Problem sa rasporedom

salko1

Početnik
Poruka
22
Problema je vise;iznosim ih u vidu nekoliko pitanja pre nego sto intervenisem kod nekog skolskog inspektora.Radi se o osnovnoj skoli:
1.Po zakonu u koliko sati pocinju Osnovne skole sa nastavom?(ova pocinje u pola osam bez obzira sto skolu pohadjaju djaci koji pesace po pet kilometara)
2.Koliko casova dnevno najvise mogu imati djaci petog razreda?
3.Mogi li ti isti petaci da imaju dva casa fizickog u istom danu?
4.Koliko treba da traje veliki odmor?(u ovoj skoli je 20 minuta pa deca i ne stignu da kupe dorucak a kamo li da doruckuju)
5.Mogu li da imaju pauzi po celi cas;naprimer imaju 1,2,3 pa nemaju 4 a onda 5 i 6 po zvanicnom rasporedu casova?:???:
 
1. Shkola pochinje u 8, a stvarno ne znam da li mozhe i pre...
2. Mislim da mogu do 6
3. Ja sam imao dva spojena koliko se secjam, ali ne u petom, vecj u chetvrtom... U petom sam imao sportske aktivnosti petkom popodne i to je bilo obavezno...
4. Pa toliko i traje, mada u mojoj traje 25 minuta, krshenjem pravila... :mrgreen:
5. Zashto da ne...
 
Problema je vise;iznosim ih u vidu nekoliko pitanja pre nego sto intervenisem kod nekog skolskog inspektora.Radi se o osnovnoj skoli:
1.Po zakonu u koliko sati pocinju Osnovne skole sa nastavom?(ova pocinje u pola osam bez obzira sto skolu pohadjaju djaci koji pesace po pet kilometara)
Ukoliko postoji potreba, dozvoljeno je.

2.Koliko casova dnevno najvise mogu imati djaci petog razreda?
Najviši broj časova po danu ne treba da prelazi sedam, ali ne sme biti svakodnevno održavano sedam časova (i.e. nema potrebe)

3.Mogi li ti isti petaci da imaju dva casa fizickog u istom danu?
Naravno.

4.Koliko treba da traje veliki odmor?(u ovoj skoli je 20 minuta pa deca i ne stignu da kupe dorucak a kamo li da doruckuju)
20 minuta je sasvim dovoljno, i tako je u svim osnovnim školama uglavnom.

5.Mogu li da imaju pauzi po celi cas;naprimer imaju 1,2,3 pa nemaju 4 a onda 5 i 6 po zvanicnom rasporedu casova?:???:
Ulaziš već u reforme školstva. Za takvim nečim nema potrebe, i ne vidim čemu ovoliko kukanje. U školu se ide da se uči i radi, a ne da se jede i odmara. 6 sati u školi nije preterivanje, znajući da vam je to jedina stvarna obaveza.
Adam.
 
Problema je vise;iznosim ih u vidu nekoliko pitanja pre nego sto intervenisem kod nekog skolskog inspektora.Radi se o osnovnoj skoli:
1.Po zakonu u koliko sati pocinju Osnovne skole sa nastavom?(ova pocinje u pola osam bez obzira sto skolu pohadjaju djaci koji pesace po pet kilometara)
2.Koliko casova dnevno najvise mogu imati djaci petog razreda?
3.Mogi li ti isti petaci da imaju dva casa fizickog u istom danu?
4.Koliko treba da traje veliki odmor?(u ovoj skoli je 20 minuta pa deca i ne stignu da kupe dorucak a kamo li da doruckuju)
5.Mogu li da imaju pauzi po celi cas;naprimer imaju 1,2,3 pa nemaju 4 a onda 5 i 6 po zvanicnom rasporedu casova?:???:

1. Naravno da moze da pocne u pola 8,negde pocinje i ranije!
2. 6-7
3. Sve je moguce...
4. 20 minuta traje uglavnom svuda,a to je ponekad i vise nego dovoljno za dorucak...
5. Ako nastavnici ne mogu da se organizuju verovatno tako treba da bude...
 
ajd ovako
što se tiče počinjanja časova, pretpostavljam da je to postavljeno prema tome kako učenici putuju i koliko, kad imaju autobuse i tome slično. Ovde je makar sve podređeno tome jer imamo dosta učenika putnika i iz okolnih gradova, a ne samo iz sela

a što se dvočasa tiče, kad ja imam tri časa računovodstva zaredom pa ne kukam, a gimnazijalci '91 god, 4 časa hemije u jednom danu, (mada, oni kukaju) onda ništa ne smeta dvočasu fizičkog

veliki odmor nama prepodne traje 25, a popodne 15 minuta, pa vi vidite. Na to je teško da se navikne bilo ko, jer smenu menjamo jednom nedeljno

sve što možete da uradite jeste da se obratite đačkom parlamentu (mada, ne znam da li to ima u osnovnoj školi), ili tako nekome ko je za to zadužen, pa da vidite šta i kako
 
Trajanje odmora ne moze da se menja zbog ministarstva. Nas djacki parlament je probao ali nije moglo. Inace, uraspored se pravi tako sto se ubace predmeti u kompjuter, nastavnici i koliko treba casova nedeljno, i ona komp lepo izbaci raspored koji ne moze da se menja zato sto neki nastavnici rade u dve skole. A skola moze da posne u pola osam, ali skoro u svim skolama pocinje u osam. U mojoj skoli se od 1-4. razreda ide po podne a 5-8. ujutru
 

Back
Top