3DS MAX ili MAYA??? glasajte!!!

O ovome se vec mnogo pricalo.
3DStudio je za Mayu igracka. Najvise se koristi za igre dok se Maya koristi za sve ostalo. Maya je koriscena za efekte u Terminator 3,Matrix Revolutions,Harry Potter (svi delovi)...da ne nabrajam. Ne znam da je neko uspeo da napravi nesto ovako ozbiljnije u 3D Studiu. A takodje bi ti predlozio jos jedan 3D program - LightWave. Maya i LightWave je dobitna kombinacije.
 
marco3dx:
pa ovako, ja koristim 3D Max vec godinu dana-meni je preteran. e sad bi ja voleo da probam mayu ali ne znam koliko bi mi vremena trebalo da se naviknem i da li bi bilo vredno truda...
Pazi ovako: 3DMax nije los program i ako ne nameravas ozbiljnije da se bavis 3D grafikom vec to radis tek onako,onda je sasvim dovoljan. Ako si ozbiljno zainteresovan za 3D pa jos bi mozda zeleo da nesto i zaradis, onda Maya ili LightWave. S obzirom da 3DStudio koristis nekih godinu dana prelazak na Mayu nece biti mnogo bolan, dakle znas neke osnove koje su u sustini kod svih programa iste i to ce ti mnogo pomoci. Kazem ,ako zelis ozbiljno da se bavis 3D onda ce ti se prelazak na Mayu ozbiljno isplatiti i vremenom ces raditi neke stvari o kojima si u 3D Studiu mogao samo da sanjas.
 
hvala ti brate, puno si pomogao! voleo bi zaradim neke pare- pravim modele za neke moje drugare koji prave igricu, ali mnogo se mucim u ovom max-u, pa sam hteo da necim drugim probam da radim, mozda ce mi biti lakse... hvala jos jednom!!!
 
The Scientist:
O ovome se vec mnogo pricalo.
3DStudio je za Mayu igracka. Najvise se koristi za igre dok se Maya koristi za sve ostalo. Maya je koriscena za efekte u Terminator 3,Matrix Revolutions,Harry Potter (svi delovi)...da ne nabrajam. Ne znam da je neko uspeo da napravi nesto ovako ozbiljnije u 3D Studiu. A takodje bi ti predlozio jos jedan 3D program - LightWave. Maya i LightWave je dobitna kombinacije.

To da... Nego.. Ima li neko LW 8.0? $ta koristite za konverziju i view 3D objekata?
 
ljudi, upomoc!!! kupio sam mayu 5.0, sve je normalno instalirao i kad hocu da je pokrenem trazi mi neki "licence key" i kasnije "activayion key"! skidao sa crackove sa net-a, svasta radio ali ne mogu da je pokrenem! molim vas ljudi, ako neko zna da mi detaljno objasni i ne mrzi ga da mi objasni, molim vas pomozite!!!
 
marco3dx:
ljudi, upomoc!!! kupio sam mayu 5.0, sve je normalno instalirao i kad hocu da je pokrenem trazi mi neki "licence key" i kasnije "activayion key"! skidao sa crackove sa net-a, svasta radio ali ne mogu da je pokrenem! molim vas ljudi, ako neko zna da mi detaljno objasni i ne mrzi ga da mi objasni, molim vas pomozite!!!

Verovatno nemas mreznu karticu.
Bez nje ne mozes da pokrenes program.
Ako imas ja imam crack koji sam dobio sa cd-om koji 100% radi.
Javi se na bolesoft@teamnet.ws
 
marco3dx:
ljudi, upomoc!!! kupio sam mayu 5.0, sve je normalno instalirao i kad hocu da je pokrenem trazi mi neki "licence key" i kasnije "activayion key"! skidao sa crackove sa net-a, svasta radio ali ne mogu da je pokrenem! molim vas ljudi, ako neko zna da mi detaljno objasni i ne mrzi ga da mi objasni, molim vas pomozite!!!
Pored cracka treba da instaliras i Micro$oft Loopback Adapter (kao mreznu kartu) da bi ti proradio.
 

Back
Top