RADIOHEAD - PREVODI PESAMA NA SRPSKI!!!!!

Djordjila

Početnik
Poruka
46
Dobrodosli, Rejdiohedasi!!!

Ova tema je zapoceta sa zeljom da svi oni koji vole muziku grupe RADIOHEAD, a znanje engleskog jezika im je oskudno, steknu potpuniji utisak citajuci prevode pesama na srpskom jeziku.

Svi koji se dobro snalaze sa engleskim jezikom ili vec imaju prevode nekih pesama, a raspolozeni su da to podele sa ostalima, mogu svoje prevode ostavljati ovde na forumu.

Svi koji zele da dublje razumeju pesme i potraze prevode, pomoc mogu potraziti ovde!

Naravno, licni utisci o pojedinim pesmama i razgovori na tu temu takodje su dobrodosli!

Eto, ja se nadam da ce ovo biti precica ka potpunijem uzivanju u fenomenalnim pesmama!

Veliki pozdrav svima!!! :bye:
 
ili lepo ljudi nauchite engleski, meni je uvek loshe izgledalo recimo kad sam chitao prevode Eminemovih lirika, a i uopshte... Nasha gramatika je drugachija, sleng, nachin izrazhavanja, red rechi sve je prilichno u kontrastu u odnosu na engleski, a i sam nachin na koji rechi nekako zvuche dok se izgovaraju, jer dok su oni pisali lirike to je ishlo iz srca i nekako chitav sklop teksta je u odnosu na jezik... Dakle ne, loshe... A mislim za Radiohead posebno, ae ko mi normalno prevede ''Knives Out'' a da ne zvuchi glupo skidam mu kapu...
 

Back
Top