ZA I PROTIV!!!!

malo slatko

Zainteresovan član
Poruka
317
Iskreno ne znam da li se polemisalo o ovoj temi,unapred se izvinjavam ako jeste!Moje pitanje je sledece-Da li se slazete sa tim da je Frojd bio lazov?Da li smatrate da je psihologija mlacenje prazne slame jer nije dovoljno istrazena?Kazite mi svoje misljenje!Ja recimo zelim da upisem psihologiju ali sve sto cujem u poslednje vreme je- to je mlacenje prazne slame(mnogo opsirno se radi,a nista konkretno) i ono sto je pod obavezno treba ti veza!:thumbdown:I zanima me jos da li je bolje studirati u N.Sadu ili Bg-u...?(zamolila bih studente psihologije da odgovore na ovo):bye:
 
Iskreno ja se plasim da se(ako nekim slucajem uspem da je upisem) na kraju se ispostavi da to nije ono sto sam ja mislila da jeste...Da nije samo bubanje,da se logika ukljucuje,da ima dosta prakse itd ?Zato molilm za savete i komentare...
 
Iskreno ne znam da li se polemisalo o ovoj temi,unapred se izvinjavam ako jeste!Moje pitanje je sledece-Da li se slazete sa tim da je Frojd bio lazov?Da li smatrate da je psihologija mlacenje prazne slame jer nije dovoljno istrazena?Kazite mi svoje misljenje!Ja recimo zelim da upisem psihologiju ali sve sto cujem u poslednje vreme je- to je mlacenje prazne slame(mnogo opsirno se radi,a nista konkretno) i ono sto je pod obavezno treba ti veza!:thumbdown:I zanima me jos da li je bolje studirati u N.Sadu ili Bg-u...?(zamolila bih studente psihologije da odgovore na ovo):bye:

Sumnjam da će ti ijedan (zadovoljni) student Psihologije reći da je ista "mlaćenje prazne slame". Ja spadam u grupu zadovoljnih, a apsolventkinja sam. :D Sve je stvar (ne)realnosti očekivanja i zrelosti... Ako misliš da ćeš na Psihologiji učiti samo ono što je "popularna psihologija", verovatno ćeš biti razočarana. Ako misliš da je besmisleno da na Psihologiji učiš statistiku, metodologiju i slične predmete, verovatno ćeš biti razočarana. Ako misliš da su studije Psihologije lake kao pesmica, sigurno ćeš biti razočarana. Ali, ako si za Psihologiju stvarno i zrelo zainteresovana, nećeš biti razočarana. ;) Mada ćeš to proveriti tek upisom na studije.

To da je za upis Psihologije nužna veza, apsolutno nije tačno. Ali, da je prijemni težak i konkurencija velika, već jeste istina. Ali ne i signal za obeshrabrenje. ;)

Ne mogu da kažem ništa za Beograd, ali mogu da kažem da je u Novom Sadu dobro studirati psihologiju. Bez dileme. I objektivno.

Ako imaš još nekih pitanja, slobodno. ;)
 
Poslednja izmena:
Iskreno ja se plasim da se(ako nekim slucajem uspem da je upisem) na kraju se ispostavi da to nije ono sto sam ja mislila da jeste...Da nije samo bubanje,da se logika ukljucuje,da ima dosta prakse itd ?Zato molilm za savete i komentare...

Da li ti je logično da studije Psihologije isključuju upotrebu logike? :???:

Prakse ima dosta (možda i više nego dosta ;)), u smislu pisanja seminarskih, istraživačkih izveštaja, prikaza... sve to čini velik deo prakse jednog psihologa. Klinička praksa je u IV godini.
 
Iskreno ne znam da li se polemisalo o ovoj temi,unapred se izvinjavam ako jeste!Moje pitanje je sledece-Da li se slazete sa tim da je Frojd bio lazov?Da li smatrate da je psihologija mlacenje prazne slame jer nije dovoljno istrazena?Kazite mi svoje misljenje!Ja recimo zelim da upisem psihologiju ali sve sto cujem u poslednje vreme je- to je mlacenje prazne slame(mnogo opsirno se radi,a nista konkretno) i ono sto je pod obavezno treba ti veza!:thumbdown:I zanima me jos da li je bolje studirati u N.Sadu ili Bg-u...?(zamolila bih studente psihologije da odgovore na ovo):bye:

nisi imala psihologiju u srednjoj? nije te zanimala dovoljno da citas nesto sa strane na tu temu, a da nije iz zenskog casopisa? odlican stav :super:

nego, ozbiljno,
vise bi trebala da mislis o tome kako tebi to lezi nego sto drugi misle o tome
a to za vezu je stari stos kojim se pravdaju svi koji su ispali
 
E,ovako nemojte misliti da se pravdam ili nesto slicno ali mislim da su neke moje reci izvucene iz konteksta.Kao prvo,volim psihologiju i smatram da imam dara za to(bar ja tako mislim),procitala sam dosta knjiga vezanih sa nju,neku su bile ok neke ne(znaci interesujem se).Ali nemam predstavu(i nisam u mogucnosti da je imam jer ne znam nikoga ko studira psihologiju)sta se tu uci(zato pitam za upotrebu logike-a pod tim sam mislila da li se trazi od studenata da sami donose neke zakljucke ili samo mora da se drzis onoga sto pise u knjizi),sta se podrazumeva pod tom metodikom,statistikom?Pa bih zamolila nekoga da mi to objasni!:D
 
I jos nesto spominjem druge-naravno meni bitne ljude,zato sto sam nesigurana i jos ne znam sta zelim da upisem,tacnije non-stop se kolebam ,a potrebno mi je da se sto pre odlucim,ipak sam ja 4-ta godina..Tako da ukoliko se odlucim 100% za psihologiju misljenje drugih mi apsolutno nece biti bitno,jer zna sta hocu i ka cemu guram...Zato molim za savete onih koji studiraju psihologiju da me malo upute i posavetuju!:bye: :bye: :bye:
 
Iskreno ne znam da li se polemisalo o ovoj temi,unapred se izvinjavam ako jeste!Moje pitanje je sledece-Da li se slazete sa tim da je Frojd bio lazov?Da li smatrate da je psihologija mlacenje prazne slame jer nije dovoljno istrazena?Kazite mi svoje misljenje!Ja recimo zelim da upisem psihologiju ali sve sto cujem u poslednje vreme je- to je mlacenje prazne slame(mnogo opsirno se radi,a nista konkretno) i ono sto je pod obavezno treba ti veza!:thumbdown:I zanima me jos da li je bolje studirati u N.Sadu ili Bg-u...?(zamolila bih studente psihologije da odgovore na ovo):bye:

Sve zavisi sta ocekujes od ovih studija. Ako ocekujes da ces posle prve godine moci da tesis drugaricu preko telefona zato sto je raskinula sa deckom, ili upisujes sa ciljem da sebi pomognes u nekim problemima i pronadjes sebe, bolje odustani. Psihologija je mlada nauka i istina je da su mnoge oblasti nedovoljno istrazene, ali nije ni tako neegzaktna kao sto si ti cula.Ako si imala psihologiju u srednjoj skoli (Rotova knjiga), onda otprilike imas sliku o tome sta se uci na fakultetu za psihologiju. Ako si sigurna da je ono to sto zelis, ja ti zelim svu srecu na prijemnom. I jedno pitanje...zasto si otpisala Nis kao opciju za studiranje psihologje? I tamo ima smer psihologija...
 
Sve zavisi sta ocekujes od ovih studija. Ako ocekujes da ces posle prve godine moci da tesis drugaricu preko telefona zato sto je raskinula sa deckom, ili upisujes sa ciljem da sebi pomognes u nekim problemima i pronadjes sebe, bolje odustani. Psihologija je mlada nauka i istina je da su mnoge oblasti nedovoljno istrazene, ali nije ni tako neegzaktna kao sto si ti cula.Ako si imala psihologiju u srednjoj skoli (Rotova knjiga), onda otprilike imas sliku o tome sta se uci na fakultetu za psihologiju. Ako si sigurna da je ono to sto zelis, ja ti zelim svu srecu na prijemnom. I jedno pitanje...zasto si otpisala Nis kao opciju za studiranje psihologje? I tamo ima smer psihologija...

ima ljudi na psihologiji sa ovim ciljem, dosta
kao i onih sto bi da mjenjaju svijet i pomazu ljudima u jednom dahu
pa su svejedno na psihologiji

(a jedan je upisao radi onih serija sa duhovima, levitacijom, telepatijom i sl. u njima
mozda je jos neko, ali ti su bili pametniji pa cute :mrgreen:)

mozda i bude nesto od njih na kraju, stvarno glupo da odustaje jer mozda "nije jos pronasla sebe"
po tome bi vecina srednjoskolaca sjedala doma misleci da nisu dovoljno dobri za nesto
 
Sve zavisi sta ocekujes od ovih studija. Ako ocekujes da ces posle prve godine moci da tesis drugaricu preko telefona zato sto je raskinula sa deckom, ili upisujes sa ciljem da sebi pomognes u nekim problemima i pronadjes sebe, bolje odustani. Psihologija je mlada nauka i istina je da su mnoge oblasti nedovoljno istrazene, ali nije ni tako neegzaktna kao sto si ti cula.Ako si imala psihologiju u srednjoj skoli (Rotova knjiga), onda otprilike imas sliku o tome sta se uci na fakultetu za psihologiju. Ako si sigurna da je ono to sto zelis, ja ti zelim svu srecu na prijemnom. I jedno pitanje...zasto si otpisala Nis kao opciju za studiranje psihologje? I tamo ima smer psihologija...

Meni nije potreban fax da bih tesila drugaricu,imam ja dovoljno dara da se saosecm sa drugima...A gde ti studiras psihologiju?(ako studiras kako si se spremao za TOI?Ja sam resila da rovim po internetu i skidam sve zive testove pa sta bude) Odustala sam od Nisa jer mi je daleko,nekako mi se ne ide na jug,ja sam iz zapadne Srbije...Imala sam psihologiju u srednjoj...hvala treba ce miiiiii.....:bye:
 
Poslednja izmena:
ima ljudi na psihologiji sa ovim ciljem, dosta
kao i onih sto bi da mjenjaju svijet i pomazu ljudima u jednom dahu
pa su svejedno na psihologiji

(a jedan je upisao radi onih serija sa duhovima, levitacijom, telepatijom i sl. u njima
mozda je jos neko, ali ti su bili pametniji pa cute :mrgreen:)

mozda i bude nesto od njih na kraju, stvarno glupo da odustaje jer mozda "nije jos pronasla sebe"
po tome bi vecina srednjoskolaca sjedala doma misleci da nisu dovoljno dobri za nesto

Slazem se definitivno sa tvojom konstatacijom za srednjoskolce...Mogu iskreno da kazem da sam ja jedna od onih koja bi volela da posle zavrsetka psihologije pomaze drugima...(tako da sam se pronasla u tvojim recima) Sve vas davim sa istim pitanjima,a gde ti studiras?:bye:
 
Meni nije potreban fax da bih tesila drugaricu,imam ja dovoljno dara da se saosecm sa drugima...A gde ti studiras psihologiju?(ako studiras kako si se spremao za TOI?Ja sam resila da rovim po internetu i skidam sve zive testove pa sta bude) Odustala sam od Nisa jer mi je daleko,nekako mi se ne ide na jug,ja sam iz zapadne Srbije...Imala sam psihologiju u srednjoj...hvala treba ce miiiiii.....:bye:

Ja studiram u Nisu ali sam imao priliku da prisustvujem i predavanjima u Novom sadu i predavanjima u Beogradu,pa otud pitanje zasto si otpisala Nis :)
Za TOI se nisam nesto posebno spremao. Procitao sam pitanja sa dva, tri prethodna testa i to je to. Sta i ja znam...gledaj kvizove, trazi stare testove....nema tu mnogo pomoci, nauci dobro Rotovu knjigu za prijemni.
 
Ja studiram u Nisu ali sam imao priliku da prisustvujem i predavanjima u Novom sadu i predavanjima u Beogradu,pa otud pitanje zasto si otpisala Nis :)
Za TOI se nisam nesto posebno spremao. Procitao sam pitanja sa dva, tri prethodna testa i to je to. Sta i ja znam...gledaj kvizove, trazi stare testove....nema tu mnogo pomoci, nauci dobro Rotovu knjigu za prijemni.

Je li za Nis potrebna veza kao za Beograd i N.Sad?
 
Je li za Nis potrebna veza kao za Beograd i N.Sad?

Samo ti spremi prijemni najbolje sto mozes pa ako upadnes...i za tebe ce pricati da imas vezu oni sto nisu spremili kako valja...:) To mora tako...ko gubi,ima pravo da se ljuti...A reci da je prijemni namesten, da su testovi prodani i da se upada preko veze, najlaksi je nacin da se opravda svoj neuspeh.
 

Back
Top