Недоумица...
Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Недоумица...

Ističe se Red_Zmaja (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano Недоумица...

Може ли неко да ми каже како звучи светлост? Тј. какав звук производи светлост и да ли га уопште производи? (по мени производи га, али сам се негде запетљао)...
    Let me tell you about heartache and the loss of God wandering, wandering in hopeless night...

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano Re: Недоумица...

ako te zanim amoze da se nade zvuk koji je nastao kada je stvoren Kosmos tj. u Velikom prasku, ako ti ista znaci.

Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

Citat Original postavio BernardBlack Pogledaj poruku
    ako te zanim amoze da se nade zvuk koji je nastao kada je stvoren Kosmos tj. u Velikom prasku, ako ti ista znaci.
    Ма мене само занима има ли светлост звук или не. Ја мислим да има само ми треба потврда док не саватам професора физике на факсу... А њега је баш тешко саватати
    П.С. Није ми физика јача страна...
    Let me tell you about heartache and the loss of God wandering, wandering in hopeless night...

Elita
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Red_Zmaja Pogledaj poruku
    Ма мене само занима има ли светлост звук или не. Ја мислим да има само ми треба потврда док не саватам професора физике на факсу... А њега је баш тешко саватати
    П.С. Није ми физика јача страна...
    Viš ovako. Uzmeš gitaru i sviraš dok žice ne počnu da svetle. Ono što tada čuješ - to ti je to.

Domaćin
    Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Neka veza......
    Ako mislish na zvuk zaostalog "praska" ,onda stavi na AM radio talase izmedju stanice......tako nekako......valjda......

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Citat Original postavio vuda Pogledaj poruku
    Neka veza......
    Ako mislish na zvuk zaostalog "praska" ,onda stavi na AM radio talase izmedju stanice......tako nekako......valjda......
    nisam mislio na zvuk zaostaslog praska, vec na da su naucnici proziveli zvuk koji je nastao na pocetu svega...deluje tako smirujuce.....

Domaćin
    Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

nisam mislio na zvuk zaostaslog praska, vec na da su naucnici proziveli zvuk koji je nastao na pocetu svega...deluje tako smirujuce.....
    Malo poblizhe....ako mozhe....nisi mi bash jasan....??

Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

Citat Original postavio Zazijavalo Pogledaj poruku
    Viš ovako. Uzmeš gitaru i sviraš dok žice ne počnu da svetle. Ono što tada čuješ - to ti je to.
    Ти неки духовит?

Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

Где има то да се чује?

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

http://www.astro.virginia.edu/~dmw8f/sounds/cdromfiles/index.php

Prvih milion godina sabijenih u par sekundi
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Evo ima i ovde

A sto se tice zvuka svetlosti....uzmes lepo frekvenciju neke boje, spustis je za MNOGO oktava, i to bi trebalo da bude to
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

e da nasao sam to nego me mrzilo da odgovaram i postujem ali super u svakom slucaju...kako smirujuce, znam da su tu negde i moji molekuli....♥ i kako neko posle moze da unishtava zemlju?

Elita
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Ти неки духовит?
    Jok. Ti si.
    Zvuk je mehanički fenomen treperenja vazduha. Kako misliš da bi svetlost mogla da ga proizvede?
    To bi bilo kao kad bi onom debelom stolarskom olovkom prevukao preko lista novina, a sva štampana slova se poizvrću, kao kad šleper prođe pored fiće.

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

ne ne mislim da svetlost pravi zvuk....ima ima tu necega.

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Jok. Ti si.
    Zvuk je mehanički fenomen treperenja vazduha. Kako misliš da bi svetlost mogla da ga proizvede?
    To bi bilo kao kad bi onom debelom stolarskom olovkom prevukao preko lista novina, a sva štampana slova se poizvrću, kao kad šleper prođe pored fiće.
    Ja reko gore, ako izjednacimo frekvenciju na kojoj se vidi svetlost (tj smanjimo za dosta ovih nasih evropskih oktava), i to ubacimo u neki generator zvuka - mozemo da cujemo.
    Samo, pitanje je cemu to, kada bi dobio jednolican zvuk.....ko TU TU na telefonu....

Elita
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Svabov Pogledaj poruku
    Ja reko gore, ako izjednacimo frekvenciju na kojoj se vidi svetlost (tj smanjimo za dosta ovih nasih evropskih oktava), i to ubacimo u neki generator zvuka - mozemo da cujemo.
    Samo, pitanje je cemu to, kada bi dobio jednolican zvuk.....ko TU TU na telefonu....
    E, da. Bio nekad davno onaj sa "svetlosnom formulom" koji je tako predstavljao reči i šta beše još.
    Sad, ako bi se spojila kamera, neki filter i zvučnik, pa ispred kamere da prođe kakva cica u šarenoj haljinici, a iz zvučnika se čuje odobravajući zvižduk... To da.

Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

Јбт чисто ми пало на памет и питао сам онако чисто да знам... НЕ знам што ми баш то дунуло на памет... Али светлост мора да има неки утицај на околину (ма колико он мали и занемарљив био)... Али кад погледаш мало све се у различитим наукама своди на бесконачно мали део, на идеалне услове, на бесконачно велики и слично... Па значи да вероватно производи неки звук ма колико он био тих или ти на граници са тишином, значи неки шум мора да постоји... А сад чему то? Па вероватно ничему ал ми занимљиво да добијем одговор на нешто што ми дуне тек тако, ваља некад напрегнути вијуге да не зарђају... Ак мош шта паметно рећи реци, ак не заеби имаш причаоницу, сваштару па се можеш правити духовит до миле воље... Препознаће се коме је намењено...
    П.С. Колико се људи уопште запитало да ли светлост може да се чује???

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Јбт чисто ми пало на памет и питао сам онако чисто да знам... НЕ знам што ми баш то дунуло на памет... Али светлост мора да има неки утицај на околину (ма колико он мали и занемарљив био)...
    Ima OGROMAN uticaj
    Bio bi selep da nema toga

Али кад погледаш мало све се у различитим наукама своди на бесконачно мали део, на идеалне услове, на бесконачно велики и слично... Па значи да вероватно производи неки звук ма колико он био тих или ти на граници са тишином, значи неки шум мора да постоји...
    Pa ne postoji, zato sto priroda zvuka nije ista kao priroda svetlosti, moze da se simulira "zvuk" svetlosti ali to je to.....

Elita
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Па вероватно ничему ал ми занимљиво да добијем одговор на нешто што ми дуне тек тако, ваља некад напрегнути вијуге да не зарђају... Ак мош шта паметно рећи реци, ак не заеби имаш причаоницу, сваштару па се можеш правити духовит до миле воље... Препознаће се коме је намењено...
    П.С. Колико се људи уопште запитало да ли светлост може да се чује???
    Pa što onda naprežeš naše vijuge, a ne svoje?

Inače pokušao sam slikovito da ti prikažem da svetlost po sebi ne može proizvoditi zvuk i da je to besmisleno. Da bi imao zvuk, moraš da zagolicaš molekule vazduha. Ne vidim kako bi to svetlost mogla da uradi. Možda da se koristi laser, ali to je već nešto drugo.

Dakle, kad oćeš da naprežeš vijuge pravac - teretana.

Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

Pa što onda naprežeš naše vijuge, a ne svoje?

Inače pokušao sam slikovito da ti prikažem da svetlost po sebi ne može proizvoditi zvuk i da je to besmisleno. Da bi imao zvuk, moraš da zagolicaš molekule vazduha. Ne vidim kako bi to svetlost mogla da uradi. Možda da se koristi laser, ali to je već nešto drugo.

Dakle, kad oćeš da naprežeš vijuge pravac - teretana.
    Јеси кад погледао неку хемијску реакцију у којој си на стрелици имао нешто овако:
    hυ... сад то не бих даље расправљао то се подразумева да се зна...
    То је утицај или само моје лупање да је утицај.. Па нико те не тера да се укључиш у расправу увек можеш да је обиђеш... Може да побуди молекул, а и не мора, пошто се тачан утицај не зна... И ти сад питаш како би...
    Ништа да сумирам 99% сам сигуран да светлост производи звук који вероватно неће бити могуће измерити, али предпоставити можда... А да је звук једноличан као што неко рече не бих се сложио... Нпр имамо видљиви и невидљиви део спектра.. И мислим да би сваки звучао другачије... Али да не ширимо даље... Нек остане на овом, а кад будем имао времена покушаћу и математички то да изразим...

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Stvarno Zazijavalo ako te neko smara ne ukljucuj se u raspravu. Trebaju nam ljudi koji umeju da razmisljaju izvan vec postojecih granica i paterna. Ako ti smeta mozemo da se svadamo do mile volje.

Ističe se
    Učlanjen
    08.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Kad se fotoni odbijaju od povrsina prave zvuk ili sudar dva razlicita fotona.Sama svetlost mislim da nema zvuk
    a sta ti ja znam

Poznat vujadin (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    145

Citat Original postavio sax83 Pogledaj poruku
    Kad se fotoni odbijaju od povrsina prave zvuk ili sudar dva razlicita fotona.Sama svetlost mislim da nema zvuk
    a sta ti ja znam
    Да ли се може тачно одредити особина светлости, мислим какав је њезин облик, ако га има, или димензија једног фотона и његово кретање кроз простом и кроз материју. Све би то требало знати да би могли установити звук тога предмета, ако је предмет. Моје мишљење је да светлост има не само звук, него и своју сенку. Пре се мислило да је светлост вал, сада му се приписује и материја. То значи да својим кретањем, било као вал или као материја производи звук.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •