Obećanja. . .

jovana ns

Zainteresovan član
Poruka
230
Obećanja. . .

Je l' podržavate onu izreku 'obećanje-ludom radovanje' ili ste protiv nje?

Koliko često dajete obećanja, koliko često ih ispunjavate, koliko su drugi u vašem okruženju istrajni u svojim obećanjima, kako se osećate posle neispunjenog obećanja. . . ? I sve ostalo što vam padne na pamet u veziove teme, primeri iz vašeg života, iskustva itd.

:bye:
 
Koliko često dajete obećanja, koliko često ih ispunjavate, koliko su drugi u vašem okruženju istrajni u svojim obećanjima, kako se osećate posle neispunjenog obećanja. . . ?
Ne dajem često,stalno ispunjavam(ali uvek znači-kad sam bolestan,kad je kijamet,kad je sabajle),društvo ne drži obećanja a ja ne pamtim kad sam nekog i**ebao za obećanje tako da ne mogu reći kakav je osećaj tada.
 
Pa... ovako...
Dajem obecanja, & sve sto kazem, ispoonim. Naravno.
Ali, pak, ako nesto podje naopako, mene iskreno nije briga da li je nekog povredilo ili ne, ali sta da radim.
Mozda moja volja nije bila dovoljna ili nesto...

A ovako, droogi uopste ni ne obecavaju, a & da to urade, ima goli q*ac od toga.
 
Ne dajem često,stalno ispunjavam(ali uvek znači-kad sam bolestan,kad je kijamet,kad je sabajle),društvo ne drži obećanja a ja ne pamtim kad sam nekog i**ebao za obećanje tako da ne mogu reći kakav je osećaj tada.

A, sa one druge strane tj. obrnut slučaj? Mislim, neko ti je obećao nešto-a nije ispunio. . . Je l' bilo toga?
 
Obećanja. . .

Je l' podržavate onu izreku 'obećanje-ludom radovanje' ili ste protiv nje?

Koliko često dajete obećanja, koliko često ih ispunjavate, koliko su drugi u vašem okruženju istrajni u svojim obećanjima, kako se osećate posle neispunjenog obećanja. . . ? I sve ostalo što vam padne na pamet u veziove teme, primeri iz vašeg života, iskustva itd.

:bye:

Apsolutno se slažem sa tom izrekom.
Obećanja ne dajem jer nikad nisam siguran da li ih mogu ispuniti, pa da ne zamajavam ljude za džabe. Kažem da ću uraditi, potrudim se, ali nikad ne govorim obećavam.
 
A, sa one druge strane tj. obrnut slučaj? Mislim, neko ti je obećao nešto-a nije ispunio. . . Je l' bilo toga?
Jeste bilo ali fora je što to samo jednom mogu da urade.Zato ih zapamtim i sa takvima je više dogovor nemoguć.Malo je takvih i svi me uglavnom cene zato što i kad sam bolestan skupim m*da,popijem rakiju i krenem u ispunjavanje obećanja.
 
Sto se tice nekih sitnih stvari, obecaam dosta puta nesto nekome, medjutim najcesce se desi da zaboravim.............pa posle moram da se pravdam ili jednostavno priznam da sam zaboravila..naravno kad neko nesto meni obeca, dosta puta ga pocetim da sljucajno ne bi zaboravio...takva sam ja...dosta neodgovrna po tom pitanju
A velika vecina se na mene oslanja tako da....
 
Не обећавам никада оно што не могу да испуним. За оне ствари које хоћу да урадим, али постоје реалне шансе да ме нешто спречи кажем евентуално ''урадићу'', а за оно што не могу да урадим одмах кажем да не могу.

Заправо, увек кажем реално стање ствари. Чак и када нешто НЕЋУ да урадим ја кажем.

А остали... веома лоша искуства. РЕТКО ко уради оно што каже да ће да уради, а да испоштује временски рок који најчешће сам себи зада... нису ми јасни људи... питам до када могу да ураде нешто, па им онда додам још на то њихово неко солидно време и они опет не ураде пре тога :neutral: ја кад некоме кажем да ћу нешто урадити ДО тада-и-тада то МОРА да буде тако па макар горело све... ево Тина зна... њој сам обећао и испунио обећање :D
 
Ufff... ne volim da obećavam baš zbog toga što je futur nešto u čemu nas nema kao svedoka...

Ali kad sam apsolutno sigurna da ću nešto uraditi, da ću moći to da uradim, onda mogu i da obećam.

No više od obećavanja mrzim ''nikad''. Da me ubiješ, ne mogu da kažem da nikad više neću nešto uraditi. I onda se ljudi vređaju i ljute i misle da mi nije stalo do njih. :/
 

Back
Top