Da li želite novu Jugoslaviju

Da li želite novu Jugoslaviju


  • Ukupno glasova
    108
  • Anketa je zatvorena .
Pa dobro gospođo, damo kako god želite, ja sam glasao za opciju svejedno mi je, izneću kasnije kako bih ja organizovao vlast u Jugoslaviji, takođe sam poreklom iz BiH, tačnije današnje Republike Srpske, Kotor Varoš, ne razumem taj tvoj post, ja još uvek nisam izneo mogućnost oblika vlasti u Jugoslaviji....
 
Evo ovako, recimo bih ja zamislio novu Jugoslaviju, svaka republika da ima svoj parlament, u slučaju BiH, svaki entitet, svaka republika da ima svoju policiju, na teritoriji svake republike da bude jedinstvena vojska, znači nikakva HV, VS... da svaka država ima svoje zakone, ali da budu slični zakonima druge republike, zatim višestranački sistem...
 
Poslednja izmena:
Ovako ide priča, tokom 50 - tih i 60 - tih godina prošloga veka, Jugoslavija beleži privredni rast i razvoj, međutim kako se privredni rast i razvoj povećavao tako se BDP stanovnika Jugoslavije rastao, međutim od druge polovine 70 - tih privredni rast lagano opada, tadašnja vlast je imala rešenje za jedan određeni period, a ne recimo pola veka, i tako su počeli da rastu naši inostrani dugovi. Uostalom sami znate, evo recimo dok smo mi od Turaka pa do dana današnjih pili tursku kafu, zašto nikada recimo nismo pili cappuccino ili nescafe...
 
dokle smo stigli, posle dve juge sa tragicnim zavrsetcima opet ovde ne znamo i nemamo jedinstven stav na nivou drzave srbije sta nam je ciniti u blizoj i daljoj buducnosti.

eu ako je bude ovde dosta ce da promeni, a srbija kao najveca i najjaca i srbi kao najbrojniji na zapadnom balkanu mogli bi kad se ekonomski uzdignu, da opet imaju najveci uticaj. sve to i pod uslovom da nato i eu imaju buduce velike probleme na drugim lokacijama pa da velikodusno skrenu svoj srbomrzacki pogled odavle.

svako drugo pa i dobrovoljno udruzivanje sa okolnim republikicama je bespotrebno,
trgovina da, reciprocitet da ali srazmerno velicini drzave, prema siptarskoj `drzavi` berlinski zid, pa polako
 
aj necemo o ratu, al necemo ni o jugoslaviji!Ja stvarno ne mogu da vjerujem da neki jos misle da srbi hrvati i muslimani mogu da zive zajedno, a kamoli siptari... bruka

Bosna je Jugoslavija u malom....i s obzirom da zivi zbog toga sto Medjunarodna zajednica to hoce, cisto sumnjam da bi nova Juga zazivila...Mslim, volio bi da bude neki ekonomski savez drzava, ali nezavisnih drzava...pa makar se zvao simbolicno "Nova Jugoslavija"...
 

Back
Top