INTERNET LJ&S

colle75

Primećen član
Poruka
589
Moze li se veza preko neta nazvati pravom vezom? Ako moze, da li i za takvu vezu vaze ista pravila kao i za normalnu (prevara,ljubomora,osecanja) i koliko po vama ta veza moze potrajati bez pravih dodira,mirisa,ukusa :)...a ako ne,zasto ne?
 
Може.
Нисам знао да постоје правила за везе.
Увек сам мислио да је ствар у комуникацији коју двоје остварују.
Може потрајати дуже од везе у СЖ...
 
Moze li se veza preko neta nazvati pravom vezom? Ako moze, da li i za takvu vezu vaze ista pravila kao i za normalnu (prevara,ljubomora,osecanja) i koliko po vama ta veza moze potrajati bez pravih dodira,mirisa,ukusa :)...a ako ne,zasto ne?


Po meni veza preko Neta ne može biti veza ..... već samo povezanost dvoje ljudi .... a vezu čine i dodiri, i mirisi, i ukusi, i pogledi .... i otkucaji srca u minuti ..... i ako toga nema, onda se može reći da se dvoje ljudi i ne poznaju.

Imamo primere ljudi koji su bili povezani preko Neta mesecima .... kao zaljubili se .... cybersexovali i svašta ... pa kad su se videli - sve je to uminulo kao da nikada nije ni bilo.
 
nazovimo to cime hocemo, vezom, nevezom, nebitan je naziv.
bitan je stepen bliskosti koji imas ili nemas s anekim.
a taj neko moze da bude u drugoj galaksiji, a da ti je blizak, jako jako blizak i da znas kako razmislja, kako oseca, i on to isto o tebi.
puka fizicka blizina ne znaci i bliskost dve osobe. taj mikrokosmos u nama ne zna za mlecni put niti daljinu od zvezda do zvezda.
nekad ti je neko tu, sa dodirom, s amirisom, sa pogledom, a opet, dalek, stran, nepoznat, nimalo blizak i nimalo tvoj.
ljudski um, ljudsko srce i ljudse emocije su najbezgranicniji od svih bezgranicnih stvari na ovom svetu. zato ga i ne treba stavljati i sputavati u bilo kakve ogranicenosti matematickim mernim jedinicama rastojanja. tu matematike nema. sve je etar....
 
Po meni veza preko Neta ne može biti veza ..... već samo povezanost dvoje ljudi .... a vezu čine i dodiri, i mirisi, i ukusi, i pogledi .... i otkucaji srca u minuti ..... i ako toga nema, onda se može reći da se dvoje ljudi i ne poznaju.

Imamo primere ljudi koji su bili povezani preko Neta mesecima .... kao zaljubili se .... cybersexovali i svašta ... pa kad su se videli - sve je to uminulo kao da nikada nije ni bilo.

Ok,to je jasno,ali ajde da ostavimo upoznavanje za kasnije i ogranicimo se samo na net,kad tad dodje do upoznavanja (ili ne) ali mene trenutno interesuje samo net :)
 
nazovimo to cime hocemo, vezom, nevezom, nebitan je naziv.
bitan je stepen bliskosti koji imas ili nemas s anekim.
a taj neko moze da bude u drugoj galaksiji, a da ti je blizak, jako jako blizak i da znas kako razmislja, kako oseca, i on to isto o tebi.
puka fizicka blizina ne znaci i bliskost dve osobe. taj mikrokosmos u nama ne zna za mlecni put niti daljinu od zvezda do zvezda.
nekad ti je neko tu, sa dodirom, s amirisom, sa pogledom, a opet, dalek, stran, nepoznat, nimalo blizak i nimalo tvoj.
ljudski um, ljudsko srce i ljudse emocije su najbezgranicniji od svih bezgranicnih stvari na ovom svetu. zato ga i ne treba stavljati i sputavati u bilo kakve ogranicenosti matematickim mernim jedinicama rastojanja. tu matematike nema. sve je etar....

...ni ja ne bih bolje...potpisujem
 
a, zamislite da to bude neka chat svadba... to, kad se legalizuje brak... pa svako pise drugim slovima... i onda maticar pita... ona kaze 'da'... i svaki gost te cat svadbe napise po koji virtuelni uzdah... 'jao'... 'eh'... 'urgh"... pa se posalje i neki smajli... i onda svi puste muziku sa svojih zvucnika... i veselo... tada, pred kraj... parovi pocnu da se izdvajaju u svoje privatne, virtuelne chat sobe, gde se vece zavrsava carobno...
 
nazovimo to cime hocemo, vezom, nevezom, nebitan je naziv.
bitan je stepen bliskosti koji imas ili nemas s anekim.
a taj neko moze da bude u drugoj galaksiji, a da ti je blizak, jako jako blizak i da znas kako razmislja, kako oseca, i on to isto o tebi.
puka fizicka blizina ne znaci i bliskost dve osobe. taj mikrokosmos u nama ne zna za mlecni put niti daljinu od zvezda do zvezda.
nekad ti je neko tu, sa dodirom, s amirisom, sa pogledom, a opet, dalek, stran, nepoznat, nimalo blizak i nimalo tvoj.
ljudski um, ljudsko srce i ljudse emocije su najbezgranicniji od svih bezgranicnih stvari na ovom svetu. zato ga i ne treba stavljati i sputavati u bilo kakve ogranicenosti matematickim mernim jedinicama rastojanja. tu matematike nema. sve je etar....
Jeste ali ja ne verujem ljudima ni kada ih gledam u oči kamol' kad su zaštićeni daljinom i nedodirivošću. I ne verujem da iko veruje..... toliko. Sve je to imaginacija, zaljubiš se sam u sebe.
 
a, zamislite da to bude neka chat svadba... to, kad se legalizuje brak... pa svako pise drugim slovima... i onda maticar pita... ona kaze 'da'... i svaki gost te cat svadbe napise po koji virtuelni uzdah... 'jao'... 'eh'... 'urgh"... pa se posalje i neki smajli... i onda svi puste muziku sa svojih zvucnika... i veselo... tada, pred kraj... parovi pocnu da se izdvajaju u svoje privatne, virtuelne chat sobe, gde se vece zavrsava carobno...
A deca? Neće valjda ostati nerešeno pitanje... :(
 
cuj veza...slozila bih se sa nesto....ko da nije dovoljan problem otudjenje,poverenje i bliskost i kad je ziv covek pored tebe... mislim ako neko kamericu i gomilu smajlija naziva vezom alal mu vera :roll:
 
Moze li se veza preko neta nazvati pravom vezom? Ako moze, da li i za takvu vezu vaze ista pravila kao i za normalnu (prevara,ljubomora,osecanja) i koliko po vama ta veza moze potrajati bez pravih dodira,mirisa,ukusa :)...a ako ne,zasto ne?

Šta je prava veza, a šta "neprava", kriva, lažna...ovakva, onakva...to je diskutabilno...
neki ljudi (takvih ima i ovdje) vjeruju da se veza ne zove vezom dok ne padne sex...
veza je sve ono što dvoje ljudi kojih se to tiče smatraju vezom...
može da traje dugo, dok nekome ne dosadi
ili dok se ne sretnu uživo...
a onda će bude ili/ili...
ili slijedi nastavak ili se rasprši kao balon od sapunice...
i tako...
 
a, zamislite da to bude neka chat svadba... to, kad se legalizuje brak... pa svako pise drugim slovima... i onda maticar pita... ona kaze 'da'... i svaki gost te cat svadbe napise po koji virtuelni uzdah... 'jao'... 'eh'... 'urgh"... pa se posalje i neki smajli... i onda svi puste muziku sa svojih zvucnika... i veselo... tada, pred kraj... parovi pocnu da se izdvajaju u svoje privatne, virtuelne chat sobe, gde se vece zavrsava carobno...

...da i `cangrr`,`crash` kad se razbijaju flase i case :rotf:.....ajmo ljudi jos neko misljenje.....
 
A deca? Neće valjda ostati nerešeno pitanje... :(
sad bi ti morala da preciziras tvom rikanu na koju decu mislis... jel na onu vec rodjenu decu, sto se jure po satoru sa cepovima od piva, il' na onu koja su tek u planu? mislim... kralju... brejnstorming... i onda smislimo nesto pametno i licencu na to... i za par godina smo bogati i bez posla... sta ces lepse? y**** mi prase ako ne bi' kupio helikopter... pa nek' bude i nekretnina...
 
ma do k.ur ca svoga...veza je kad je ziv covek pored tebe, veza je i seks, veza je kad nekom mozes da dotaknes usne a ne posaljes :kiss: , veza je kad se probudis kraj nekog, kad se brines o nekom, kad mu skuvas caj i dones kad je bolestan, veze je kad zajedno lezite na travi gledate zvezde i pricate o smislu zivota, veza je kad s nekim podelis zadnju pavlaku iz frizidera i parce hleba, i zajedno podelite poslednju cigaretu...veza je kad nekog ne mozes da iskljucis tako sto iskljucis komp, vec stoicki se suocavas sa problemima...veza je kad iluzija postane stvarnost
a nekima je lepo da ostane iluzija...jer se previse plase stvarnosti
 
nazovimo to cime hocemo, vezom, nevezom, nebitan je naziv.
bitan je stepen bliskosti koji imas ili nemas s anekim.
a taj neko moze da bude u drugoj galaksiji, a da ti je blizak, jako jako blizak i da znas kako razmislja, kako oseca, i on to isto o tebi.
puka fizicka blizina ne znaci i bliskost dve osobe. taj mikrokosmos u nama ne zna za mlecni put niti daljinu od zvezda do zvezda.
nekad ti je neko tu, sa dodirom, s amirisom, sa pogledom, a opet, dalek, stran, nepoznat, nimalo blizak i nimalo tvoj.
ljudski um, ljudsko srce i ljudse emocije su najbezgranicniji od svih bezgranicnih stvari na ovom svetu. zato ga i ne treba stavljati i sputavati u bilo kakve ogranicenosti matematickim mernim jedinicama rastojanja. tu matematike nema. sve je etar....


Puka fizička blizina ne znači bliskost .... ali itekako doprinosi istoj. Možeš ti sa nekim da budeš jako blizak preko neta ... i da se razumeš ... i da se zaljubiš ... i zavoliš .... i osećaš .. i šta god .... ali kad se sretnete, presudna je fizička blizina i fizički doživljaj. Ne možemo baš zanemariti to.

Imala sam iskustva ovog tipa ... dugo sam na netu .... dešavalo se i da se sa nekim zbližim i da se virtuelno zaljubim ..... ali posle odredjenog vremena sve je nekako gubilo smisao, ako nije dolazilo do upoznavanja. A onda, upoznavanje nosi svoje breme ... suočavanje sa onim koga si držao na tronu ... doživljavanje istog .... Sreća ako ta hemija zaista zaživi ..... i totalni krah ako je taj ''mlečni put'' ostao tamo gde je i bio ....

Ne .. ja ipak to ne mogu nazvati vezom - koliko god duboka povezanost bila medju cyber partnerima.
 

Back
Top