Обрад Кесић: За Србију у ЕУ услов признање Косова

Poruka
19.903
Kesić: Za Srbiju u EU uslov priznavanje Kosova

Autor: Beta | 23.09.2008. - 12:30

Politički analitičar iz Vašingtona Obrad Kesić izjavio je danas da će Srbija biti uslovljena priznavanjem nezavisnosti Kosova i Metohije da bi se pridružila Evropskoj uniji.

"Danas to neki strani političari govore indirektno, a neki direktno navode taj uslov ukoliko želimo u EU", kazao je Kesić za radio B92.

Prema njegovim rečima, odluka Međunarodnog suda o jednostranom proglašenju nezavisnosti Kosova koja bi bila pozitivna po Srbiju ne bi uticala na stav SAD o tom pitanju.
"Amerika ne priznaje nadležnost Međunarodnog suda i ne bismo mnogo dobili tom odlukom. Sadašnja situacija u odnosu Srbije i Amerike je nenormalna i napeta", ocenio je Kesić.
On je dodao da je pitanje nezavisnosti Kosova opasno, kao i da Srbija podnošenjem zahteva da Međunarodni sud o tome da mišljenje "igra igru, jer da hoće nešto konkretno da uradi, tužila bi Holandiju i Belgiju".
Prema mišljenju Kesića, u ovom momentu su mogući pregovori Srba i Albanaca o nekim pitanjima, ali ne i o statusu Kosova.
http://www.blic.co.yu/politika.php?id=58043
********************
Кад ово прича про-западни и про-жути аналитичар,онда само луд није у стању да ово схвати.
 
Politički analitičar iz Vašingtona Obrad Kesić izjavio je danas da će Srbija biti uslovljena priznavanjem nezavisnosti Kosova i Metohije da bi se pridružila Evropskoj uniji.
danas izjavio a znalo se pre potopa.i sta ce se desiti ako priznamo?:confused:
posle ce traziti da priznamo vojvodinu,sandzak...bla,bla...etc
i onda ce se raspasti eu:D
 
Dok to nama budu govorili Kesic, Holbruk i ostali Americani, umesto samih Jevropljana, ja u to ne verujem.

E pa dobro onda izvoli:

Sarkozi: Srbija u EU samo ako ispoštuje nezavisnost Kosova
Blic 14.12.2007 20:18

Francuski predsednik Nikola Sarkozi izjavio je danas da Evropa mora poslati pozitivan signal Srbiji, ali da se Beograd može pridružiti EU samo ako zadovolji sve uslove i ako ispoštuje nezavisnost Kosova.

Valjda sad verujes?
 
A tadic imalobi?
Shta lobiraju?:mrgreen:
Zashto je onda SAD bila uzdrzana na ovom glasanju?

tadic ima neki tamo lobi kokus hokus pokus kako se to vec zove i clan tog njegovog lobija je obrad kesic. obrad kesic zivi u washingtonu i ima kontakte sa njihovim diplomatama i kad ti on kaze da srbija nece moci u EU bez da prizna nezavisno kosovo onda budi siguran da tako jeste. covek jeste da naginje na demokratsku opciju ali je objektivan do sada bio u sagledavanju cinjenica. nije lagao i mazao kao sto to rade tadic i djelic.
 
tadic ima neki tamo lobi kokus hokus pokus kako se to vec zove i clan tog njegovog lobija je obrad kesic. obrad kesic zivi u washingtonu i ima kontakte sa njihovim diplomatama i kad ti on kaze da srbija nece moci u EU bez da prizna nezavisno kosovo onda budi siguran da tako jeste. covek jeste da naginje na demokratsku opciju ali je objektivan do sada bio u sagledavanju cinjenica. nije lagao i mazao kao sto to rade tadic i djelic.

Да.
Постоје два пута за Србију коју су они одредили.
Први је да Србију увуку у ЕУ под условом признања Космета.
Уколико то Србија одбије(а,одбиће),други пут је да се Србија у потпуности дезинтзегрише и разбије.
 
E pa dobro onda izvoli:

Sarkozi: Srbija u EU samo ako ispoštuje nezavisnost Kosova
Blic 14.12.2007 20:18

Francuski predsednik Nikola Sarkozi izjavio je danas da Evropa mora poslati pozitivan signal Srbiji, ali da se Beograd može pridružiti EU samo ako zadovolji sve uslove i ako ispoštuje nezavisnost Kosova.

Valjda sad verujes?
OK, ali ni Sarkozi ne drzi nikakvu funkciju u EU, a ova njegov stav po ovom pitanju je dijametralno suprotan onima koji drze (Ren, Solana, itd...).

Uostalom, predsednik drzave je rekao da u slucaju da takav uslov bude postavljen, Evropljanima ce biti receno da EU mogu da nabiju u doope, tako da ne znam oko cega se nervirate.
 
OK, ali ni Sarkozi ne drzi nikakvu funkciju u EU, a ova njegov stav po ovom pitanju je dijametralno suprotan onima koji drze (Ren, Solana, itd...).

Uostalom, predsednik drzave je rekao da u slucaju da takav uslov bude postavljen, Evropljanima ce biti receno da EU mogu da nabiju u doope, tako da ne znam oko cega se nervirate.

Ја не знам шта причаш ти?
Јел` ти знаш да свака чланица има право вета на приступ нових?
Француска је једна од водећих чланица,а Саркози њен председник.:)
 
Ја не знам шта причаш ти?
Јел` ти знаш да свака чланица има право вета на приступ нових?
Француска је једна од водећих чланица,а Саркози њен председник.:)
Pa nek' lupe veto, hebe mi se. Samo, ovde pokusava da se predstavi kako je to zvanican stav EU, a to nije tako.
 
Pa nek' lupe veto, hebe mi se. Samo, ovde pokusava da se predstavi kako je to zvanican stav EU, a to nije tako.

Ne nego si ti pokusao da predstavis da Kesicev stav ne deli niko od evropljana

Dok to nama budu govorili Kesic, Holbruk i ostali Americani, umesto samih Jevropljana, ja u to ne verujem.


pa ti je sad krivo sto si ekspresno demantovan.
 
OK, ali ni Sarkozi ne drzi nikakvu funkciju u EU, a ova njegov stav po ovom pitanju je dijametralno suprotan onima koji drze (Ren, Solana, itd...).

Uostalom, predsednik drzave je rekao da u slucaju da takav uslov bude postavljen, Evropljanima ce biti receno da EU mogu da nabiju u doope, tako da ne znam oko cega se nervirate.

za tvoju informaciju sarkozi je predsednik jedne od 3 glavne EU drzave i dovoljno je da 1 blokira ulazak srbije u EU i da trazi priznavanje nezavisnosti kosova pa da od toga nema nista.
 
za tvoju informaciju sarkozi je predsednik jedne od 3 glavne EU drzave i dovoljno je da 1 blokira ulazak srbije u EU i da trazi priznavanje nezavisnosti kosova pa da od toga nema nista.
Od cega nema nista? Od srpskog priznanja Kosova? Ako je tako, slazem se.

A vladajuca garnitura u Francuskoj moze i da se promeni, a verovatno i hoce dok mi pristignemo za clanstvo.
 
Pa i ne deli ga niko od zvanicnika EU. A Sarkozi to nije.


Na granici sam suza, ja tebi da kazem...

ti decko bre nemas pojma kako funkcionisu stvari u EU. Ti zvanicnici EU solana i ren ne odlucuju bukvalno nista. oni su obicni apartcici... odlucuju zemlje clanice EU i njihove vlade i predsednici u zavisnosti kakav parlamentarni sistem imaju.

Znaci odlucuje Francuska i svaka druga pojedinacna drzava EU da li Srbija moze u EU i pod kojim uslovima a Solana i Ren tu samo sprovode ono sto im ovi odrede.
 
Pa nek' lupe veto, hebe mi se. Samo, ovde pokusava da se predstavi kako je to zvanican stav EU, a to nije tako.

Није јавно изречен.У томе је разлика.
То има свој циљ зашто је то тако.Ако би сад то јавни изнели,како би спроводили даље планове у Србији?Како би нашли оправдање за папазјанију и манипулацију коју изводе са ССП-ом(који фактички за нас не постоји) да би нам сје*али царине и до балчака отежали и овако крхку производњу?
 
Od cega nema nista? Od srpskog priznanja Kosova? Ako je tako, slazem se.

A vladajuca garnitura u Francuskoj moze i da se promeni, a verovatno i hoce dok mi pristignemo za clanstvo.

obecanje ludom radovanje.

nada poslednja umire.

tako smo se nadali da ce kad dodje bush da se promeni politika prema srbiji a ko sto smo videli ostala je ista.

i u francuskoj se promenilo par vlada razlicitih al je politika prema srbiji ostala ista tako da od toga sto ti mislis - nema nista.
 
ti decko bre nemas pojma kako funkcionisu stvari u EU. Ti zvanicnici EU solana i ren ne odlucuju bukvalno nista. oni su obicni apartcici... odlucuju zemlje clanice EU i njihove vlade i predsednici u zavisnosti kakav parlamentarni sistem imaju.

Znaci odlucuje Francuska i svaka druga pojedinacna drzava EU da li Srbija moze u EU i pod kojim uslovima a Solana i Ren tu samo sprovode ono sto im ovi odrede.
Pa kad je tako, zasto Solana i Ren nisu rekli isto sto i Sarkozi, vec upravo suprotno? Sta, oteli se kontroli?

Није јавно изречен.У томе је разлика.
То има свој циљ зашто је то тако.Ако би сад то јавни изнели,како би спроводили даље планове у Србији?Како би нашли оправдање за папазјанију и манипулацију коју изводе са ССП-ом(који фактички за нас не постоји) да би нам сје*али царине и до балчака отежали и овако крхку производњу?
Cekaj, papazjaniju i manipulaciju nije izvela EU kao takva, nego Holandjani, da bi se pred publikom u svojoj zemlji donekle oprali od sramote sto su se njihovi vojnici u Srebrenici poneli k'o pi*de.
 
Pa kad je tako, zasto Solana i Ren nisu rekli isto sto i Sarkozi, vec upravo suprotno? Sta, oteli se kontroli?


Cekaj, papazjaniju i manipulaciju nije izvela EU kao takva, nego Holandjani, da bi se pred publikom u svojoj zemlji donekle oprali od sramote sto su se njihovi vojnici u Srebrenici poneli k'o pi*de.

pa upravo zbog takvih kao ti. glume ti staru foru good cop - bad cop da bi pristao na saradnju i radio kako ti kazu.

a onaj ko ume da cita izmedju redova i koje u stalnom kontaktu sa zapadnim diplomatama, kao sto je obrad kesic, on zna sta je realnost i istina.

i obrad kesic nam je to i saopstio, ne zato da bi nam se nesto sladio, nego da bi na vreme znali sta nas ceka, da ne bude posle "sta ovo bi"
 
obecanje ludom radovanje.

nada poslednja umire.

tako smo se nadali da ce kad dodje bush da se promeni politika prema srbiji a ko sto smo videli ostala je ista.

i u francuskoj se promenilo par vlada razlicitih al je politika prema srbiji ostala ista tako da od toga sto ti mislis - nema nista.
Nit' se sta nadam, nit' sta obecavam. Bez EU se moze, a mozda ce se i morati, ali da je ona kao organizacija posvecena razyebavanju Srbije, to ne prihvatam.
 

Back
Top