Digitalni foto-aparat

  • Začetnik teme ne_znam_nista
  • Datum pokretanja
N

ne_znam_nista

Gost
Hteo bih da kupim jedan takav,ali ne znam od cega zavisi kvalitet slike i td.PA bih zamolio sve one koji znaju da mi kazu:Kako da znam da li je i koliko dobar neki dig.foto-aparat?Hvala unapred. :?: :?:
 
Kvalitet slike na digitalnim fotoaparatima najvise zavisi od optike i CCD senzora. Rezolucija odnosno broj mega pixela uticu na velicinu fotografije. Npr. sa digitalnim fotoaparatima od 2 Mpix, moci ces da izradjujes fotografije u fotografskim radnjama u velicini 10 x 15 cm, i te fotografije ce izgledati sasvim korektno... Sa aparatima vece rezolucije 4,5,6 Mpix dobijaces kvalitetne fotografije u formatima do 20 x 30 cm pa cak i 30 x 45 cm.... Ako kupujes digitalni foto aparat obrati paznju da poseduje CCD a ne CMOS senzor. Fotoaparati sa CMOS senzorom daju mnogo losije rezultate (slike su mutnije, zrnaste, reprodukcija boje je mnogo losija). Preporuka: Kupuj samo digitalne foto aparate od proizvodjaca kojui su radili i kvalitetne analogne modele, tu nema greske (Canon, Nikon, Olympus, Fuji....)
 
Nikon D70 ... Imao prilike da se pre par nedelja igram s' njim, i ono je fantazija od aparata... Za te pare se ne moze naci ni priblizno tako dobar aparat, koji ne samo da gazi u polu-profesionalnu klasu, vec se moze porediti i sa mnogim 'profesionalcima' koji su po 10-20 puta skuplji od istog...

Moja topla preporuka... To ce biti moj sledeci aparat ;)
 
Zavisi do koliko novca ides, do 150 eur HP 435 ili 635 koji sam imao prilike da vidim kod jednog prijatelja. 635 je oko 150-160 eur i aparat je fantastican, neverovatna je slika sa ovog aparata, ima oko 2.1 MP, digitalni i opticki zum. Strasno je dobar za ove pare!
 

Back
Top