Štuka na šargarepu!

Zeza se ninjoslav ! On u stvari misli na metalne varalice-jel tako ?
Ako ste primetili uopšte nije bitna šargarepa, nego način vođenja iste i narandžasta boja. Ono je klasično "džerkovanje" koje Ameri mnogo primenjuju u lovu iz čamca, naravno na "jerk-bait" varalice. Ipak jako lep video !
 
Poslednja izmena:
Zeza se ninjoslav ! On u stvari misli na metalne varalice-jel tako ?
Ako ste primetili uopšte nije bitna šargarepa, nego način vođenja iste i narandžasta boja. Ono je klasično "džerkovanje" koje Ameri mnogo primenjuju u lovu iz čamca, naravno na "jerk-bait" varalice. Ipak jako lep video !

Slazem se nema veze sa sargarepom. Klenu da provuces i zvaku ispred nosa ili kad je u jatu da mu mesto musicu bacis smoki on ima da poleti i da se uhvati. Sve se zasniva na potezanju. Miris nema veze sa ovim jer miris je sigurno nece privuci. Privlaci je varalicino kretanje, u ostalom ja nesto ne videh da je zakovao kontru dok je vodio varalicu nego vec kad je izvadi. Kako mzemo da znamo da je zbog fazona nije izvuko na kasiku pa zakacio na svoj rucni rad kako bi nekome pravio zazubice ???

I trece i sami znate sta su sibirske vode ... nasi su pecali tamo gde covekova noga nikad nije krocila a kamo li da se nude kasike, oeptiri ili vobleri .. pa zasto i da se ne zaleti na sargarepu .. zaletece se i na praznu udicu a kamo li da se jos nesto zakaci.

P.S.

Ne verujte mnogo onima sto stavljaju klipove imam iskustva sa montazama jer sam radio jedno vreme u televiziji pa kad vidite koju opremu imaju onda nije tesko da napise da je uvatio i na pasulj ! :)
 
Mislim da je čovek mislio na onu varijantu: eno ribe - BOC! I eto klena na viljušci. A što se tiče moje sreće sa štukom, uhvatio sam je kao klinac na foliju od čokolade namotanu oko trokrake sa olovom od 10 grama i jednom na takmičenju na 20icu udicu i 0.08 na glistu. Bila mi je to jedina riba tog dana i donela mi prvo mesto...
 
Ја сам правио варалице од шипке алуминијум..паросто је..само треба погодити угао сечења..Али лици на ову шангарешу стим сто је шипкица дебљине 9цм и косо сечена на оба краја ..наравно супротан угао...на крају мала рупица и трокрака..Може и спрејем да се посјаји..
И још један рецепт..Кувати два до три речна рака у уљу ( нешто као сардина) оцедити и прскати варалице тим уљем...Пробајте......
 

Back
Top