"Romantic caffe"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo mene, nato...
romantična dušo...
ja sam tebe uvek (po)sluš'o...

žurim, hitam,
da rimu iskuckam,
dok pivo pijuckam...

...
elefant.gif
...
 
Bila je to setnja izmedju sna i jave... tvoje divne oci zelene, tako sjajne, izgubljene u svetlima Pariza ja ih trazim... ali na kraju ostaju same, moje plave, izgubljene oci, glume da su sretne ali placu u noci.
Stajali smo ispred Ajfelovog tornja i tvoje lice je dobilo onaj izraz kao da je pred nama neka avantura, gledas me kao sretno dete, ne vidis da sprema se bura, a u meni osecam, nesto se kuva, ne mogu da odbijem tvoj sretni pogled i podizem glavu, gledam gore vrh divnog tornja, tiho me zove. Ti me uzimas za ruku i vodis uz stepenice, tako visoko, ja zbunjeno gledam, ponor ispod izgleda tako duboko, moje lice se grci, govorim ti da plasim se.
Ludice moja, kazes mi ne brini sve je ok, ja sam tu ne misli o zlu, uzivaj u povetarcu i samo prati moju ruku ja uvek bicu tu... Nesto nije uredu, moje srce to oseca, desice se nesto lose, predosecam. Grlo me pece i ja vise ne mogu da govorim, tiho sapucem, stani!
A ti nista vise ne govoris, drzis moju ruku i vuces me do vrha, moje srce lupa, pucice kao kapljica krha.

Podizem noge, stepenicama penjem se, ti stajes i opet smejes se, u daljini sivi oblaci ispunjavaju vedro nebo, Meseca nema i ja opet plasim se medo. Ti i dalje smejes se i stajes na ivicu ograde velicanstvenog tornja ja govorim ne molim te nemoj, slusaj ja VOLIM TE MOLIM TE NEMOJ, ali vec je kasno tvoj lik je nestao iz mog vida, ja polako padam, moje srce se kida.Ti nestao si.... da se smejes prestao si.

Vristeci, ja budim se iz sna, grlim svoga medu kao devojcica mala i lomim se, bojim se, jutro cekam za tebe u mraku molim se....

Natasa
 
gledam te...al strah me prici
I kazem ti nesto...al strah me otkriti svoje prave misli
I grlim te...al strah me da je sve lazno...da ces otici
I ljubim te...al strah me...da se u tvojim poljubcima necu izgubiti
I tu smo...zajedno...jedno pored drugog...al strah me
I tu smo...ti pripadas meni...ja pripadam tebi...al strah me

Ne zelim osjecati bol koju sam osjecala prije...strah me te boli...jer bol boli...ah,kako boli...ne zelim osjecati bol koju sam osjecala prije...strah me...strah...

Ja sam prije svega covjek...cuj;imam srce...da,imam ga...zar ga ne cujes kako kuca i kako govori ljupke rijeci....cuj;imam dusu...da,imam je...zar ne vidis tugu u mojim ocima,zar ne vidis tu suzu koja se bori da ne sklizne na moje obraze...cuj; imam tijelo...tijelo koje ne volim i prema kojem sam gruba...ali zato ti treba da se prema njemu odnosis njezno i brizljivo...cuj;imam i razum...zar ne vidis da mi drhti glas kad ti zborim...jer govorim nesto protiv moga srca...ali znam da je tako bolje...znas i ti...znamo da ne ide onako kako bi nasi osjecaji to zeljeli...cuj,vidi me prije svega kao covjeka...covjek sam srcem,dusom,tijelom i razumom...pa onda me pogledaj kao zenu,djevojku,djevojcicu...mozda onda shvatis...
 
Bio je to hladan zimski dan, tmuran i tuzan sasvim prikladan za raspolozenje koje je vladalo tada.
Bilo je to vreme rata, kada ljudski pogledi bili su ispunjeni strahom, porodice su brinule i cekale vesti, spisak nestalih u akciji visio je na zidu, ispisana imena i hrabra lica stajala su tamo i kako vreme je prolazilo imena bivala su precrtavana a slike nestajale....olaksanje nastajalo je suze dolazile su.....

Pre tacno mesec dana od tog tmurnog dana porodici Petrovic u kasne sate pokucao je neko, svi se dobro secaju da kisa padala je, i da vetar sve nosio je preko krovova kuca i zavrsavalo daleko. Lose vesti nosio je glasnik to vece, hrabri vojnik Petrovic nestao je i niko ne zna gde je, ostrim glasom rekao je komandir gledavsi u tuzne iscrpljene oci stare majke. Pazljivo je birao reci i trudio se da ne zaplace gledavsi taj strasni prizor bez zvuka. Kako da mirno saopsti ovakve vesti, kako da ostane cvrst kad je i sam pri kraj svesti, kako reci porodici da nista ne zna se?

Kuca porodice Petrovic bila je skromna i mala, i videlo se da tu ne boravi cesto gozba, kuca je bila mala, ali naseljavala su je lica mnoga, komandir je gledao naokolo i proucavao lica ukucana, video je bol, tugu, strepnju i strah.... odjednom uhvatio je pogled male devojcice sto sedi u majcinom krilu, njene oci, krupne, bolje lesnika, bile su posvecene vojniku. U tom pogledau bilo je nade i smeha, decijih snova bez ikakvog greha, ali kada cula je da tatino ime klizi sa njegovih usana i odbija se o zidove.... mala devojcica leprsave kose znala je, predosecala je da nesto nije uredu i cvrsto je u zagrljaju drzala svog medu.....
Dok bombe padaju naokolo izazivaju munje po nebu....devojcica od 4 leta gleda gore, moli se Bogu da njen tatica bude uredu.

Vracam se tom tmurnom danu kada kobne vesti su stigle, kada ime Petrovic na zidu vise bilo nije, njegovo telo je nadjeno, rekli su da u zasedu je upao, zimsko jutro njegovo lice je kupalo.

Sahrana je bila i mnoga lica bila su tu, u prvim redovima porodica drzali su se zajedno i u dobru i u zlu. I hrabra vojska boravila je tu, na naredbu komandira ispaljivali su hitce u cast palog vojnika tuzno pevale su ptice...

Ozaloscena udovica pored groba klecala je, niko nije reagovao iako i njihova dusa jednako jecala je...
U njenoj blizini bila je i devojcica mala, drzala je svog medu i secala se lepih dana, kada njen tata je drzao i zbog malih nestasluka pogledom grdio. Njena tetka drzala je u narucju i cvrsto je zagrlila kad poceli su pucnji ali ona nije se plasila, za nju su to bili samo prazni zvuci. Kada sve zavrsilo je ona postavila je pitanje: Zasto tamo su zakopali tatu, zar hladno nece mu biti... Tetka je trenutak cutala, zatim pocela suze liti...

Ubrzo devojcica izmigoljila se iz narucja do svoje majke nekoliko lakih koraka protrcala je, ali nije sasvim prisla majci... ni dotakla je nije.... gledala je naokolo tuzno i pustila nju suze da lije.....dok njena suza iz oka boje lesnika pravu tugu krije....


Natasa
 
Kad vec neko spomenu Novi Sad...
Ima tamo na N Naselju ,jedno sokace ...jedna mala ulicica napravljena od zgrada, nekako je bila simpaticna za sve stanovnike pa su joj dali i nadimak Tozino Sokace....e bas tu ,u tom sokacetu sam ostavio sve sto sam imao dati i to stoji rasuto uz bankine,ulaze ....jer sam joj obecao da cu se vratiti ,kad tad po nju,onako bas seljacki u belom mercedesu...
Sigurno je ostao i neki grafit pisan kredom (uvek smo bili fini )po zidu njene zgrade jer smo mislili ,ako zapisemo, reci ce biti jace....
Nisam zalazio dugo tamo ,strah me je njenog prozora koji gleda u kafanicu u kojoj sam je cekao iz koje osmatrao,iz koje planirao kako cemo imati srece i kupiti auto i otici negde,jeo leblebije...Zivela je na drugom spratu i imala laste na zavesi,imao sam crni kaput od dede i vecito cigaretu ustima...i imali smo nas,i te laste i snove ...Hej kako se samo smejala ...i imala je ime cveta i prezime crne ptice...
Ona se odselila,prozori su ostali prazni,ja sam stekao odlican posao ,lepu platu ,kucu sa dvoristem i kera,jedan veliki orah,poceo da uzgajam ruze,ozenio se ,dobio sina, kupio belog mercedesa....A ono sto sam imao nikad nisam dobio ,i gazi me to sokace i ne prodje dan da ne pomislim na nju....i pogledam taj mercedes i onda shvatim da je proslo 13 godina da ne znam gde je s kim je kako je....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top