Nedostajes mi...

DamaBezBlama

Elita
Poruka
20.655
Ljubav mora biti koliko jaka da bi vam neko bas nedostajao?!
Sta cinite kad je tako?! Dal se vise zatvarate u svoja 4 zida i zelite jos vise da samujete ili izlazite i trudite se da to prevazidjete?!
Koliko udaljen treba neko za vas da bude da bi vam nedostajao?!
Dal biste bili spremni da uradite nesto ludo tad?! U sustini sta radite kad ste takvi?!
Koliko moze tugovanje da traje, kad pocinje a kad prestaje?!

Eto malo (vise) pitanja koja me stvarno zanimaju... muz mi je 11000 km daleko i iako sam u pocetku se dobro drzala odjednom me sve stiglo... ali bukvalno ko da me cigla saznanja lupila u glavu i samo sam propala... on zna kako se osecam, on je jaci od mene, a ja ne mogu da budem tako jaka koliko on trazi od mene... kad pricam sa njim drzim se, ne placem, ponekad znam i da se pravim da je sve u redu a nije, dodje mi da odem kod njega, a necu bebe radi... ipak mi je ona bitna, necu da ugrozim i njeno zdravlje a kad sam ovakva to nije dobro ni za nju... kako se pomiriti sa cinjenicama?! Kako prevazici?! :sad2:
 
Jao, gde me nadje....
Sasvim te razumem. Moj muz je daleko 1000 km i nije ni malo lako. Nemam pravi recept. Ima dana kad nezelim nikog ni da vidim ni da cujem, pa onda opet - ajde medju ljude. I tako na smenu.
 
Možda nije neka utjeha,ali bar je nedostajanje obostrano i znaš da će trajati ograničeno vrijeme...Šta bi da ti neko nedostaje,a ti njemu ne...ili da ti neko nedostaje vječno...

Da istina... on radi, a ja sam trudna, on mi je bas pre neki dan rekao kako ne stize preko nedelje mnogo da razmislja o tome kako mu nedostajem pa mu je lakse, a ja jedva cekam da se porodim i da mi bebana bude preokupacija i ljubav mala pa da ni ja vise ne razmisljam toliko... hvala na ovom komentaru! :heart:
 
Ljubav mora biti koliko jaka da bi vam neko bas nedostajao?!
Sta cinite kad je tako?! Dal se vise zatvarate u svoja 4 zida i zelite jos vise da samujete ili izlazite i trudite se da to prevazidjete?!
Koliko udaljen treba neko za vas da bude da bi vam nedostajao?!
Dal biste bili spremni da uradite nesto ludo tad?! U sustini sta radite kad ste takvi?!
Koliko moze tugovanje da traje, kad pocinje a kad prestaje?!
Хм.. то је за твоје стање сасвим нормално...:) Можда ће трајати само до сутра...:lol:
ја сам наизменично добијала нападе плача и нападе смеха... нисм могла себе да контролишем никако...:roll:
 
Хм.. то је за твоје стање сасвим нормално...:) Можда ће трајати само до сутра...:lol:
ја сам наизменично добијала нападе плача и нападе смеха... нисм могла себе да контролишем никако...:roll:

Hmm stanje... :think: mislis trudnocu?! :eek:
Aaaa ne ja sam ovakva oduvek... trudnoca tu mozda igra malu ulogu, ali nedostajanje je nekako uvek bilo deo mene... pa kad sam ja zivela u BGu a on u Shabcu vec smo krizirali kad se 4 dana nismo videli... prosto od pocetka je nasa ljubav bila takva, da smo se mnogoooo vezali jedno za drugog i da smo jedva izdrzavali da se ne vidjamo od ponedeljka do petka... e onda kad smo krenuli da zivimo zajedno i kad smo se uzeli to je bilo to.. ideala!!! Takav smo prosto par da bismo mogli da budemo zajedno 24/7, ali kad idemo sa drustvom to je to onda smo odvojeni ili kad neko ide na posao... tako da mozes da zamislis kako je kad je 11000km i pola godine ne vidjanja u pitanju... :sad2:
 
Moje misljenje je da u zivotu ne idu, ili bar retko idu i jare i pare, kako bi to rekao nas narod.
Razumem ono sto osecas, ali svakako postoji razlog zasto tvoj muz treba ili mora da bude 11.000 km daleko od tebe.
Da ne postoji, svakako bi bio pored tebe.
Stoga....grow up a little bit and be strong, nedostajes i ti njemu sigurno i sigurno bi najvise voleo da bude pored tebe u stanju u kome si..... ali nema vajde od kukanja
 
Moje misljenje je da u zivotu ne idu, ili bar retko idu i jare i pare, kako bi to rekao nas narod.
Razumem ono sto osecas, ali svakako postoji razlog zasto tvoj muz treba ili mora da bude 11.000 km daleko od tebe.
Da ne postoji, svakako bi bio pored tebe.
Stoga....grow up a little bit and be strong, nedostajes i ti njemu sigurno i sigurno bi najvise voleo da bude pored tebe u stanju u kome si..... ali nema vajde od kukanja

E pa ponosna sam na tebe! :klap: Itekako lepo misljenje i da cinjenica jeste da je u inostranstvu da bi meni i bebi obezbedjivao pare za lagodan zivot... ali se ja sad razmisljam da se ipak vratim kod njega kad bebac malo poraste... iako to nije bio plan... ali mozda cu se i ja promeniti kad mala Marta dodje i bicu isuvise preokupirana 1000 stvari pa necu ni razmisljati a to jedva cekam... :ok:

A veruj mi kukanje i saznanje da ima jos ljudi koji te razumeju, saosecaju ili su u istom sosu mi mnogo trenutno pomaze i daje mi osecaj da nisam toliko sama... tako da i tebi hvala puno! :heart:
 
Savetujem ti da se svakako vratis ukoliko on tamo ostaje duze.
Ne naravno posle porodjaja, ali posle par meseci, svakako.
Nije isto kad su ljudi zajedno i kad dugo nisu zajedno.
Detetu trebaju i mama i tata, zeni treba muz, muzu zena i tako.....nije prirodno ni dobro dugo biti razdvojen, ako se ima mogucnosti da se bude zajedno.
Ta razdvojenost, kad dugo traje, je kao rdja, ubila je mnoge inace dobre veze i brakove.
 
Savetujem ti da se svakako vratis ukoliko on tamo ostaje duze.
Ne naravno posle porodjaja, ali posle par meseci, svakako.
Nije isto kad su ljudi zajedno i kad dugo nisu zajedno.
Detetu trebaju i mama i tata, zeni treba muz, muzu zena i tako.....nije prirodno ni dobro dugo biti razdvojen, ako se ima mogucnosti da se bude zajedno.
Ta razdvojenost, kad dugo traje, je kao rdja, ubila je mnoge inace dobre veze i brakove.

:sad2: :sad2: :sad2: nisi prvi koji to kaze... on bi trebao da ostane tamo jos godinu i po... minimum... :eek: ali sve to radimo radi para, da bismo ustedeli lepu svotu i onda kupili stan i nasli poslove u BGu, pa ziveli normalno... videcu jos kako i sta cu, najveci problem je u tome sto je u Kini zdravstvo uzas, nevaspitani su, prljavi ma sve najgore i ne znam dal zelim da mi dete bude tamo... ali ako je samo na godinu dana... ma videcu... ali stvarno sam ti zahvalna na savetu! :heart: :cmok:
 
:sad2: :sad2: :sad2: nisi prvi koji to kaze... on bi trebao da ostane tamo jos godinu i po... minimum... :eek: ali sve to radimo radi para, da bismo ustedeli lepu svotu i onda kupili stan i nasli poslove u BGu, pa ziveli normalno... videcu jos kako i sta cu, najveci problem je u tome sto je u Kini zdravstvo uzas, nevaspitani su, prljavi ma sve najgore i ne znam dal zelim da mi dete bude tamo... ali ako je samo na godinu dana... ma videcu... ali stvarno sam ti zahvalna na savetu! :heart: :cmok:


Svs će ti biti jasnije, kad beba malo poraste, i ti se navikneš na novu situaciju i stekneš sigurnost u sebe. Onda ćeš znati tačno šta treba da radiš. Pa ne moraš ti baš za stalno otići tamo, možeš malo tamo, malo ovamo... naći će se već neki način...
Kina nema tradiciju zdravstvenog osiguranja, i mislim da se sve plaća, ali ono što tebi treba ima samo u velikim gradovima, na žalost. Kineskinje se mnogo oslanjaju na svoju tradicionalnu medicinu i što se tiže "ženskih stvari" majke ih dobro pripreme, što tebi,naravno, ne koristi, čak i da znaš kineski.
Videćeš, vreme brzo prolazi, i ljudima često iskrsnu razne prilike kojima se nisu nadali.:) :heart: :bye:
 
Kockice09 drzi se- sve ce ovo jednom biti juce...
Ja sam u takvim trenucima razmisljala ovako- hvala Bogu pa imamo internet, mozemo da se cujemo svakog dana, pa i da se vidimo. Kako bi bilo da zivimo stotinak godina pre pa da se komunikacija svodi na slanje pisama koja putuju ohoho do Kine pa jos i nazad... Da nije lako- nije, ali nije nemoguce izdrzati kad covek zna svoj cilj i kad njemu tezi.
 
Kockice09 drzi se- sve ce ovo jednom biti juce...
Ja sam u takvim trenucima razmisljala ovako- hvala Bogu pa imamo internet, mozemo da se cujemo svakog dana, pa i da se vidimo. Kako bi bilo da zivimo stotinak godina pre pa da se komunikacija svodi na slanje pisama koja putuju ohoho do Kine pa jos i nazad... Da nije lako- nije, ali nije nemoguce izdrzati kad covek zna svoj cilj i kad njemu tezi.

Definitivno prelepa recenica i hvala ti... ma bas sam i ja o tome razmisljala, hvala Bogu da zivimo u ovom vreme gde su skype i kamere moguc nacin razgovora na toj daljini... samo se bojim da se ne udaljimo jedno od drugog za ovo vreme... toliko toga, bitnih datuma, prva godisnjica veze, prva godisnjica braka, rodjenje naseg deteta on propusta... a mene to ubija iako se pokusavam odrzati stabilna...

Ko je tebi nedostajao?! Koliko ga nisi vidjala?!
 
Svs će ti biti jasnije, kad beba malo poraste, i ti se navikneš na novu situaciju i stekneš sigurnost u sebe. Onda ćeš znati tačno šta treba da radiš. Pa ne moraš ti baš za stalno otići tamo, možeš malo tamo, malo ovamo... naći će se već neki način...
Kina nema tradiciju zdravstvenog osiguranja, i mislim da se sve plaća, ali ono što tebi treba ima samo u velikim gradovima, na žalost. Kineskinje se mnogo oslanjaju na svoju tradicionalnu medicinu i što se tiže "ženskih stvari" majke ih dobro pripreme, što tebi,naravno, ne koristi, čak i da znaš kineski.
Videćeš, vreme brzo prolazi, i ljudima često iskrsnu razne prilike kojima se nisu nadali.:) :heart: :bye:

Da, bas zato i jedva cekam da bebac dodje! :D :heart: a to da putujem tamo vamo je tesko jer je avionska karta 1700 evra :eek: i 20h let... :thumbdown:
Eh stvarno o Kini mogu da kazem samo najgore i evo sta im se sad desava sa mlekom za decu namenjeno... uzas :sad2: hvala Bogu da sam pobegla odande, Srbija mi prija... ali mi ne prija biti razdvojena od njega :sad2:
A ova zadnja boldovana recenica... samo cu reci Iz tvojih usta u Bozje usi!!! :worth:
Hvala ti... :heart:
 
Kockice...ajde molim te procitaj temu od Candle...
Ona je ovde puno lepih saveta dobila, i kad sve iščitas reci naglas...hvala bogu bar je ziv.
Lezi i spavaj , pa ujutru kad osetis da ti je frka , seti se toga i preziveces...

Daljina je veliki problem, ja je ne podnosim, i ne bi ni dana podnela takav tempo zivota...
Al ziv se covek na sve navikne, pa i na nju...
Cilj valjda opravdava sredstvo !
 

Back
Top