Problemi sa zatrudnjivanjem

Bebac80

Početnik
Poruka
16
Jako sam se iznenadila kada sam videla koliko mnogo zena ima poteskoca da ostane u drugom stanju,da li zbog stresnog zivota ili nekih drugih faktora.
Svesna sam da se sve mora poklopiti,i kod zene i kod muskarca,i da sve to moze trajati i vise godina,ali ne mogu a da ne brinem iako mi tek godinu dana radimo na tome. Brinem ali sam optimista. Ako je neko raspolozen za ovu temu,volela bih da se ukljuci!
 
Meni neki Sibin dr reko da kad se dugo čuvaš kasnije teško uspeš da ostaneš trudna - po nekoj njegovoj teoriji, kad se dugo štitiš organizam počinje sam da pravi neke odbrambene sisteme i neda ti da zatrudniš baš sa tom osobom, dok bi s nekim drugim muškarcem verovatno posle prvog pokušaja. Pojma nemam da li je to tačno...

Al ono - probaj one glupe babske fore da kad svrši - digneš noge gore i ostaneš da ležiš u krevetu dugo posle toga
 
Meni neki Sibin dr reko da kad se dugo čuvaš kasnije teško uspeš da ostaneš trudna

cini mi se da ovo nema podrske u realnosti
ako neko ko se bavi tim problemima, dodje do takvog zakljucka, onda ok
a sta je sa onim ostalima koji imaju tu srecu da im se to desi - a nisu u toj statistici

uglavnom,
ako zanemarimo situacije koje su objektivne
ima previse razloga koji uticu na zacece, a najveci je verovatno stres
onog dana kada odlucite da pravite bebu, ako se ne desi nista u prvih mesec dana, polako pocinje nervoza
a kako je nakon godinu dana ...
 
Stres,neredovna ishrana,pusenje,alkohol,ceste upale jajnika (goli stomaci i ledja,kratke jaknice,takke cipelice),razne bakterije uzrocnici su neplodnosti kod zena ili tezem zatrunjivanju.
Ako duze vreme pokusavate i ne uspevate da ostanete u drugom stanju prvo sto treba da uradite je da se testirate na hlamidiju,miko i uro plazmu jer su one jedne od najcescih uzrocnika pobacaja i onemogucavaju trudnocu. Ako su vam nalazi uredni (misli se na oba supruznika) onda treba da se odrade neki drugi testovi.
 
Da,jer lako je reci ma nemoj da razmisljas o tome i desice se! Mislim,kako ne razmisljati? Kako ne brinuti kad je to nesto sto mnooogo zelite? A rezultata nema.

Prosto, nemojte toliko mnooooogo da zelite.
Znam, lako je reci, ali pricam ti iz svog iskustva.
Koncentrisite se na vas dvoje, da ne kazem na sam sex :mrgreen: na to kako da vam bude sto bolje, kako da sto vise uzivate u tom je li "procesu" :lol:

Nista gore od toga nego kad "resite" da pravite bebu, kao da je to neki projektni zadatak.
Pa kad dinamika "radova" :hahaha: ne ide kako je predvidjeno okvirnim planom, onda ste frustrirani i pitate se sta nije u redu...

Naravno, pametno je posetiti i lekara, i to uradite oboje, cisto da proverite da nema nekog medicinskog problema i da tacno odredite tvoje plodne dane.
On neka ne pije alkohol, antibiotike, neka smanji pusenje ako pusi, neka smanji treninge ako nesto trenira i neka poveca spavanje, ako malo spava.
Em ce da ti "napravi" bebu, em ce da se pretvori u burence pa nijedna nece da ti ga otme dok budes trudna :lol:;)
 
Da,jer lako je reci ma nemoj da razmisljas o tome i desice se! Mislim,kako ne razmisljati? Kako ne brinuti kad je to nesto sto mnooogo zelite? A rezultata nema.

Potpuno te shvatam. Mi na drugoj bebi "radimo" vec 7-8 mj. a rezultata nema pa nema. Bilo je par laznih uzbuna ali kad odem kod ginekologa nista. A sa prvim djetetom sam tako lako ostala trudna! I kako si vec rekla,kako da ne razmisljamo o tome? Pokusavamo da se opustimo ali negdje u podsvijesti je to uvijek uz nas. Jednostavno zelja za djetetom je prejaka a da je ignorisemo.
 
Па, ако вам је битнија преокупација жељом за дететом, него само добијање детета - само наставите да се нервирате и ишчекујете!
Имаћете дугу и исцрпљујућу занимацију.:confused:
 
Upravo.
Neka nosi siroke gace i neka se ne tusira vrucom vodom

Sad se setih jednog smešnog događaja.
Pre nekih god dana, tuširam se ja a mom dragom ne da đavo mira, uleti on kod mene u kupatilo, da se zajedno kupamo...:mrgreen:
I ulete on u kadu a ja okrenem tuš ka njemu, kad je on počeo da vrišti:AAAAAAAAA, ludačo, peče, aaaaaaaaaaaaaaaaaaa...:hahaha::hahaha::hahaha:
To je bio prvi i poslednji put...:rotf:
Ja sam zimogrožljiva pa se tuširam vrelom vodom a on obrnuto.

Izvinjavam se na offtopikovanju
 
Poslednja izmena:
Meni neki Sibin dr reko da kad se dugo čuvaš kasnije teško uspeš da ostaneš trudna - po nekoj njegovoj teoriji, kad se dugo štitiš organizam počinje sam da pravi neke odbrambene sisteme i neda ti da zatrudniš baš sa tom osobom, dok bi s nekim drugim muškarcem verovatno posle prvog pokušaja. Pojma nemam da li je to tačno...

Кад сам се удала, једна пријатељица ми је рекла исто ово.
Рекла ми из најбоље намере, знала је да сам се дуго забављала са својим мужем, а она каже да је њено лично искуство у томе што су се и она и њен муж дуго чували, као момак и девојка, па у браку, као, чекали услове...
Немају деце, иако су обоје способни за то, и лекар им је рекао да би обоје могли имати децу са неким другим.

Нисам лекар, али мислим да је овде више посао за психотерапеута, можда они знају да објасне, али мени има логике.

Ако си усредређен на нешто, онда те та усредсређеност блокира...
 
Кад сам се удала, једна пријатељица ми је рекла исто ово.
Рекла ми из најбоље намере, знала је да сам се дуго забављала са својим мужем, а она каже да је њено лично искуство у томе што су се и она и њен муж дуго чували, као момак и девојка, па у браку, као, чекали услове...
Немају деце, иако су обоје способни за то, и лекар им је рекао да би обоје могли имати децу са неким другим.

Нисам лекар, али мислим да је овде више посао за психотерапеута, можда они знају да објасне, али мени има логике.

Ако си усредређен на нешто, онда те та усредсређеност блокира...

Slažem se....moja kuma i njen muž su se čuvali(za bolje uslove)..kad su uslovi došli nikako nije išlo.Šta sve nisu probali,pogotovo što su lekari tvrdili da je i sa njim i sa njom SVE u redu....kao nisu kompatibilni.E,kad su rešili da žive zajedno pa makar i bez dece,i u neku ruku digli ruke,posle dve godine stiglo im je iznenađenje....hvala bogu,sin im ima 4 godine.Znači nada nikada ne treba da nestane.:D
 
joj ako mi jos neko bude rekao da se trebam opustiti i ne razmisljati o tome vristacu!!!!

Hajde da vidim ko moze iskljuciti mozak i ne misliti o necemu sto ga godinama izjeda.Kao da ja namjerno necu da iskljucim mozak i nekome tjeram inat.Halo pa ja zelim to dijete! Pa ja i tudju djecu obozavam i stalno im kupujem neke zezancije a kako ne bih sanjala o svome. I sta sam sve uradila i pretrpila i pokusala ne bili dobila dijete pa nista. Trenutno lezim i cekam da mi rane od laparaskopije zarastu.I onda se nadje neko pametan kao da nikome prije njega tako nesto nije palo na pamet, kao da otkriva vrucu vodu, i kaze mi : Moras se opustiti. Sve je to u glavi. A pri tome ostaje trudna i kad nece.Rekla sam lijepo rodjaki prije neki dan: Nemoj mi nista govoriti ti kojoj se i trece dijete omaklo.

Muka mi je vise i od samoproklamovanim doktora -To ti je sigurno neka upala....
ili -A jesi li probala macinu travu? Skuvaj ti sebi bosiljka....

Hebo te, kad ce vise ljudi prestati da me guse!? Kad ce vec jednom neko ocutati i vidjeti koliko me to boli?!
 
Da,jer lako je reci ma nemoj da razmisljas o tome i desice se! Mislim,kako ne razmisljati? Kako ne brinuti kad je to nesto sto mnooogo zelite? A rezultata nema.

meni se desilo da zatrudnim posle nesto vise od godinu dana braka recimo da je proslo 14 meseci i to kad sam zaista najmanje mislila na to. Mozda sam se cak i oprostila od trudnoce. U nasem slucaju desilo se to da je nesto pre moje trudnoce jedno 3 meseca pre umro muzu otac. Doduse bio je star 80 god (hjega su roditelji dobili kasno a i muz je stariji od mene) pa se nismo sexali ta 3 meseca i eto ja zatrudneh bas tad. Sad ja to tumacim ovako> muz je ostao bez oba roditelja( majka mu je umrla dok se ja jos nisam udala za njega) pa me je vise voleo, vise se vezao za mene sad sam ja bila najbliza a i za ta 3 meseca su mu se skupili spermici.
Drugi put sam zatrudnela opet sam se najmanje nadala i nisam razmisljala o tome. tad je dete imalo hm opet 14 meseci i slicno se desilo> ja sa detetom otisla kod mojih roditelja na jedno 20 dana pa me se muzic uzeleo i eto ...opet smo dobili bebu. Mislim situacija je bila slicna po tome sto oba puta nisam razmisljala o tome i sto je bilia malo pojacana zelja jedno prema drugome sto se jedan period nismo sexali pa su se valjda skupili spermici.
I jos nesto> meni je moj doktor ginekolog reko da postoji problem tek ako posle 2 godine zena ne ostaje u drugom stanju Ako sam dobro procitala ti jos imas nade i vremena,
 
i jos nesto. Molim vas svi vi koji zelite da dobijete bebu a ne ide verujem vam kako vam je ako je to moguce jer ja dobih dva deteta kad sam se najmanje nadala a vi ih tako silno zelite uz to neke zene zatrudne jas lakse i od mene ono> cim vide muske gace> Znaci ne deli savete narociti ne zlonamerne samo pricam sopstveno iskustvo pa ono<> probajte mozda upali i kod vas Ajd pa sa srecom.
 
Poslednja izmena:
joj ako mi jos neko bude rekao da se trebam opustiti i ne razmisljati o tome vristacu!!!!

Hajde da vidim ko moze iskljuciti mozak i ne misliti o necemu sto ga godinama izjeda.Kao da ja namjerno necu da iskljucim mozak i nekome tjeram inat.Halo pa ja zelim to dijete! Pa ja i tudju djecu obozavam i stalno im kupujem neke zezancije a kako ne bih sanjala o svome. I sta sam sve uradila i pretrpila i pokusala ne bili dobila dijete pa nista. Trenutno lezim i cekam da mi rane od laparaskopije zarastu.I onda se nadje neko pametan kao da nikome prije njega tako nesto nije palo na pamet, kao da otkriva vrucu vodu, i kaze mi : Moras se opustiti. Sve je to u glavi. A pri tome ostaje trudna i kad nece.Rekla sam lijepo rodjaki prije neki dan: Nemoj mi nista govoriti ti kojoj se i trece dijete omaklo.

Muka mi je vise i od samoproklamovanim doktora -To ti je sigurno neka upala....
ili -A jesi li probala macinu travu? Skuvaj ti sebi bosiljka....

Hebo te, kad ce vise ljudi prestati da me guse!? Kad ce vec jednom neko ocutati i vidjeti koliko me to boli?!

Eeeej, ajd polako...
Nije to toliko strašno - mada verujem da je odvratno. Ljudi žele da pomognu isto toliko kolko bi želeli da baš njihov savet urodi plodom pa da se zajedno radujete :lol:
Odatle verovatno more gluposti...
Ne možeš da se uzdaš ni u savremenu medicinu sasvim - nisu ni oni sigurni kako se beba rađa ni dan danas : )
Ja bih to ,,daj se opusti" prevela kao ,,razmišljaj i o neki drugim stvarima, desiće se verovatno vremenom"
Moraš da imaš strpljenja : )
To je najbitnije i sad i kasnije kada se beba rodi : )
 
Stres,neredovna ishrana,pusenje,alkohol,ceste upale jajnika (goli stomaci i ledja,kratke jaknice,takke cipelice),razne bakterije uzrocnici su neplodnosti kod zena ili tezem zatrunjivanju.
Ako duze vreme pokusavate i ne uspevate da ostanete u drugom stanju prvo sto treba da uradite je da se testirate na hlamidiju,miko i uro plazmu jer su one jedne od najcescih uzrocnika pobacaja i onemogucavaju trudnocu. Ako su vam nalazi uredni (misli se na oba supruznika) onda treba da se odrade neki drugi testovi.

Sto se tice nekih infekcija to smo proveravali i hvala bogu sve je ok! Zivot je stresan sam po sebi,jos sam pre mesec dana ostala i bez posla pa me to strasno pogodilo i sad imam vremena na pretek da razmisljam o svacemu. Sto bas i nije dobro!
Ne pusimo,popijemo tek ponekad po casu vina,zdravo se hranimo oko toga se bas trudim,MM bas pazi i da se ne tusira vrucom vodom,i da nosi ves koji nije uzak i ne znam ti ni ja sta jos sve! Sad cemo ici i da proverimo da li je kod njega sve ok(sto se tice pokretljivosti).
 
Sto se tice nekih infekcija to smo proveravali i hvala bogu sve je ok! Zivot je stresan sam po sebi,jos sam pre mesec dana ostala i bez posla pa me to strasno pogodilo i sad imam vremena na pretek da razmisljam o svacemu. Sto bas i nije dobro!
Ne pusimo,popijemo tek ponekad po casu vina,zdravo se hranimo oko toga se bas trudim,MM bas pazi i da se ne tusira vrucom vodom,i da nosi ves koji nije uzak i ne znam ti ni ja sta jos sve! Sad cemo ici i da proverimo da li je kod njega sve ok(sto se tice pokretljivosti).
Dobro je sto ti je to ok.Jeste nekima problem da zatrudne.Ja sam to zelela godinama i skoro digla ruke od toga.Kad sam prestala da mislim na to ostala sam u drugom stanju.Nekada je stvarno i ta psihicka blokada u pitanju.Kad se covek mnogo trudi i jako razmislja o tome, jednostavno mu se ne da da ostane u drugom stanju. Najvaznije ti je da potrefis svoje plodne dane.Ja nisam nikad znala kad su mi plodni, a kad neplodni, jer se sa muzem bas nikad nisam pazila i ostala sam u drugom stanju tik pred mecu.Tako da kod mene to plodni/ne plodni dani nisu bas merodavni ko kod drugih.
 
Mojoj drugarici su godinama pricali da je sve u redu i da se opusti, a onda su posle xy godina skapirali da joj je stitna zlezda usporena i da to nesto mnogo smeta.
Mislim da se treba opustiti, ali treba i ici kod doce i sve lepo isproveravati.
 
joj ako mi jos neko bude rekao da se trebam opustiti i ne razmisljati o tome vristacu!!!!

Hajde da vidim ko moze iskljuciti mozak i ne misliti o necemu sto ga godinama izjeda.Kao da ja namjerno necu da iskljucim mozak i nekome tjeram inat.Halo pa ja zelim to dijete! Pa ja i tudju djecu obozavam i stalno im kupujem neke zezancije a kako ne bih sanjala o svome. I sta sam sve uradila i pretrpila i pokusala ne bili dobila dijete pa nista. Trenutno lezim i cekam da mi rane od laparaskopije zarastu.I onda se nadje neko pametan kao da nikome prije njega tako nesto nije palo na pamet, kao da otkriva vrucu vodu, i kaze mi : Moras se opustiti. Sve je to u glavi. A pri tome ostaje trudna i kad nece.Rekla sam lijepo rodjaki prije neki dan: Nemoj mi nista govoriti ti kojoj se i trece dijete omaklo.

Muka mi je vise i od samoproklamovanim doktora -To ti je sigurno neka upala....
ili -A jesi li probala macinu travu? Skuvaj ti sebi bosiljka....

Hebo te, kad ce vise ljudi prestati da me guse!? Kad ce vec jednom neko ocutati i vidjeti koliko me to boli?!


Hm....dobro.
Da probamo ovako...
Dakle, nikako se nemoj opustati.
Sve vreme samo misli o tome kako i zasto to ne moze da se desi.
Svaki put kad vodite ljubav, neka vam iskljucivi cilj bude da "napravite" bebu.
Moras je zeleti jos vise....slaba ti je izgleda zelja. Nda...bice da je to.
I moras se jos vise nervirati. Izgleda se slabo nerviras.
I ne nikako da iskljucujete mozak tokom sexa.
To nije sex
To je rad na "pravljenju" bebe.
Tome treba pristupiti maximalno seriozno i sa izrazom lica koji odrazava kranju ophrvanost + bes zbog glupih odgovora, neiskusnih roditelja koji ti zlobno savetuju da se opustis.
Mos misliti....
 
:) bice da je to!
Ali salu na stranu,kad realno pogledas,vece su sanse da NE zatrudnis nego da zatrudnis,zar ne? Kad pogledas koliko plodnih dana imas u mesecu to je relativno malo. Dobra stvar je sto mi je ciklus oduvek redovan,tacno na 25 dana,mogla bih sat naviti po tome. I obicno osetim kada su mi plodni dani. Nismo mi samo odjednom resili e ajde da napravimo bebu, samo smo u jednom periodu prestali da pazimo,pa sta bude.
Videcemo,jos MM da uradi neke testove pa cemo znati sto nam je ciniti!
 
Ja ovakve teme pratim ko luda.
Evo proslo je 10 meseci od kad pokusavamo i nista. Uopste ne mislim o tome tokom seksa i opustena sam, ali zato proplacem svaku menstruaciju sama u kupatilu. Sad posle letovanja sam stvarno mislila da ce uspeti, more, opustencija, meni plodni dani... I nista. Zakazali smo neke testove, ne mogu vise da cekam. Ovaj mesec nam je seks bio fantastican, nisam se opterecivala, ali ako u oktobru dobijem ima da poluuuuudim!
 

Back
Top