Da li Srbija dobija ili gubi osamostaljivanjem Kosova

Da li Srbija dobija ili gubi osamostaljivanjem Kosova i Metohije

  • dobija

    glasova: 29 42,0%
  • gubi

    glasova: 32 46,4%
  • ni jedno ni drugo

    glasova: 8 11,6%

  • Ukupno glasova
    69
  • Anketa je zatvorena .
da video sa gresku i ali ne znam kako da ispravim.kod ankete sam napisao ispravno.
molim i da se naziv južne srpske pokrajine piše pravilno Kosovo i Metohija!
Mogu ja da izmenim naslov, ali kad je postavljena anketa ukoliko vršim bilo kakvu izmenu svi dosadašnji glasovi se gube. Zato za sada neću dirati ništa.
 
Vidim da se odjednom vratishe svi oni nickovi koji se izgubishe sa ovog podforuma,glasanja radi:lol:
Koji nickovi? Anketa nije javna i ne možemo znati ko je glasao i za šta.
nemoj da utices na ishod glasanja jer ovde svracaju i ljudi sa drugih foruma krstarice daju svoj glas i begaju.
Ona je samo iznela svoje mišljenje o anketi i na to ima pravo.
 
Oblast Raško-prizrenske eparhije,tokom vekova,bila je središna zemlja našeg narodnog i crkvenog života.Ona je to ostala i posle svih razaranja osvajača,jer se na njoj nalazi deo najznačajnijeg dostignuća crkvenog graditeljstva,slikarstva i pismenosti do kojih je Srpski narod,tokom svog istorijskog postojanja , došao.Ostaju proredjene zadužbine Kosova u sredini svojih proredjenih vernika.Hrišćanskog,svetosavskog karaktera,vere koju je narod primio i njome živeo,ove zadužbine i danas kazuju da su gradjene sa svešću o nepogrešnom i večnom merilu vrednosti čoveka i njegovih dela,kao i vrednosti dela jednog naroda,utvrdjenog Gospodnjim rečima o veličini služenja,iz ljubavi prema Bogu i bližnjima.I danas ,kada su se nad Kosovom i Metohijom nadvili crni oblaci,treba podsetiti i sebe i druge na istinu :Šta bi Srpski narod bio bez svojih kosovsko-metohijskih zadužbina i u slobodi i u ropstvu?Šta bismo i mi danas bili bez njih i pred sobom i pred svetom?Zavetna postojbina srpske zemlje,Kosovo je naš dug i pred Bogom i pred sobom.Starim i novim stradanjima, i starim i novim žrtvama,koji su svedoci da mi ako i jesmo "grešan" narod,ipak smo Božiji narod,da nosimo u sebi taj sveti oganj vjernosti Božijoj pravdi,Božijoj istini!
 
Pa ipak je istorija ovog naroda pocela na Kosovu i Metohiji.....svojom krvlju su nasi preci ucinili tu zemlju pogodnom za zivot(davnih dana).....bitka na Kosovu...crkve.....jedna citava istorija bi bila oduzeta od nas....ali bolje je da pokusamo da se izborimo barem za severni deo diplomatijom(mada desi se i to jednog lepog dana:roll:)....stvarno ne znam vise sta reci....malo vise pisite o ovome....a ne o gramatickim greskama!
 
evo ja cu da se izjasnim da vise dobija nego sto gubi zato jer ako nista drugo vise nece morati da se bavi resavanjem jednog problema koji je vise kostao nego sto je donosio dobiti i sada ce vise moci da se posveti svom prosperitetu a i kosovo ce moci da se vise bavi sobom ne optuzujuci da je sve lose zbog drugih.toliko za pocetak.

S obzirom da si nepismen mozemo da zakljucimo da tvoje misljenje o ovom pitanju je pogresno tj da je opcija gubi prava.
 

Back
Top