A gde je sada policija, gde je tužilaštvo??
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: A gde je sada policija, gde je tužilaštvo??

Aktivan član
    Učlanjen
    26.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano A gde je sada policija, gde je tužilaštvo??

Intervju, Riza Halimi, lider PDD i poslanik u Skupštini Srbije
    PRIZNAJEM KOSOVO!

Jedini albanski poslanik u Skupštini Srbije otvoreno kaže da priznaje lažnu državu Kosovo i da ga Ustav i zakoni ne obavezuju!

RIZA HALIMI
    PROGRAM JE VAŽAN ... U našem programu piše da poštujemo volju građana na Kosovu u vezi s odlukom da proglase nezavisnost.
    Jedini albanski poslanik u Skupštini Srbije, lider Partije za demokratsko delovanje Riza Halimi, kaže u intervjuu za Press da priznaje nezavisno Kosovo i da ga državna politika i Ustav Srbije ne obavezuju! Halimi je, prethodno, podržao ideju Ramuša Haradinaja o otvaranju kancelarije vlade Kosova u Preševu!

- Bio sam na sastanku s Ramušem Haradinajom, na kome su prisustvovale i druge veće partije s Kosova. Haradinajev predlog o toj kancelariji nije nov, još pre dve godine o tome je bilo reči. Mi smo to pozdravili zato što Srbiju to ne interesuje, a ovako je praktičnije.

Ali, kao poslanika u Skupštini i građanina ove države obavezuje vas Ustav. Ovim svojim postupkom vi odmažete Srbiji u borbi za očuvanje Kosova i Metohije...

- To vam je totalno nelogično. Pa, zar bi trebalo zaustaviti život na Kosovu dok se status ne reši?! Nekoliko puta sam pitanja životnih problema nas Albanaca na jugu Srbije iznosio u Skupštini i niko nije reagovao. E, pošto Srbiju to ne interesuje, vlada Kosova i njeno ministarstvo rešili su da se time bave.

Saradnjom s nelegalnim institucijama lažne države Kosovo vi radite direktno protiv nacionalnih interesa države Srbije?

- Ne mislim da sam to učinio. Možda bismo tako razmišljali da smo u doba srednjeg veka ili inkvizicije, ali ovo je 21. vek. Ljudi u Preševu i Bujanovcu nemaju uslova da se školuju, pa odlaze i inostranstvo i traže rešenje za svoje probleme. Zar je to nepoštovanje Srbije? Ne kršim zakon, samo se trudim da ova pitanja rešavamo. Uostalom, svake godine se sastajemo s najvišim zvaničnicima Kosova da bismo tražili rešenja.

Dakle, vi sedite u Skupštini Srbije i priznajete državnost Kosova?

- U našem programu piše da poštujemo volju građana na Kosovu u vezi s njihovim samoopredeljenjem gde će, kako i sa kim živeti...

Znači, priznajete?

- Mogu samo da ponovim prethodno.

Iz toga što ste rekli proizlazi da vi kao poslanik u Skupštini Srbije priznajete lažnu državu Kosovo?!

- Rekao sam vam sve. Ako vi kažete da to znači to, onda neka vam bude tako...

Ali, kako možete da budete poslanik Skupštine Srbije, a istovremeno radite protiv iste te Srbije?!

- Rekao sam vam da ne radim protiv Srbije. To nije tačno!

Kako nije tačno? Pa, vi radite direktno protiv Ustava i zakona! To je kažnjivo svuda u svetu...

- To vam je totalno nelogično... To nema veze... Niste fer, neću više da pričam! Objasniću u Skupštini!

Da li ste imali do sada neke reakcije kolega iz parlamenta?

- Nisam, pošto nismo ni imali sednicu. Mislio sam da će biti održana danas, ali nije. Ako budem imao prilike da govorim za skupštinskom govornicom, objasniću o čemu je ovde reč i zašto smo podržali ovu ideju.

Očekujete li osude?

- Videćemo kakve će reakcije biti. S druge strane, biće mi drago da objasnim i da svakoga koga interesuje upoznam s našim problemima.
    . . . . . .

Primećen član Vilajet (avatar)
    Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano Re: A gde je sada policija, gde je tuzilastvo??

To postoji u Srbiji
    Ih bre al si na kraj srca...Pa sto lepo ne cutimo,pustimo da nam swako uzme od teritorije sta zeli-i sto nam ostane tu cemo da sirimo ljubaw i toleranciju!!!SIRI DALJE
    Sigurno je rekla neka me trazi i vidi da me nema,ta zena sa rukama deteta,koju volim
    to dete koje je zaspalo ne obrisavsi suze koje budim.
    http://www.youtube.com/watch?v=mjNB5c6OkNs

Buduća legenda C0NSIGLIERI (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1308

Podrazumevano Re: A gde je sada policija, gde je tuzilastvo??

...bili jednom jedni Srbi...

*ebote, ko u basni

Slične teme

1. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.03.2009., 14:50
  2. Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 23.02.2009., 21:25
  3. Organizovani Kriminal.i ljudi i Tuzilastvo
    Autor sv.nedelja u forumu Politika
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 10.09.2008., 13:35
  4. Tužilaštvo traži novo suđenje Haradinaju