"Romantic caffe"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
prelepo...romanticno...:heart:

f8ea86b7e8.gif
 
Hej ti mala moderatorko, aj mi reci sreće ti dal je ovo romantično što ću ti sad ispričati, ja ne umem da sklepam stihove, stara škola šta ćeš, u moje vreme nije baš bilo puno romantike, šalim se naravno, ali čuj ovo.
Pre neki dan sam upoznala jedan bračni par, onako, nije bitan povod, žena pedeset i neku, kasnije sam čula da je veoma bolesna, naravno nisam pitala šta je u pitanju, inače, kost i koža, izmoždena, izgleda starije od sopstvene babe, a muž, par godina stariji, ali bogo moj, kao stariji brat, brace Klunija, za stolom nas bilo 6-7 parova od tri banke pa do pet, sve smo balavile ko da nikad muško videle nismo.
Povela se priča gde i kako se ko od parova upoznao, on ispriča kako je slučajno bio u našem gradu, video je kao maturantkinju i za dve nedelje su se i venčali.
Na to će ona pomalo stidljivo, svesna valjda svog jadnog izgleda i naših gladnih pogleda: pa sigurna sam da si se od tada milon puta pokajao, a braca Kluni stariji, pogleda je onako kako svaka žena sanja da je pogleda NJEN Kluni i kaže: da se još tri puta rodim i živim životom kralja, ništa mi to ne bi vredelo kada ti ne bi bila pored mene.
Pa šta reći, ona ispade nekako i najmlađa i najlepša, a mi ostale navalismo na večeru usput joj zavideći, i stideći se naravno.:rumenko::rumenko::rumenko:

Missim... suze mi podjose, mame mi... Pazi kad ga obozavam! A jel od reci do reci sve tacno? Ma i ako si izmislila, izmislila si za medalju!
 
Missim... suze mi podjose, mame mi... Pazi kad ga obozavam! A jel od reci do reci sve tacno? Ma i ako si izmislila, izmislila si za medalju!

Pa vidi curo, nisam bre za pare pisala, a nisam pisala ni o sebi, pa da tu sad nešto izmišljam ili se kao hvališem.
Žena je u svakom pogledu anđeo veruj mi, pisala sam samo o prvih sat vremena poznanstva, pre ih nisam znala, i da, sigurna sam da su se i ostale gospe kao i ja kasnije preispitivale koliko vredimo i da li baš svaka žena zaslužuje matorog Klunija, a muški, pa, celo veče su bili prilično kao popišani, i sve su nešto krili poglede od svojih boljih polovina.
 
Tatua tvojih da nije,
ne bi bilo neba u
slepom našem, romantičnom stanu.

Minića tvojih da nema,
zidovi ne bi nikad
iz očiju nestajali.

Noktiju nadograđenih da nije
vrbe ne bi nikad
nežne preko praga prešle

Mačkice tvoje da nije
Sunce ne bi nikad
U snu našem prenoćilo.

Vasko Popa !
Prepravljaš mu pesmu..."očiju tvojih da nije ne bi bilo svetla u ovom našem stanu"
 
Pa vidi curo, nisam bre za pare pisala, a nisam pisala ni o sebi, pa da tu sad nešto izmišljam ili se kao hvališem.
Žena je u svakom pogledu anđeo veruj mi, pisala sam samo o prvih sat vremena poznanstva, pre ih nisam znala, i da, sigurna sam da su se i ostale gospe kao i ja kasnije preispitivale koliko vredimo i da li baš svaka žena zaslužuje matorog Klunija, a muški, pa, celo veče su bili prilično kao popišani, i sve su nešto krili poglede od svojih boljih polovina.
Nemoj da joj zameriš, Dragice, ona je dugo bila moderatorka na Romantici, kasnije je evoluirlala u supermoderatorku u čitavom Krstarovu, a to je stresan i veoma odgovoran posao, koji baš ume da ošamuti čoveka. Znaš, naša Lilu još uvek nije u stanju da jasno i odlučno razlikuje fikciju od stvarnosti, opsednuta je poetskim, proganjana lirskim a privržena činjeničnom. Simpatičan događaj koji si ti opisala u svom tekstu, pomalo ju je zbunio, pomalo ošamutio, ali je u svakom slučaju oduševio. To ju je i ponukalo da ovako ostrašćena učestvuje u odgonetavanju smisla tvog slatkog tekstića. U nadi da se nećeš ljutiti na našu slatku Lilu, srdačno te pozdravljam. :)
 
Nemoj da joj zameriš, Dragice, ona je dugo bila moderatorka na Romantici, kasnije je evoluirlala u supermoderatorku u čitavom Krstarovu, a to je stresan i veoma odgovoran posao, koji baš ume da ošamuti čoveka. Znaš, naša Lilu još uvek nije u stanju da jasno i odlučno razlikuje fikciju od stvarnosti, opsednuta je poetskim, proganjana lirskim a privržena činjeničnom. Simpatičan događaj koji si ti opisala u svom tekstu, pomalo ju je zbunio, pomalo ošamutio, ali je u svakom slučaju oduševio. To ju je i ponukalo da ovako ostrašćena učestvuje u odgonetavanju smisla tvog slatkog tekstića. U nadi da se nećeš ljutiti na našu slatku Lilu, srdačno te pozdravljam. :)

Nemoj tako kojote, ne budi baš kojot majku mu.
Nemam pojma ko je i gde je i šta je Lilu do sada radila po Krsti, ja nekako osetila da je cura iskrena, a ti baš onako zavučeš čini mi se na kvarno, mislim:sladak tekstić, pa 'ebi ga, ja lepo rekoh da niti sam romantična, niti umem da poeziju nit' pišem, nit' citiram, samo pišem ono što vidim, osećam i čujem.
Uh, baš si me uvredio, sladak tekstić, pa što misliš da je tvoje pisanije, no slatki tekstići, ja sam bar pisala ono što sam videla, ipak je bilo stvarno, a ne neka tamo slatka poezija, iliti sladak tekstić, 'ebi ga:think::think::think:
 
Šta čovek lepše, od ovoga, može poželeti? Romantično jutarnje kikotanje.

Jutarnja tišina, mir, cigareta, kafica, stari znanci, novi likovi, romantično ćaskanje,
pristojan vokabular... I sve to lepo zapakovano, sa sve mašnicom...
Kao da dobih poklon za rođendan...mmm...:D:lol::D

Divno!
 
Лепо, лепо, овде још увек има романтичара, а ја мислила да је романтизам остао у 19. веку! Браво, само наставите тако! Јест, неки кажу "од снова се не живи", али човек мора имати снове, тако лакше подноси ружну стварност!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top