Алат у колима ...

wrm

Aktivan član
Poruka
1.600
Шта држите од алата у колима ?
Код мене је:
Кључеви 6-13 стим што су дуплирани 10 и 13 и сви су оно окасти и виљушкасти.
Подешавајући кључ велики, средњи и мали.
Онај крастак кључ.
Oно чудо геадора, гиадора или како се зове и умеци 6-28 или 32 не сећам се тачно, и 3 дужине наставака.
Сечице у 3 величине.
Кљешта неколико моторцангле, папагајке и кљешта за сечење дебелих коаксијалних каблова које користим кад треба пресечем неко црево или слично.
Скалпел.
Унимер.
Изолирке разно разне.
Неидентификовани број разних жичица и буксни као и нешто термо бужира а и обичног бужира.
Наравно дизалица.

Да напоменем да имам матори ауто, 1992 па вучем алата.
 
Ја у ауту од алата тренутно имам:

- дизалицу
- кључ за точкове
- оно што се уврне позади па се на то закачи сајла за вучу
- сајлу за вучу
- каблове за паљење
- флуо прслук и
- хемијску

Да напоменем, ауто ми је младић 2001. па не вучем ништа од алата :mrgreen:

Шалим се, имам припремљен сав, алат, али никако да сконтам где да га ставим... прво морам да смислим неку кутију (или просто да купим кутију за алат), а онда да видим како да га причврстим да ми не лети по гепеку... ал' немам времена... :dash:
 
Dok sam imao GSi-ja bio sam prilično pedantan, jer sam imao "merak" da ga mazim i pazim...

Pola dolenavedenog ne spada u alat, ali eto voleo sam sve to da imam sa sobom...
Slika u mom gepeku je bila sledeća:

set viljuškastih ključeva i još nešto okastih (bez obzira što se nisam usuđivao da mu čačkam oko motora),
šrafciger,
kablove za prenos struje sa drugog akumulatora,
trokut,
kutiju sa prvom pomoći,
dizalicu,
ključ za skidanje točka,
kutiju sa svim rezervnim sijalicama,
flašu sa destilovanom i običnom vodom (da gasim ako se zapali :lol:),
set paknova,
zaštitnu foliju od sunca - komada dva,
gomilu krpica što za prljave što za čiste radove :lol:
portabl ventilatorčić (Kadeti nemaju klimu),
baterijsku lampu,
blokčić sa evidencijom šta je sve promenjeno i kada treba da se zameni postojeće (servisna knjižica na srpski način :lol:),
konopac za šlepanje,
baseball palicu,
remenik za alternator (valjda je bio za to, bem li ga),
zupčasti kaiš,
šrafciger u vratima,
zimske gumene prostirke,
čaršaf za pokrivanje kao zaštita od prašine i sunca,
izolir traku i običnu lepljivu,

S obzirom da je auto uvek bio potpuno ispravan, 80% toga mi verovatno ne bi trebalo, ali eto...
Sve je u podrumu, čeka bolja vremena i auto koji je vredan toga da mu se sve to stavi u prtljažnik...

Na trenutnom autu sem rezervnog točka i dizalice nemam ništa, jer van grada retko izlazi...
 
set viljuškastih ključeva i još nešto okastih (bez obzira što se nisam usuđivao da mu čačkam oko motora), :tick:
šrafciger, :tick: 3-4 razl.
kablove za prenos struje sa drugog akumulatora, :tick:
trokut, :tick:
kutiju sa prvom pomoći, :tick:
dizalicu, :tick:
ključ za skidanje točka, :tick:
kutiju sa svim rezervnim sijalicama, :tick:+ osigurace
flašu sa destilovanom i običnom vodom (da gasim ako se zapali :lol:), :tick:
set paknova,
zaštitnu foliju od sunca - komada dva,
gomilu krpica što za prljave što za čiste radove :lol: :tick:
portabl ventilatorčić (Kadeti nemaju klimu),
baterijsku lampu, :tick:
blokčić sa evidencijom šta je sve promenjeno i kada treba da se zameni postojeće (servisna knjižica na srpski način :lol:),
konopac za šlepanje, :tick: (cel.sajla)
baseball palicu,
remenik za alternator (valjda je bio za to, bem li ga),
zupčasti kaiš,
šrafciger u vratima,
zimske gumene prostirke,
čaršaf za pokrivanje kao zaštita od prašine i sunca,:tick: cebe umesto carsafa
izolir traku i običnu lepljivu, :tick:

..

+
kljuc za svecice,
papagajke,
motorcangle,
armiracka klesta i zica:D,
srafove razne,
1l motornog,0.5 UK ulja,
lance (zimi)...i jos neke sitnice.
Alat spakovan[tacnije nabacan] u kutiji sa vojnog otpada.
 
au bre.. ja rekoh alat :
znachi ako tjemo tako 3x prva pomotj, 2xtorkut, 3 kompleta sijalica + 2 nightbraker pakovanja (drugar uvozi osram :) ), sajle dve, kablove za struju, sekiru veliku (rekoh li da vozim trerenca) a inache
kad se ide na duze voznje a pogotovo po terenu nekom macheta zakachen za sedishte, tonfa i palica na razvlachenje a po potrebi i ostala oprema ... elem...
ja stvarno nemam tih problema oko ubedjivanja u saobratjaju ... napred ima stotinak kila chelika :0) pa kad nekoje uporan a znam da nije u pravu ja lagano klizim ka njemu :)... pa tjemo vidimo sta tje bude ...
 
A jel mogu i ja?

Mala kutija - sve sto nije kljuc, dakle:
- srafcigeri krstasti, 5 kom
- srafcigeri obicni, 4 kom
- klesta, 2 kom
- celicna cetka
- wd40
- razne buksne za kablove
- razni srafovi, matice i podloske (bakarne i metalne)
- razne gumice
- silikon (onaj crveni sto popravlja dihtung na bilo cemu)
- zeger klesta

Velika kutija, kljucevi:
- okasti, sve od 7 do 46
- viljuskasti, sve od 7 do 46
- gedore, sve od 10 do 32
- kovachke gedore, sve od 19 do 32
- nastavci za gedore
- 6 krckalica

Pajseri, kljucevi za tockove, stangla, cevi (za one pajsere), lanci,
3 trougla i jedan onaj svetleci cunj (blinka crveno), 4 sajle sa zatezacima,
15 spanera + 18 masinica (neke mi ne rade), jedna stega koja se montira bilo gde,
izolir i teflon trake, par metara kabla sa 6 zila, 60kg peska + lopata + kramp (traze bosanci).

Rezervni delovi:
- razni ventili
- termostat
- bolcni za visko
- dve stop lampe
- svi kaisevi
- spaner za visko (ja ga pravio)
- brava za vrata :neutral:

A u autu nemam nista! Ni rezervni tocak, ni dizalicu, ma ni prvu pomoc :D
 
Hidraulicnu dizalicu (jbga, auto ima 2t), kljuc za tockove i set gidora od 102 dela sa srafcigerima, torax i inbus kljucevima. Auto mi je 2003-ce tako da ovaj set sluzi cisto onako, sve i da mi treba sve je toliko komplikovano da i ne znam kako bih popravio.
 
Izgleda da je glavni hit imati rezervni motor u gepeku, pa skines sta ti treba...
Uvek sam se gnusao gepeka punog alata i raznih delova "za nedaj Boze".
Od prvih kola do sad nosim samo fabricki alat i sajlu\trokut\sijalic\PP aparat...ali mi je zato gepek uvek cakum-pakum(moracu da postavim sliku moje skalamerije, neki dzep sa mrezicom sto sam pravio)
 
Izgleda da je glavni hit imati rezervni motor u gepeku, pa skines sta ti treba...
Uvek sam se gnusao gepeka punog alata i raznih delova "za nedaj Boze".
Od prvih kola do sad nosim samo fabricki alat i sajlu\trokut\sijalic\PP aparat...ali mi je zato gepek uvek cakum-pakum(moracu da postavim sliku moje skalamerije, neki dzep sa mrezicom sto sam pravio)

Mozes da imas cakum-pakum gepek i pored "rezervnog motora".
Moracu i ja da slikam da vidis kako izgleda pored svega onog sto sam nabrojao.
Smestio sam TA pec od 3KW a nista nisam morao da izbacujem i premestam.Da vozim nov auto kao ultrazvuk i ja bi poneo samo mobilni i kred.karticu.
 
Kao sto je obecano...cela skalamerija je jer je sam cosak neiskoriscen, a sa mrezicom-pa vidi se;)
Slika
ozDpDHHbA40982.jpg
Slika
oZDSkzABs40983.jpg
 
Dok sam furao audi nijesam nista, bez ono osnovno, nosio. Znaci dizalica, kljuc za gume, trougao... Sad imam "sluzbenu" golf 4 koja na sve lici bez na auto ne, u gepek imam sljedecu opremu: 15-ak CD-a raznih izvodjaca koje nikad ne slusam, 2 stara dzempera (jedan D&G ;) ovo ono) dvije majce kratkih rukava i dres FK Mornar, patike, razbacanu prvu pomoc, 5-6 srafcigera, baterijsku lampu, baterije za lampu (2 pakovanja) dizalicu (hidraulicnu, pola gepka mi je zauzela) Ma jednom rijecju u gepek ima svega onoga cega ne treba da ima a ponajmanje ima korisnih stvari.
Golf ka golf, auto bez duse koje ne zasluzuje ni malo paznje pa se bas tako prema njemu i ponasam. Niti ga perem niti usisavam, zadnji sicevi su mu oboreni i samnom, bez ko mora, nece niko da se vozi. :D
 

Back
Top