Podržavate li nezavisnost Južne Osetije?

Podržavate li priznavanje nezavisnosti Južne Osetije?


  • Ukupno glasova
    20
  • Anketa je zatvorena .
Питање је веома занимљиво. За нашу државу, нарочито, али по мени потпуно неважно. Немамо, нити један интерес да подржимо независнот те две области, а пре свге због КиМ.
Мој одговор је НЕ. А што се тиче наше државе, не треба да се изјашњава.
 
Ja sam za da, zato što smatram da svaki narod koji nema državu treba da ima određenu autonomiju ili čak i državu. Slučaj Južne Osetije i KiM se ne može porediti, jer Albanci već imaju državu, dok Osetini nemaju, po mom mišljenju ova dva slučaja se ne mogu porediti.

Osetini = Rusi....tako je barem onaj putinov lutak na koncima Medvedev rekao:whistling::dash:

uostalom tom izjavom

zato što smatram da svaki narod koji nema državu treba da ima određenu autonomiju ili čak i državu.
ubiti dovodiš u pitanje i postojanje RS a da ne pričam o tzvRSK:rtfm:

ajd kad ubuduće nešto napišeš promisli...mislim tek toliko...da ne dođeš u "sukob interesa":mrgreen::idea: iliti da ne budeš kontradiktoran:idea:
 
Ja sam za da, zato što smatram da svaki narod koji nema državu treba da ima određenu autonomiju ili čak i državu. Slučaj Južne Osetije i KiM se ne može porediti, jer Albanci već imaju državu, dok Osetini nemaju, po mom mišljenju ova dva slučaja se ne mogu porediti.

Argumenat ti je dobar, ali doba samoopredeljenja je istorija. Postoji skoro 6000 naroda koji nemaju svoje države, jedni od najvećih upravo i sami Romi, a o Kurdima koji ima mnogo više od Osetina ili čak Abhaza da ni ne govorimo...
 
Ja sam za da, zato što smatram da svaki narod koji nema državu treba da ima određenu autonomiju ili čak i državu.mišljenju ova dva slučaja .

По том принципу би Власи могли тражити државу у Србији, а и сама смрдљива Европа би се распала на неколико држава. Ако смо за слободу Осетина, онда исто то треба дати и Шкотима, Баскијцима и осталима.
 
Ne samo to,nego sam i za nezavisnost Bavarske,Baskije,Skotske,Istre....................................pa da imamo 1000 drzava u svetu:mrgreen:

I Kosova? :cool:

По том принципу би Власи могли тражити државу у Србији, а и сама смрдљива Европа би се распала на неколико држава. Ако смо за слободу Осетина, онда исто то треба дати и Шкотима, Баскијцима и осталима.

:???: Не, не би. Власи већ имају своју националну државу.
 
Pa Rumunija...Pre 150 godina se RO se zvala Vlaska.

Они кажу да Румунију, не сматрају за своју државу. Тражиће и они аутономију у саставу Србије, само не живе баш у неком геополитичко значајном делу Србије, па их још нико није поткурио.
 
Ne....
Podrzavam nezavisnost Texasa i Skotske.

ooo....pa ima među ovih 50 i još neka koja bi ti se svidela da postane nezavisna:mrgreen::arrow:
1. Sever Kosova (od Kosova)
2. Baskija (od Španjolske)
3. Rep.Srpska (od BiH)
4. Južna Osetija (od Gruzije)
5. Abhazija (od Gruzije)
6. Nagorno Karabah (od Azerbajdžana)
7. Sjeverni Cipar (od Cipra)
8. Flandrija (od Belgije)
9. Farski otoci (od Danske)
10. Škotska (od Velike Britanije)
11. Tamil (od Šri Lanke)
12. Pridnjestrovlje -Transnistria (od Moldavije)
13. Dobrudza (od Rumunjske)
14. Irian Jaya (od Indonesie)
15. Zapadna Sahara (od Maroka)
16. Tajvan (od Kine)
17. Kašmir (od Indije)
18. Shaba -Katanga (od D.R. Konga)
19. Kurdistan (od Turske)
20. Darfur (od Sudana)
21. Tibet (od Kine)
22. Kvebek (od Kanade)
23. Sjeverna Irska (od Velike Britanije)
24. Korzika (od Francuske)
25. Grenland (od Danske)
26. Kalistan (od Indije)
27. Cijapas (od Meksika)
28. Transilvanija (od Rumunjske)
29. Rep.HercegBosna (od BiH)
30. Sjeverna Osetija (od Rusije)
31. Čečenija (od Rusije)
32. Sicilija (od Italije)
33. Zapadna Makedonija -alb. (od Makedonije)
34. Sandžak/jug Srb. (od Srbije)
35. Albanski dio Crne Gore (od Crne Gore)
36. Katalonija (od Španjolske)
37. Novi Meksiko (od USA)
38. Južni Tirol (od Austrije)
39. Sjeverna Italija (od Italije)
40. Wales (od Velike Britanije)
41. Teksas (od USA)
42. Kalifornija (od USA)
43. Kalinjingradska oblast (od Rusije)
44. Kavkavske rep. Dagestan,
45. K.-Balkarska,
46. Čerkezija
47. Adigeja (od Rusije)
48. Sjever Vojvodine (od Srbije)
49. Istra (od Hrvatske)
50. Laponija (od Finske i Švedske)
:mrgreen:
:arrow: http://forum.krstarica.com/threads/198914&page=10
 

Back
Top