Davis Cup

Poruka
18.290
takmicenje koje se provalci kroz tri veka a zahvaljujuci SAD-u i Australiji samo 12 zemalja je uspelo da se okiti prelepim peharom,jednim od najvrednijih u tenisu

ovogodisnji se blizi kraju a od sledeceg krecemo sa punim pracenjem :ok:
 
od 21. do 23. novembra reprezentacije Argentine i Spanije igrace finale ovogodisnjeg Davis cupa a domacin ce biti juznoamericka selekcija (ne verujem da ce im to puno pomoci)

Spanija ima dva kupa. 2000. protiv Australije doneli su ga Albert Kosta,Huan Karlos Ferero,Aleks Koreca i Huan-Manuel Balsels a 2004. Karlos Moja,Tomi Robredo,ponovo Ferero i osamnaestogodisnji Rafael Nadal.

deluje cudno da ekipa koja vec godinama stancuje vrhunske tenisere ima samo dva trofeja ali kao sto sam rekao,USA i Australija su izmedju sebe uzele skoro sve a ostalima ostavili mrvice pa tako iza njih Francuska i Britanija imaju po 9 trofeja

Argentina ga nikada nije osvajala a ja se nadam da ce i ovog puta ostati kratkih rukava
 
pa to bih odmah i rekao ali ovaj klinac vec dva i po meseca igra kao besan

medjutim,postoji teniser kojeg je na sljaci gotovo nemoguce pobediti a posto su i ostala trojica daleko od boranije ovo bi morao biti trece krunisanje Furije
 
The full draw for the 2009 World Group is as follows:

Argentina (s)(c)(*)
v
Netherlands

France (s)
v
Czech Republic (c)

USA (s)(c)
v
Switzerland

Croatia (s)(c)(*)
v
Chile

Israel
v
Sweden (s)(c)

Romania (c)
v
Russia (s)

Austria
v
Germany (s)(c)

Serbia
v
Spain(s)(c)

Key
(s) = seeded nation
(c) = choice of ground
(*) = choice of ground decided by lot

Seeded nations according to ITF Davis Cup Nations Ranking: 1. Argentina, 2. Spain, 3. Russia, 4. USA, 5. Croatia, 6. Sweden, 7. Germany, 8. France

Unseeded nations: Netherlands, France, Switzerland, Chile, Israel, Romania, Austria, Serbia.

First round ties to be played on 6-8 March '09.
 
Poslednja izmena:
Bog je samo jedan,proslo je vreme paganizma!ahahha ajmo Argentina i Del potro zasluzuju ove godine trofej,a ovo kome treba vikanje,kazes ovom mom,to nije samo moj nego cele drzave Srbije nacionalna selekcija za koju navija vecina ljudi ove zemlje sem takvih kao ti
 
inace evo malo istorije psolednji duel ove dve selekcije odigran je 1989godine i tadasnja Jugoslavija je do nogu potukla spaniju i poslala ih tamo gde im je i mesto!!!Zivojinovic i Ivanisevic su tada olesili spance,nadajmo se da ce se istorija ponoviti,Nole,Tipsa,Zimonjicu Srbija veruje u vas!!!
 
inace evo malo istorije psolednji duel ove dve selekcije odigran je 1989godine i tadasnja Jugoslavija je do nogu potukla spaniju i poslala ih tamo gde im je i mesto!!!Zivojinovic i Ivanisevic su tada olesili spance,nadajmo se da ce se istorija ponoviti,Nole,Tipsa,Zimonjicu Srbija veruje u vas!!!


Auuu nayebaste generalno :lol: To su dvije različite istorije;)
 

Back
Top