da li biste zbog ljubavi promenili veru

Dzingis:
zamislite da ste u situaciji da ste sa devojkom ili deckom u vezi i da hocete da se vencate,ali niste iste vere a da biste se vencali sa njim(njom)u crkvi morate da promenite veru.Da li biste to uradili ili odustali od svoje velike ljubavi ili ziveti zajedno bez braka
POZ. :D

pa naslo bi se neko kompromisno resenje
naravno da se ne bih odrekao ljubavi
 
*Rea*:
Ne bih nikada bila sa deckom koji je druge vere. Nemam nista protiv ljudi koji nisu moje vere,mnogi od njih su mi dobri prijatelji.Ali jedno je druzenje a drugo zabavljanje i brak.
Znas li koliko toga mozes da propustis? Mislim... druga vera ne znaci i druga interesovanja... ne znam... Zrtvovati ljubav radi religije... nikad...
Jos ako si pravoslavac... krug ,,potencijalnih'' (kako odvratna rec :lol: ) muzeva je jos uzi, zar ne?...


~~~~~~~~~
Crying for me was never worth a tear, my lonely soul is only filled with fear...
 
Bleak WinterFullMoon:
Ana-Marija:
Nemam sta da menjam...Nisam krstena :lol:

Evo sad cemo i to srediti
OdricesliseSotoneisvihnjegovihporokaizlihdela?AaaaaaaaminDajevjecnaslavatvoja
zavjekvjekovaaaaaaaa
AAAAminokiselinamepecejerimamupalumisicjaaaaaazavjekvjekovaaaaaaa
dvoglas: aaaaaaaaaaaaaaaaaAAAAAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaa

to smo sredili



-Pop Krsman ima 2 zene-
Samo...kakve veze ima aminokiselina i upala misica?
 
Bleak WinterFullMoon:
Ana-Marija:
Nemam sta da menjam...Nisam krstena :lol:

Evo sad cemo i to srediti
OdricesliseSotoneisvihnjegovihporokaizlihdela?AaaaaaaaminDajevjecnaslavatvoja
zavjekvjekovaaaaaaaa
AAAAminokiselinamepecejerimamupalumisicjaaaaaazavjekvjekovaaaaaaa
dvoglas: aaaaaaaaaaaaaaaaaAAAAAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaa

to smo sredili



-Pop Krsman ima 2 zene-

i sad glavni deo: gospodi pomiluj,gospodi pomiluj,gospodipomiiiiiiiilluuuuuuuuuuuuuuuujjjj


p.s.probaj da se tusiras toplom pa hladnom vodom da ti prodje upala :wink:
 
Pa sad,ja nemoram puno da brinem oko toga s obzirom da se druzim najvise sa ljudima iste vere i nacionalnosti kao moje,ali da mi se to desi........
Mislim da nije tako lako promeniti veru,da bismo promenili veru nije potrebno samo da odemo do crkve i tamo obavimo vec poznati ritual,nego moramo da se sredimo sami sa sobom.Ja verujem u Boga,pravoslavne sam vere,i mislim da bi mi bilo veoma tesko da se toga odreknem.Probala bih da nadjem neko resenje,jednako dobro za oboje!
 
Bleak WinterFullMoon:
Ana-Marija:
Nemam sta da menjam...Nisam krstena :lol:

Evo sad cemo i to srediti
OdricesliseSotoneisvihnjegovihporokaizlihdela?AaaaaaaaminDajevjecnaslavatvoja
zavjekvjekovaaaaaaaa
AAAAminokiselinamepecejerimamupalumisicjaaaaaazavjekvjekovaaaaaaa
dvoglas: aaaaaaaaaaaaaaaaaAAAAAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaa

to smo sredili



-Pop Krsman ima 2 zene-
Sad ja,akao,treba da se prekrstim,a?U IME OCA,I SINA I SVETOGA DUHA-ENTER! :lol: :lol: :lol:
Sve,ali aminokiselina? :shock: :lol:
 
The Last Unicorn:
Bleak WinterFullMoon:
pa naslo bi se neko kompromisno resenje
naravno da se ne bih odrekao ljubavi

Ko bi rekao....ne delujes preterano romanticno.

tu recenicu sam ovde cuo (procitao) vise puta :lol:
pa ne mozes bas preko foruma zakljuciti dal je neko romantican ili ne,jer se ovde cesto izjave tumace u pogresnom kontextu...


-Mish beli srecju deli-
 
Iju, iju, gde upadoh... Ubice me ovi 'brzi linkovi' sa strane...

Ja verujem u nindza kornjace, ali bi bilo jako tesko naci mladu koja bi pristala da se venca u kanalizaciji New York-a... A bilo bi i tesko naci velikog mutiranog pacova - Splintera ;)

Salu na stranu, kakve veze ima vera s' ljubavlju??? Odrekli bi ste se ljubavi zarad 2000 i kusur godina stare bajke???

Sta ce vam moj crkva ako se resite da se ozenite/udate? Vencanje se obavlja u opstini, ne u crkvi!!!
 
Ja nisam krstena, ali se ipak smatram vernikom.
Razmisljala sam o tome mnogo puta. I ne, ne bih se odrekla svoje vere ni zbog cega. Ustvari, ako cete iskreno, nisam ni bas neki veliki vernik, ne postim sedam nedelja pred Uskrs i Bozic (seeeedam nedelja??? :shock: sedam dugih nedelja bez sira i jogurta :D :?: )... ali ne bih je zamenila.
Kao sto je neko rekao, naslo bi se kompromisno resenje. Uostalom, zasto bih morala da je promenim? Dovoljno je da se venca u opstini (iako bih volela i u crkvi, ali to je neka druga prica) i... to je to. Ne vidim zasto bi mi neko postavio ultimatum: ja ili pravoslavlje. Taj neko verovatno ne bi ni zavredio da o njegovom ultimatumu razmisljam.
Inace, nemam predrasuda i mogu savrseno dobro da se slazem i s Hrvatom, Muslimanom, Kinezom etc. sto je ustvari savrseno logicno. I jos nesto, naravno da mi ne bi smetalo - pod pretpostavkom da mogu i dalje slobodno da ispovedam svoju veru - da se udam za nekog ko nije Srbin. Pa mislim, na svetu ima sest milijardi ljudi, da ogranicim izbor na tri milijarde :D , pa da ga jos ogranicimo na dve, najmanje jednu i po (onaj ostatak su dede i deca :D ), otkud mi uopste pravo da razmisljam o tome kako jedan od njih, ili dva, ili pet (zavisno od toga koliko puta zelim da se udam :) ) moraju biti Srbi. Ograniciti se na milijardu i po je OK, ali na par miliona??? No, fanx.
 

Back
Top