DA LI STE ZA RAVNOPRAVNOST MEDJU POLOVIMA???

Ne, nisam za ravnopravnost među polovima, jer mislim da to kog ste pola uopšte ne određuje koliko vredite. Svačija vrednost je individualna i to nema veze sa polom. S druge strane, ja ne želim da se borim za ženska prava samo zato što sam žensko, to mi opasno smrdi na sektašenje, pripadnost političkim partijama, navijačima ovog ili onog tima.
Diskriminaciju zbog pola sam doživela samo jednom za ovih 35 godina i to od jednog balavandera s kojim sam trenirala veslanje pre 15 godina,ali to smatram problemom koji se rešava jedan na jedan.
Ubeđena sam da ima mnogo muškaraca i žena sa kojima ne mogu da budem ravnopravna jer su pametniji i sposobniji od mene.U krajnjem slučaju ja ni ne želim da budem ravnopravna ni sa svojim mužem jer je on mlađi, snažniji i bolje se razume u elektroniku i mašinstvo i samim tim treba da u tim oblastima da mnogo više nego ja. Prednost toga je da sam ja rasterećena briga oko građevinskih radova ,popravke automobila, kućnih aparata i sl, a on rasterećen od organizacije obroka, dečijih sportova i drugih aktivnosti, godišnjih odmora, brige oko finansija...
 
ok,slazem se sa tim da su muskarci sposobniji za elektroniku i ta cuda,ali ima i devojaka(ja znam jednu)koje rasturaju iste te poslove,neke cak to rade i bolje od muskaraca...zar ti zaista smatras da postoji posao koji zena ne moze da obavi,a muskarac moze???ni ja se ne zalazem za ravnopravnost zato sto sam zensko vec zato sto smatram da je to ispravno,i to je neki moj stav...al ni tvoj stav nije los,ima tu i istine
***ovo se sve odnosilo na apotekarku(valjda nisam pogresil nick:))***
Pozdrav
 
GagaCarica:
ok,slazem se sa tim da su muskarci sposobniji za elektroniku i ta cuda,ali ima i devojaka(ja znam jednu)koje rasturaju iste te poslove,neke cak to rade i bolje od muskaraca...zar ti zaista smatras da postoji posao koji zena ne moze da obavi,a muskarac moze???ni ja se ne zalazem za ravnopravnost zato sto sam zensko vec zato sto smatram da je to ispravno,i to je neki moj stav...al ni tvoj stav nije los,ima tu i istine
***ovo se sve odnosilo na apotekarku(valjda nisam pogresil nick:))***
Pozdrav

Pozdravljam te, dobra ti je tema.
Naravno da postoje žene koje rade mnoge poslove bolje od muškaraca, a i obratno, i ne bih se ponavljala, mislim da to nije stvar pola već sposobnosti.Možda može da se napravi par generalizacija(recimo moj instruktor vožnje mi je rekao da mu je lakše da obučava žene jer one slušaju uputstva i ne k*rče se,i vaspitačica u vrtiću kaže da bi više volela da ima grupu od 20 devojčica nego 5 dečaka)ali stoji da sam ja protiv SSSR modela gde je dokaz ravnopravnosti to što žene rade i u rudniku.
Pazi kad mi ne pada na pamet da budem tako emancipovana....
ps:u poslovniku državne firme u kojoj radi moj muž stoji da samo muškarci mogu da rade jedan određen posao i ti nije diskriminacija jer je posao težak, zahteva česta i iznenadna putovanja i često nehigijenske uslove rada po terenima(ja se za taj posao ne bih otimala)
 
GagaCarica:
joj studente sad kad spomenu radove u gradjevini-kao ti su gradjevinski fakultet pa je to bozje slovo..joooj
e snezana,nije li ti rekao da je on na turizmu(studira)...epa laze ko ker
ej,Sneskice,ajde objasni neke stvarcice ovoj "maloj" Gagani,o lazima i istinama.sad,to sto sam je malo slagao i rekao da sam gradjevinski fax,umesto turizma,nju pogodilo kao da sam je prevario sa najboljom drugaricom!jeste glup primer,ali joj reci da se ne ljuti zbog gluposti,zbog nje,trebace joj.ako sam ja morao biti "zrtveno jagnje" neka bude.bolje i sada da shvati neke stvari,nego kasnije, kada za to bude kasno. SVE ZA GAGU!!!
 
mislio sam da me podrzis,a ne jos vise da me pokopas.ako ce i moj muski ego morati da plati za mir,neka bude tako!sad stvarno vise ne znam sta i gde da kazem.poslao sam joj i mail,i priv.poruku(vise komada),a ako ni to nije dovoljno,dizem ruke.kriv jesam,i platicu veliku cenu za malu glupost.sto kaze Djole Balasevic:"...da sam kaput sa dva lica,da sam gosp`n propalica obicna...nije ni prva ni zadnja sto se udala..."
ne znam zasto sam vam ovo napisao,jednostavno mi palo na pamet,a ne skodi.a cim ne skodi....dalje znate i sami :(
 
Postoji toliko uspesnih zena u nasoj okolini koje dokazuju da pol nije prepreka u postizanju svojih ciljeva ukoliko ste dovoljno pametni i sposobni da ih postignete...

Ravnopravnost u braku mi nije jasna? Da li to znaci da muskarci treba da radjaju decu?
Nek svako radi ono sto najbolje ume i sve ce biti u redu...

I da... obozavam sto sam zensko i nikad mi to ni u cemu nije smetalo, naprotiv :wink:
 
Zene i muskarci nikad nece biti ravnopravni u potpunosti jer su zene fizicki slabije i ne mogu ma koliko htele uraditi mnostvo stvari koje muskarci mogu. Kad smo krecili stan prosle godine sta mislite ko je pomerao regale i ostale poprilicno teske stvari? Pa naravno da ne ja negomoj muz. Zar ocekujete da ikada budemo ravnopravne u tome sa njima? Ja mislim da realne osnove za to nema. Drugo, zar mislite da ce se zene ikad baciti na popravku kola, kucnih el. aparata i slicno? Tesko! Ima nas koje to umemo ali neverovatno mali broj. Mi smo fine, nezne, sa gomilom kremica i sminke na sebi i cak iako mi ustvari mozemo nauciti da popravljamo sve te stvari ipak cemo to ostaviti muskarcima jer nam je draze da se mazemo kremicama nego auto-uljem i slicno. A da li ce muskarci ikad postati ravnopravni sa zenama i radjati decu i imati mesecne cikluse. Vrlo tesko! A nimi zene necemo u vojsku, svakako! Kad bismo postale ravnopravne sa njima i nas bi docekala ta vojska. Ajde zene izjasnite se, zelite li i vi na odsluzenje vojnog roka? Fuj! Bljak! Grozno! Nikada! Mesecima bez normalne hrane, kupanje jednom do dva puta nedeljno, patrole po 15km dnevno - pesacenje, u onim odvratnkim cizmama....
Mozemo biti ravnopravni u intelektualnim poslovima a i onda je sve to stvar pojedinca, ko je koliko inteligentan i da li moze da obavlja odredjen poso bez obzira jeli muskoili zensko. Mogu kucni poslovi da se dele ukoliko par zivi u stanu. Kad je kuca u pitanju tu jos i ima posla za muskarca ali u stanu i ne toliko. Vecina spava, cita novine i gleda tv, filmove, utakmice dok zena rinta po kuci. Ali za to su zene same krive jer su od samog starta razmazile svoje muzeve. One zene koje od pocetka podelw kucne poslove sa svojim muzevima, verujem da nemaju takve misli tipa kako da postanu ravnopravne sa njima.
 
oprosti devojko, ali meni je interesantnije da sklapam kompjutere nego da se mazem kremicama....
zasto svoje iskustvo prenosis na sve zene? opet generalizacije....
i jako bih volela da naucim da popravljam kola. da ne bih morala da tapkam i cekam da to neki snazni muskarac uradi za mene.
 
anakin:
oprosti devojko, ali meni je interesantnije da sklapam kompjutere nego da se mazem kremicama....
zasto svoje iskustvo prenosis na sve zene? opet generalizacije....
i jako bih volela da naucim da popravljam kola. da ne bih morala da tapkam i cekam da to neki snazni muskarac uradi za mene.
Ma nije generalizacija:) Rekoh da ima nas zena koje umemo da radimo i takve stvari ali veoma mali broj je takvih. Ali ruku na srce vecini devojaka je prioritetna zanimacija doterivanje kose, lica, tela, bla bla. Ja sam upravo jedna od onih koja se ne maze kremicama. Ne znam da li sam do sad stavila ikakvu kremu na lice vise od 5-6 puta. Doduse nemam ni potrebe, ok mi je lice. Moja prica nije imala za cilj naglasavanje zenskog oterivanja, nego da GENERALNO zene i muskarci nikad nece biti ravnopravni, jer jednostavno to je tako. Izuzeci i u jednom i u drugom polu postoje naravno. Cak nisu ni sve zene medju sobom ravnopravne, kao ni svi muskarci medjusobno. To je jednostavno nemoguce. Nismo ravnopravni svi ni fizicki, ni intelektualno, nemamo svi istih afiniteta ni mogucnosti ni talenta. Kazem da to nije slucaj cak ni medju pripadnicima istog pola.
Ali evo ti i jos jedan primer: zene bi da budu ravnopravne sa muskarcima a i dalje zahtevaju od njih da budu dzentlmeni i kavaljeri i da nas izvode na romanticnu veceru, otvaraju vrata od kola (redak primer doduse), da nam dohvate nesto sa gornje police, da vuku nesto tesko umesto nas (pa makar to bila obicna kesa u kojoj se nalazi 2 litra soka) i sl.
Ovo nije generalizacija, ali kad malo bolje pogledas u vecini slucajeva je upravo tako. Cast izuzecima.
 

Back
Top