DECA

nisu bezbedna.
plaćam osiguranje u obe škole u koje idu moje devojke i opet ima tuča. na žalost, ovo što se desilo u prehrambenoj školi je tužna slika onoga što se moglo desiti...
kako se boriti sa tim? teško....
roditelje treba prevaspitati (što je nemoguća misija). to je moje mišljenje zato što ima i primera da roditelj dođe u školu i šamara nečije dete.....a profesori i direktori (iako znaju svako problematično dete), samo sležu ramenima.
 
nisu bezbedna.
plaćam osiguranje u obe škole u koje idu moje devojke i opet ima tuča. na žalost, ovo što se desilo u prehrambenoj školi je tužna slika onoga što se moglo desiti...
kako se boriti sa tim? teško....
roditelje treba prevaspitati (što je nemoguća misija). to je moje mišljenje zato što ima i primera da roditelj dođe u školu i šamara nečije dete.....a profesori i direktori (iako znaju svako problematično dete), samo sležu ramenima.

jeste
 
i to je odprilike tachno.....
sve naopako...
a roditelji treba da obrate paznju sta im rade deca...i ne treba samo da jure karijere ili sta vec nego treba da se potrude da vaspitaju decu...mada...to i nije tako jednostavno,buduci da ima roditelja koji nit imaju vaspitanje nit su normalni.....i prenose na svoju decu takvo ponasanje,pa deca na svoju decu i tako u krug
 
nisu bezbedna.
plaćam osiguranje u obe škole u koje idu moje devojke i opet ima tuča. na žalost, ovo što se desilo u prehrambenoj školi je tužna slika onoga što se moglo desiti...
kako se boriti sa tim? teško....
roditelje treba prevaspitati (što je nemoguća misija). to je moje mišljenje zato što ima i primera da roditelj dođe u školu i šamara nečije dete.....a profesori i direktori (iako znaju svako problematično dete), samo sležu ramenima.

To su modeli ponašanja koje deca nose iz kuće. Tu nema nekog rešenja. :( Moja ćerka ide u prehrambenu školu ... naježim se kad pomislim šta se tog dana dogodilo :( Naravno da nisu bezbedna.
 
Poslednja izmena:
У овако хаотичном и шизофреном друштву, без икаквог система вредности, то је јако тешко изводљиво и
сваки родитељ, односно породица, мора да нађе неки свој начин и модел, да заштити своје дете.
 
Poslednja izmena:
niko nije "siguran" pa ni deca.....previse nekulture,primitivizma,droge....
1.roditelji sami moraju da poprave svoju kulturu, pocev od nacinja izrazavanja u govoru do ponasanja na javnim mestima...
2.u skolama ojacati roditeljske odbore koji mogu da uticu na donosenje odluka u radu iste.Kao suspendovanje nastavnika/profesora neprimernog ponasanja kao i same dece...

To mi je momentalno ovako "palo" na pamet.....
U svakom slucaju roditelj je taj koji je najodgovorniji za decu....
:bye::bye:
 
Ma starsno mislim da deca u nasim skolama nisu uopste bezbedna,mnogo tu treba uciniti da budu bezbedna u skolama,a u medijima se prica samo kada se desi tragedija velikih razmera,a nasilje stalno postoji i o ovoj temi treba stalno govriti.
 
Oduvek se samo prica i nista ne radi po tom pitanju - nazalost

predstavnici roditelja svakor razreda/odeljenja postoje, ili? Dvoje! Valjda se odrzavaju godisnji sastanci....tako da isti na roditeljskim sastancima mogu da prosire informacije dalje na sve druge.
Svacije prestupe treba strogo kaznjavati.Disciplina je znaci neophodna.A upravo te discipline nema po nasim skolama. Postavljaju sa neki cuvari i stekne se utisak da su oni resili problem...
Cist primer: mali peti razred, los u skoli, matematika mu bolna tacka, ulazi u konflikt sa uciteljicom i on pocinje da preti uciteljici sa nekim busenjem guma i ko-je-cime.Roditelji se ni na roditeljskom nisu pojavili.Priblizava se kraj skolske godine a uciteljica salje po malom poruku roditeljima(usmenu naravno) da dodju na razgovor.Preko poznanika stize vest roditeljima da mali ima probleme u skoli.I tek onda oni idu na razgovor(samo mama, tata ce da poludi).Ova preprica pricu a roditelji to kroz razgovor kod kuce sa malim objasne i on obeca da ce biti u redu.Kraj skolske godine.Kec iz matematike i mora na polaganje.
Dete to ovako vidi:"Ma znam ja matematiku nego ovo zadnje sto smo ucili (razlomke) nisam razumeo":roll:
Cinjenica-dete uopste ne zna kako se ocenjuje,laze sam sebe i opravdava se naravno sa ovakvim izgovorom JER MU NIKO NIJE OBJASNIO DA STVARI STOJE DRUGACIJE
Roditelji vide pricu ovako: Ma pusti, prica se,da je uciteljica neka budala obara namerno decu....:evil:
Cinjenica- oni nisu ni otisli celu godinu da vide sta im dete radi u skoli.Da su otisli videli bi na vreme da bezi sa casova i pise samo "keceve" od pocetka.Nisu ni trazili kontakt sa skolom a ocekuju da im skola vaspita i izuci dete....:dash::dash:
Ok, ovakvih ljudi ima mnnoooogo u Srbiji.
Uciteljica i skola?????????
Zasto nisu ranije poslali pismo na kucnu adresu?
Zasto nisu nazvali na telefon roditelje?
Zasto dete nije kaznjeno?
Zasto se direkror/ica nisu umesali posle pretnje i napravili okrugli sto sa roditeljima i detetom zajedno?

Zato mislim da treba da se pospesuje aktivniji rad roditeljskih odbora.Mozda i sa nekim seminarima,predavanjima....
 
mi, na primer, plaćamo da nas sms-om obaveštavaju na kraju nedelje o svim promenama u dnevniku (ocene, izostanci)...ali, to funkcioniše otprilike samo nekoliko puta u toku školske godine.
a kad se dođe u školu, kod razrednog, on je toliko sluđen uglavnom prezahtevnim roditeljima, da samo govori - da, da, dobro...videćemo...
kad postoji disciplinski problem - niko iz škole ne zove. samo se šlogiraš kad vidiš ocenu iz vladanja.
tuče u dvorištu su redovna pojava i svako brani svoje pozicije....
ne znam, nisam pametna. u moje vreme nije bilo tako.
profesor je bio zakon, a đaci su slušali. ko to nije hteo - jednostavno, nije išao u školu.
 

Back
Top