Digitalni foto-aparat
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Digitalni foto-aparat

ne_znam_nista
    Guest

Podrazumevano Digitalni foto-aparat

Hteo bih da kupim jedan takav,ali ne znam od cega zavisi kvalitet slike i td.PA bih zamolio sve one koji znaju da mi kazu:Kako da znam da li je i koliko dobar neki dig.foto-aparat?Hvala unapred.

Kao nekim cudom
    Guest

Podrazumevano

Kvalitet slike na digitalnim fotoaparatima najvise zavisi od optike i CCD senzora. Rezolucija odnosno broj mega pixela uticu na velicinu fotografije. Npr. sa digitalnim fotoaparatima od 2 Mpix, moci ces da izradjujes fotografije u fotografskim radnjama u velicini 10 x 15 cm, i te fotografije ce izgledati sasvim korektno... Sa aparatima vece rezolucije 4,5,6 Mpix dobijaces kvalitetne fotografije u formatima do 20 x 30 cm pa cak i 30 x 45 cm.... Ako kupujes digitalni foto aparat obrati paznju da poseduje CCD a ne CMOS senzor. Fotoaparati sa CMOS senzorom daju mnogo losije rezultate (slike su mutnije, zrnaste, reprodukcija boje je mnogo losija). Preporuka: Kupuj samo digitalne foto aparate od proizvodjaca kojui su radili i kvalitetne analogne modele, tu nema greske (Canon, Nikon, Olympus, Fuji....)

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Nikon D70 ... Imao prilike da se pre par nedelja igram s' njim, i ono je fantazija od aparata... Za te pare se ne moze naci ni priblizno tako dobar aparat, koji ne samo da gazi u polu-profesionalnu klasu, vec se moze porediti i sa mnogim 'profesionalcima' koji su po 10-20 puta skuplji od istog...

Moja topla preporuka... To ce biti moj sledeci aparat

Zainteresovan član
    Učlanjen
    30.01.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano cao

Zavisi do koliko novca ides, do 150 eur HP 435 ili 635 koji sam imao prilike da vidim kod jednog prijatelja. 635 je oko 150-160 eur i aparat je fantastican, neverovatna je slika sa ovog aparata, ima oko 2.1 MP, digitalni i opticki zum. Strasno je dobar za ove pare!

Slične teme

1. digitalni foto aparat
    Autor u forumu Softver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 03.04.2004., 01:15

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •