije resenje..
 
...koliko su se stvari promenile od kako ste pochele da zhivite sa dechkom,verenikom ili muzhem...? I ono shto me najvishe zanima = koje su to stvari?... Koliko su se promenile stvari medju vama,a koliko vash nachin zhivota?....Da li vam je doshlo nekad da pobegnete glavom bez obzira i kako se borite sa tim? :heart:
Е није ми још дошло да бежим.... ко је луд да бежи...:D
Тако да... немам појма како бих се са тим борила нити да ли бих се борила...

А мењамо се.. све се мења па и ми..
Замисли да је све остало исто...:sad2: па ја бих се удавила, или побегла...
 
Pa to ti i kazem...mislim, ta se sloboda podrazumeva, zar ne? Uz mnoge druge faktore... Da ti mozes da odes sa drugaricama negde ili kod roditelja ili sta si vec napisala...meni je nezamislivo za TO se boriti...a ti kazes da si se za to borila ili da se treba boriti...? To :dontunderstand:
 
ja sam postala redovni posetilac teme 'sta kuvamo danas'
sto rezultira raznoraznim eksperimentisanjima po kuhinji (ruku na srce ne svakodnevnim, to bi bilo pogubno za kucni budzet i moje domacica-samopouzdanje koje je tek u izgradnji :)
jer eksperiment k'o eksperiment-nekad uspe, a nekad ne
on uvek pojede i uglavnom kaze da je ispalo 'bas ukusno'
istinitost izjave se lako moze utvrditi po boji njegovog lica (dijapazon je sve >) :)

to je sto se tice kuhinje koja je za mene otkrovenje
nastavak o sustinski mnogo bitnijim stvarima mozda sledi..
 
Pa treba se boriti u slucaju kada ti muz to ospaorava kao u konkretnom slucaju..kod nekih muskaraca se to ne podrazumeva..i to je problem..sada si moja zena i ima da ides samo samnom ili nikako..Jel to treba prihvatiti? a zagacali ste vec duboko imate dete i sta ja znam..
Ja se nisam borila za to,kod nas je to bilo normalno,oboje smo bili fleksibilni po tom i mnogim drugim pitanjima..a opet smo pukli.
Mozda cvrsta ruka sve resava?:think::roll:
 
Pa to ti i kazem...mislim, ta se sloboda podrazumeva, zar ne? Uz mnoge druge faktore... Da ti mozes da odes sa drugaricama negde ili kod roditelja ili sta si vec napisala...meni je nezamislivo za TO se boriti...a ti kazes da si se za to borila ili da se treba boriti...? To :dontunderstand:
Dobro ajde svi smo shvatili da ti imaš savršen život, el može ona sad nešto da kaže? :???:
 
Ovo oko odlazaka sa drugaricama.....to nije nista strashno, ako se podrazumeva da i on moze sa druarima u lov ili na pecanje ili na slicnu aktivnost na dva tri dana.
Ipak, mislim da to ne treba da bude cesto.
Ako se tome da na volju....ako se insistira na tome da imate posebne prijatelje, posebna interesovanja, naglasen individualizam u odlukama i ponasanju umesto dogovora.....moze se desiti da uskoro postanete dva stranca sa dva odvojena zivota, ljudi koji samo dele stan, troskove i krevet.
 

Back
Top