Srbi lete u kosmos

ninpo masinac

Zainteresovan član
Poruka
305
SENZACIJA. Kosmonaut iz Srbije i Crne Gore najzad bi mogao da poleti u kosmos. Nije šala, jer je u Beogradu pokrenuta inicijativa na visokom nivou da se i piloti iz Srbije i Crne Gore ukljuèe u program letova za kosmos. Ovu vest je juèe, prilikom posete "Veèernjim novostima", potvrdio proslavljeni ruski kosmonaut general-major Aleksej Leonov.
Uskoro sledi i zvanièna inicijativa, pa æe o tom predlogu razgovarati premijeri, a možda èak i šefovi dveju država, rekao je kosmonaut koji je prvi na svetu, daleke 1965. godine, izašao u otvoreni kosmos.
Leonov je zapoèeo susret sa direktorom i glavnim urednikom "Novosti" Manojlom Vukotiæem bujicom osuda NATO bombardovanja naše zemlje pre pet godina.
- To je delo zloèinaca. Potpuno je bilo besmisleno i ne podleže nikakvoj logici, niti se može opravdati, vidno uzbuðen je u rafalu izrekao èuveni kosmonaut. Oduvek sam osuðivao taj varvarski èin, a posebno sam upravo sada uzbuðen, jer smo prošli pored uništene zgrade Generalštaba u kojoj sam ranije toliko puta boravio.
Glavni urednik "Novosti" je, potpuno se slažuæi sa stavovima gosta koji se èak u jednom trenutku izvinio za možda, kako je rekao, žestok poèetak, kratko rekao da èak i da je bilo etnièkog èišæenja na Kosovu, a nije ga bilo, niko, nikada i nièim je ne može opravdati. Leonov je rekao da za bombardovanje krivicu snose "rusko rukovodstvo, ali i jugoslovensko". - Da su svi slušali upozorenja odreðenih ruskih službi, bombardovanje je moglo da se spreèi ili makar odmah zaustavi, gotovo ljutito je zakljuèio proslavljeni kosmonaut.
Leonov, koji je i predsednik moskovskog Saveza prijatelja Rusije i Srbije i Crne Gore, izrazio nadu da æe posle zvaniène inicijative predsednik Putin vrlo brzo posle razmatranja izdati potrebna nareðenja za pripreme i let kosmonauta iz SCG. - Imate odliène pilote, dobre nauènike i uz odgovarajuæi nauèni projekat, što je sada uobièajeno za letove inostranih kosmonauta, to može vrlo brzo da se ostvari, zakljuèio je gost "Veèernjih novosti", kosmonaut Aleksej Leonov.


GAGARIN NAJBOLJI PRIJATELJ
LEONOV i prvi kosmonaut Jurij Gagarin su bili u prvoj ekipi ruskih kosmonauta. U privatnom životu su bili nerazdvojni, a njihove porodice se gotovo nisu razdvajale u "Zvezdanom gradu" gde su živeli i pripremali se kosmonauti.
Aleksej Arhipoviè Leonov je jednom prilikom otkrio da je tokom Gagarinovog istorijskog leta on upravljao radio-vezom, a Gagarin kada je on "leonovao", lebdeo u kosmosu pošto je izašao iz kosmièkog broda.
 
Mi u kosmosu.Kako da ne.Mozda spustimo i prvog coveka na Mars pre Amerikanaca.Kako bi to tek bilo leo.Srpska zastava se vijori na Marsu,a Ameri samo gledaju i zavide :lol: Nego, dosta sanjanja.Mislim da smo mi jos mnogo daleko od toga i ne verujem da ce mo ikada,bar ne u skorijoj buducnosti, napraviti bar jedan korak u realizaciji ovoga.Bolje da se nasi okrenu resavanjem i realizacijom bitnijih pitanja nego da mastaju o necem za nas nedostiznim.
 
rudy_kv:
Nemamo mi para za takvo planinarenje :!:

Najmanji problem su pare. Tacnije naslo bi se ako bi trebalo. Rusi nisu preterano skupi, a mozda bi bio neki popust za "bracu".
No pravo je pitanje zasto?
Sta bi dobili ako bi neko od nasih pilota otisao u kosmos?
Naravno ovde izuzimam odgovor da se i nasa nacija pridruzi malobrojnim koji su bili i boravili u kosmosu nego mislim na konkretno razlog boravka naseg kosmonauta.
Nema ni jednog naucnog, finansijskog i drugog ozbiljnog razloga da se neko iz Srbije uputi gore.
Drugim recima bilo bi to bacanje para a to nam nikako ne treba.
 
Koja je ovo uduvana spodoba smislila ......hahhaha "Srbi u kosmosu", uhh bre drzava nam se svakim trenutkom smanjuje na Zemlji a mi pravac ekspanzija po solarnom sistemu i dalje. :lol:
 

Back
Top