Ponovo kreozan - u Obrenovcu

teqilasunrise

Primećen član
Poruka
585
Danas se dogodilo još jedno masovno trovanje kreozanom u Obrenovcu! Ovde je već bilo tema o lutalicama iz Obrenovca, tj jedan tata se dobro pomučio u objašnjenjima zbog čega treba poubijati sve lutalice! Obrenovac kao prigradska opština zaista ima problem sa lutalicama, ali se taj problem ne rešava ubistvom! Ionako šinteri stalno haraju i odvoze pse, tako da ih trenutno ima šest koji čekaju na eutanaziju u Ovči, ali je i to očigledno malo te se neko rešio da se poigra malo Boga! Prodaja ovog jakog otrova je kontrolisana i (trebala bi biti) ograničena, te nije tako nemoguće ući počiniocima u trag, naročito jer je u pitanju ogromna količina kojom su otrovani 8-9 pasa dok su drugi izbegli zamku! Nadam se da će ovih dana stići i fotografije,a zlurade komentatore ću preduhitriti i pobiti unapred njihove argumente "dete ili pas" time što je otrov bačen tik pored parkića gde se deca igraju, psi su ga morali razneti i na taj način kontaminirati okolnu travu! Da li je ubica o tome razmišljao?
Pozovimo nadležne da odreaguju! Recimo STOP kreozanu!
 
gde se prodaje kreozan?u apoteci ili gde?
lepo insoekcija da upadne u najblizu radnju i pretrese i nadje i u zatvor!pa nek se cesu posle dal ce da prodaju..
ako je neko toliko bolestan da odluci da baci otrov..nema sanse da ga odgovoris..stavice bilo koji drugi..treba se sunjati ,slihtati da se od ljudi sazna ko je to..e onda..samo mene pozovite!
 
Da li mislis da mozemo da se raspitamo u obliznjim apotekama da li prodaju kreozan i da li su ga skoro prodali u vecoj kolicini i kome ? Ima li sanse da dobijemo odgovore ? Ako dobijemo podatke, sta dalje sa njima ?

Ukoliko ne postoji stroga kontrola same prodaje i kolicine koja se uzima, to ce onda ko zna koliko njih raditi. Postoji li sansa zakonski nesto tu da se resi ili je mozda vec reseno ? Mislim na ogranicenje prodaje odredjenim licima, uzimanje licnih podataka kupcima, trazenje objasnjenja za kupovinu, ogranicenje kolicine i sl. Mozda mnogo trazim ili pronalazim toplu vodu...
 
Upravo zvala sledeci telefon:
CENTAR ZA INF. O LEKOVIMA - BEOGRAD, 011 243 5008.
Trazila inf. da li se po apotekama u kojima se prodaju lekovi za nas, dvonosce, prodaje i kreozan. Tip koji se javio - nikad cuo. Provericu jos na par mesta kada su u pitanju apoteke za "ljude". Moguce je da taj otrov prodaju poljoprivredne ili veterinarske apoteke.

Uzgred, kreozan se definise kao sta ? Otrov (ili nesto drugo) za sta tj. koga ? Da tacno znam kad pitam.
 
Vidim da ima puno ljudi spremnih za akciju. Predlazem da se povezete sa drustvom za zastitu zivotinja u Obrenovcu, pa da vidite kakva im je pomoc potrebna. Tanja MB je pomenula izmisljanje tople vode i tu je potpuno u pravu, mislim da bi vam kontakt sa ljudima iz Obrenovca koji su se bavili otrovanim psima pomogao u smislu da vi njima pomognete.
:lol:
 
Vidim da ima puno ljudi spremnih za akciju. Predlazem da se povezete sa drustvom za zastitu zivotinja u Obrenovcu, pa da vidite kakva im je pomoc potrebna. Tanja MB je pomenula izmisljanje tople vode i tu je potpuno u pravu, mislim da bi vam kontakt sa ljudima iz Obrenovca koji su se bavili otrovanim psima pomogao u smislu da vi njima pomognete.
:lol:

Od reci do akcije moze da bude dug put, ali deluje tako kao sto pises :).

Bez dovoljno cvrstih podataka (a deluje mi da fale) i bez dogovora/razgovora sa ljudima (pominjes obrenovacko drustvo za zastitu ziv) koji su sigurno bolje informisani jer se horor desava na njihovoj teritoriji, trenutno, namece se dosta pitanja bez odgovora. Bar meni.

Nadam se da ce neko od ljudi iz Obrenovca citati ovu temu, ukljuciti se, pojasniti dogadjaj i reci da li im treba saradnja, kakva i sa kim. Mozda tek tada treba da razmisljamo/delujemo detaljnije.
 
Nekad i sad
IMG_0003805x1023otrov-1-1.jpg

Ovaj članak je star tek nekoliko godina...

STA JE KREOZAN:
Reč je o smrtonosnom pesticidu, koji je najopasniji po decu.
Za zimsko prskanje na tržištu se mogu naći kreozan, galpar, oleo metion i oleo ultravet. Kreozan je nesistemični insekticid i akaricid sa kontaktnim i digestivnim delovanjem.
Nakon tretiranja ne sme se dozvoliti pristup životinjama i ljudima duži vremenski period, obzirom da su sredstva za zimsko prskanje otrovi iz druge grupe. Tretiranje obaviti pod punom zaštitnom opremom, a u cilju očuvanja životne sredine sredstvo se ne sme izlivati u kanalizaciju, deponije, septičke jame i tekuće vode, nego se zajedno sa ambalažom mora deponovati na deponije namenjene za prikupljanje materija ove vrste. Puštanje životinja u zonu koja je prskana se ne preporučuje u narednih 42 dana.
Otrovani psi, pre nego što umru u strašnim mukama,ovani psi, pre nego što umru u strašnim mukama, najpre povraćaju sadržaj drečavo žute boje, kakav je sam "kreozan", kao pasta, i to po parkovima i zelenim površinama gde se igraju deca.
Prema rečima načelnika Nacionalnog centra za kontrolu trovanja, ovaj pesticid veoma je opasan po ljude i već dve godine ga nema u slobodnoj prodaji. Reč je o jedinjenju, koje je ranije bilo dostupno svima, ali sada spada u prvu grupu otrova, čija se nabavka najrigoroznije kontroliše.

Simptomi

Kreozon može da se apsorbuje preko kože, udisanjem i preko usta. Smrtna doza za čoveka je 5-50 miligrama po kilogramu težine čoveka, što znači da su deca najugroženija. Osoba koja je otrovana kreozanom oseća muku i gađenje, zatim povraća, preznojava se, ima temperaturu višu od 42 stepena Cejzijusa, ubrzan rad srca i ubrzano disanje, grčeve i gubitak svesti.
U poljoprivredim apotekama kreozana nema u prodaji
od 2002-e jer je proizvodnja ovog pesticida zabranjena, a u prodaji se donedavno moglo pronaći samo ono što je ostalo u zalihama.:rtfm:
 
Poslednja izmena:
pa nece se smiriti dok se neko nesrecno dete ne bude otrovalo.
a i ako se otruje dete,vrlo je verovatno da cak ni tada nece prestati da bacaju otrov....
to su psihopate...
opste je poznato da je kreozan opasan i za decu i za ljude....za sav zivi svet.....i to ne sprecava monstrume da bacaju to......mislite li da bi se potresli za dete? bi djavola!!!
samo sto kada bi se dete otrovalo,trovach bi bio pronadjen u roku od par dana....a ovako ih ne pronadju jer im nije dovoljno stalo...a posle ce biti kasno .....bice kasno za to dete.....njega nece vratiti ta frka koja ce nastati....
ovako dok su samo psi,niko se ne potresa dovoljno......
 
Danas se dogodilo još jedno masovno trovanje kreozanom u Obrenovcu! Ovde je već bilo tema o lutalicama iz Obrenovca, tj jedan tata se dobro pomučio u objašnjenjima zbog čega treba poubijati sve lutalice! Obrenovac kao prigradska opština zaista ima problem sa lutalicama, ali se taj problem ne rešava ubistvom! Ionako šinteri stalno haraju i odvoze pse, tako da ih trenutno ima šest koji čekaju na eutanaziju u Ovči, ali je i to očigledno malo te se neko rešio da se poigra malo Boga! Prodaja ovog jakog otrova je kontrolisana i (trebala bi biti) ograničena, te nije tako nemoguće ući počiniocima u trag, naročito jer je u pitanju ogromna količina kojom su otrovani 8-9 pasa dok su drugi izbegli zamku! Nadam se da će ovih dana stići i fotografije,a zlurade komentatore ću preduhitriti i pobiti unapred njihove argumente "dete ili pas" time što je otrov bačen tik pored parkića gde se deca igraju, psi su ga morali razneti i na taj način kontaminirati okolnu travu! Da li je ubica o tome razmišljao?
Pozovimo nadležne da odreaguju! Recimo STOP kreozanu!


Da li se neko potrudio da izvuče te jadne pse iz Ovče ??!!
:dontunderstand:
 
Pišite ministru za zaštitu životne sredine, čovek se usresredio na auto-put, otrgnite ga malo, neka se zainteresuje za ovo. Ja sam im pre par nedelja pisala, još nisam dobila odgovor, ali je dobro da ih malo bombardujemo sa ovakvim stvarima, da posle ne bude nismo znali za taj problem, kad daleko bilo, neko dete nastrada. Evo juče u novinama stoji da zamenik gradonačelnika, mislim četvrtkom prima građane na čaj. Pa lepo da zakažemo tu čajanku...
 

Back
Top